Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина (Гуангжу) Меѓународна здравствена индустрија Изложба (HCI)


From September 11, 2020 09:00 until September 13, 2020 17:00
13925006766

Кина (Гуангжу) Меѓународна здравствена индустрија Изложба (HCI)

"Здрава Кина" стана национална стратегија, а здравствената индустрија рапидно расте

Во последниве години, од економскиот развој до политичката и регулаторната поддршка за општата јавна свест, сите видови знаци покажуваат дека кинеската здравствена индустрија е во фаза на брз развој. Во следната деценија, големата здравствена индустрија ќе донесе нов круг на појава. "Здрава Кина" стана национална стратегија, а здравствената индустрија рапидно расте.

Одговори на повод и направи добро

Одговори на повод и направи добро. Гуангжу како јужно-кинески регионален медицински центар и центар за циркулација на медицината, медицинска и здравствена заштита инфраструктура, медицински ресурси просек PeiZhiLv беа повисоки од националниот просек, и формираше комплетна медицинска и здравствена заштита, пензија, здравствена заштита и здравствено осигурување здравствено разновидни сервисни мрежи , како што се медицински услуги, зрачење во Јужна Кина и Југоисточна Азија. Како културен центар на традиционалната кинеска медицина во Лингнан, таа исто така придонесе за традиционалната кинеска медицина во Гуангжу. Според новата и значајна историска можност, Гуангжу здравствената индустрија ја проширува територијата во новото поле, ја промовира здравствената индустрија и интернетот, медицинскиот третман на мудроста, органската здравствена храна и така натаму.

Категории на производи
 • Здравствена заштита Храна: здрава храна и суровина, збогатена храна, тоник, ензими, дендробиум, пробиотици, производи за слабеење, храна за специјална медицинска намена, функционален пијалок, рецепт за исхрана и сл.
 • Традиционални производи од кинеска медицина: моксибустирање, инструменти за зачувување на здравјето, производи за нега на тело, производи за дезинфекција на TCM и сл.
 • За нега на очите: уред за масажа за очи, очна здрава храна, капки за очи, рампа за очи и сл.
 • Производ поврзан со водород: производи за пиење на водород, производи за убавина од водород-вода, капацитети за производство на водород и вода и пакување и сл.
 • Паметна здравствена заштита: дигитална медицинска опрема, медицински примени, телемедицина, медицински робот, прецизни медицински производи, дигитални здравствени производи и сл.

Следење на здравјето: Инструмент за здравствен физички преглед, институции за здравствени прегледи, откривање на ген, институција за возрасни.
Производ на домаќинство: инструмент за тестирање на домаќинство, терапевтски апарати за домаќинство, здрав производ од дома и сл.

Најголемата и највлијателната платформа за трговија со храна

Како единствена изложба за здравствена заштита на Храна и ФСМП на национално ниво, HCI ќе ги привлече трговците со храна 500 од повеќе земји од 10 како што се САД, Италија, Шпанија, Русија, Австралија, Тајланд, Јужна Кореја, Јапонија, Турција, Малезија, итн. Водечките играчи на пазарот ќе покажат широк спектар на производи: најнови пристапи во здравата храна, органска козметика и традиционална кинеска медицина, производи за нега на очите, производи поврзани со водород, паметна здравствена заштита, услуги за следење на здравјето и опрема, производи за домаќинството.

HCI со броеви:
 • 60 000 посетители
 • 890 изложувачи
 • 50 000 квадратни метри експо простор
Клучни производи што ќе бидат претставени на изложбата:
 • Здрава храна и суровина
 • Засилена храна
 • Храна за специјална медицинска намена
 • Инструменти за зачувување на здравјето
 • Производи за нега на тело
 • Очи здрава храна, капки, влошки
 • Производи за вода за пиење
 • Водовод и вода изработка објекти и пакување
 • Инструменти за здравствен физички преглед
 • Генска детекција
 • Инструмент за тестирање на домаќинството и терапевтски апарат
 • Здрава куќа производи
HCI - изложба за:
 • Аптеки
 • Убавински институции
 • Здравствени центри
 • Супермаркети
 • Професионални големопродажни пазари за храна и малопродажба
 • Е-трговија компании
 • Органска индустрија
 • Сопственици на ресторани

Посети: 24505

Најдете го вашето сместување наоколу

Оди

 • Gravatar

  Алијансата

Миење на очи и капки за очи
Интересно е во добавувачот за миење на очи и капки за очи
0

500 Останати симболи