Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Пролет + Звук Гуангжу

Од февруари 19, 2020 09: 30 до февруари 22, 2020 17: 00

"Prolight + Sound Guangzhou" е најголемата платформа за индустриите за аудиовизуелна, професионална светлина и звук во Кина, со преработена насока која повеќе се потпира кон системска интеграција во областа на аудио, осветлување, комуникација, конференции и КТВ.

Првата изложба беше организирана од меѓународната изложбена компанија Гуангдонг за наука и технологија (СТЕ) во 2003. Во 2013 беше основана стратешка соработка со Месе Франкфурт за коорганизирање Prolight + Sound Guangzhou, која има за цел да ја зачува својата позиција како сеопфатна индустрија платформа преку прикажување на целиот спектар на производи од секторите про аудио, осветлување, сценска опрема, KTV , делови и додатоци, комуникација и конференција, како и проекција и приказ.
Бидејќи про-АВ и ИТ индустријата продолжува да се подложува на промена во парадигмата, водена од технолошка конвергенција, интегрираните решенија применети во аудио, осветлувањето, КТВ, комуникацијата и конференцијата станаа главен тек. Бројни вертикали на технологија, вклучувајќи вештачка интелигенција, Интернет на нештата (loT), системско инженерство, системска интеграција, автоматизација и контрола, конвергентна технологија и контрола на медиумите, исто така, ќе предизвикаат поголем влез во индустријата за забава.

Продукти на производи
  • Професионална аудио опрема, системи и додатоци
  • Професионална опрема за осветлување, системи и додатоци
  • Фаза опрема и системи
  • Аудио-визуелна и опрема за пренос


Оди

  • Gravatar

    Ari

Заинтересирани

  • Gravatar

    Џери

Colorsrich рачно изработена
Би сакале да ја посетиме за нашата деловна активност.
Би сакале да ја посетиме за нашата деловна активност.
ПРАВО АГАРВАЛ
посетител
Здраво, би сакал да се приклучам на вашата изложба што ќе се одржи на 19th февруари до 22nd 2020.
Јасине
Сакам да ја посетам оваа емисија٨
Сакам да ја посетам оваа емисија

500 Останати симболи