Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина свадба Експо

From July 08, 2020 09:00 until July 10, 2020 18:00
(86-21) -62792828

http://www.chinaweddingexpo.com.cn/


Booking.com
http://www.chinaweddingexpo.com.cn/

Кина свадба Експо

China Wedding Expo ја опфаќа целата свадба, од облека и додатоци до фотографија и правење филмови. На овој настан се изложени производи како облека за венчавки, облека и козметика, рамки за фотографии, албуми за фотографии, дигитално студио систем и опрема, дигитална фотографска опрема и изработка на слики, Примена на дигитални технологии, дигитални додатоци и др.

Кина • Меѓународна изложба на опрема за фотографирање на свадбени фотографии по многу години развој и раст стана свадба, сè уште е платформа за набавки.
Свадба фустан, стоковна куќа и козметика, рамки за фото албуми, фотографска опрема и опрема за пост-продукција, реквизити за фотографска заднина, планирање на свадби и реквизити, свадба за фотографирање на теми за примероци за истражување и развој на франшиза, материјали за фотографирање на деца, дизајн на прозори и мебел, управување со обука и софтвер и други сродни производи и услуги.

https://www.youtube.com/watch?v=6j9kCd0Q1Uk

Категории на производи:
  • 3H венчаница, вечер фустан, Xiuhe, машка облека, свадба чевли, свадба додатоци, тема облека, шминка и убавина Маникир, шминка алатки и школи за обука, ткаенини, пакување, итн
  • Фото албум 4.1H и рамка, линии, потрошни материјали и опрема за фото албум и рамка
  • Тема 5.2H, Брендови за свадба со фотографии за патувања, Придружувајте се, патувајте
  • Свадба фотографија лимузина, Студио брендови Студио Придружи се,
  • Водеч на свадба, Свадбени материјали, Свадбени брендови Придружи се,
  • Простор за дизајн, сценографија и мебел, позадина и
  • Витрина, софтвер, план за обележување, Интернет, итн.

Заинтересирани

  • Gravatar

    арватам

Кишор
Настанот беше толку добар. Мислам дека повеќе станици за одмор се неопходни за салата. Бидејќи е многу жешко. Сакам повторно да ја посетите и исто така сакам да се сретнам еден на еден за мојот добавувач
0

500 Останати симболи