Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Кина Меѓународниот салон за убавина (Куангџоу) есен

Од септември 05, 2019 09: 00 до септември 07, 2019 18: 00
At Гуангжу - Кина увоз и извоз комплекс Адреса: Не 380, Yuejiang Џунг патот, Гуангжу, Кина
020-86259008、86257099、021-62126630

http://www.chinainternationalbeauty.com/gz/index.html

Booking.com
http://www.chinainternationalbeauty.com/gz/index.html
Посети: 14720

Кинески убавина и фризерската козметичка индустрија

Како ветерот на кинеската убавина и фризерската козметичка индустрија, CIBE успешно ги одржа 47 традициите од 1989. Кина Меѓународниот салон за убавина (Гуангжу) е идеална платформа за професионалци да реализираат план за еднократна набавка. Покрај тоа, за време на изложбата се одржа серија на академски и комерцијални активности и на high-end BBS, покривајќи ги бизнис, малопродажба, маски, медицинска убавина, тетоважи, кревање коса, ноктите, како што се повеќе теми, поканети експерти, индустриска елита, и учество во индустријата за споделување на најновите научни и технолошки, пазарни и тренд информации, помагајќи им на индустријата да најдат бизнис можности и да ја сфатат динамиката на пазарот

За CIBE

Кина Меѓународниот салон за убавина (Гуангжу), основана во 1989, претходно беше позната како кантонски салон за убавина. Историскиот светски познат салон за убавина индустрија се состои од професионална убавина, нега на коса и стил, козметика, лична нега и синџири на снабдување од врвот до дното. Ова е нашата 30th години како еден од најголемите и водечки организатори на саеми за угостителство во светот за убавина. Платформата CIBE сеуште е независно управувана со поддршка на Сите-кинеската федерација за комерцијална комора за индустрија и комерцијална убавина. За речиси три децении, мисијата на CIBE е да негува здрава и конкурентна средина и одржлива платформа за професионална трговија за кинеската индустрија за убавина. CIBE поддржува мали и средни претпријатија, ги негува националните брендови, им помага на иновативните бизниси за убавина да растат и да доведат до меѓународна конкуренција, воведува меѓународни брендови на пазарот во Кина и им овозможува да добијат културни чувствителности и сеопфатно разбирање на пазарот во Кина.

Најголемиот и најсеопфатниот саем во Кина

Кина меѓународна изложба за убавина ги собира најквалитетните производи во светот, покривајќи го целиот индустриски синџир (професионална убавина, козметика, суровини и пакувања, Sanmei, Поддршка) за целосен развој.

Професионална убавина
 • Салони за убавина, Медицинска козметологија
 • Коса убавина, производи за нокти, производи за трепки, производи за тетовирање
 • SPA, кинески традиционални здрави производи
 • Производи за белеење на кожата, производи против стареење, производи за фитнес и слабеење
 • Здрави производи
 • Инструменти, опрема и мебел
 • Инструмент за обука и едукација
Козметика
 • Производи за нега на кожа, Производи за лична нега
 • Шминка, парфем, додатоци за шминка
 • Производи за чистење на телото и косата, маски
 • Машки производи за нега, женски производи за интимни нега, производи за нега на MOM & BABY, производи за орална нега
 • Режим на малопродажба на продавници за домаќинство, O2O
Суровини и пакување
 • OEM / ODM / OBM
 • Пумпна глава / вентили / распрскувачи / капаци и додатоци
 • Контејнери, црева, производи од хартија, премази за печатење
 • Опрема за производство, Опрема за пречистување, Опрема за пакување, Опрема за боја на козметика
 • Суровини за лична нега Формула за домаќинство за чистење на суровини Формула
 • Тестирање на лабораториски производи и услуги

Booking.com

Оди

 • Gravatar

  Џери

 • Gravatar

  КБС тим

 • Gravatar

  ceohope

 • Gravatar

  Фелисија Алиен

Engr_madu
Покани за Виза Нигерија
Те молам, би сакал да добијам покана од Кина за да можам да ја обработам мојата виза. Мојата адреса за е-пошта е slglobalresourc [Email заштитени]
Joyce
Најголемиот азиски настан за убавина. Премногу добар производ што го гледам и корисно за мојот бизнис. Добра изложба. Подобро е да можете да ги објасните производите на англиски јазик за да можат страните добро да ги разберат
Раиса Нгумо
Заинтересирани
Ме интересира настанот. Колку чини?
CINDY
се применуваат
Може ли да прашам какви експонати ќе ги прикажете и колку кв.м од штандот што го барате?
Џони Осеи Анини
Јас сум заинтересиран

500 Останати симболи