Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Интернационална изложба на убавини во Кина (Гуангжу)


From September 04, 2020 09:30 until September 06, 2020 18:00
020-86259008、86257099、021-62126630

Интернационална изложба на убавини во Кина (Гуангжу)

Кинески убавина и фризерската козметичка индустрија

Како ветерот на кинеската убавина и фризерската козметичка индустрија, CIBE успешно ги одржа 47 традициите од 1989. Кина Меѓународниот салон за убавина (Гуангжу) е идеална платформа за професионалци да реализираат план за еднократна набавка. Покрај тоа, за време на изложбата се одржа серија на академски и комерцијални активности и на high-end BBS, покривајќи ги бизнис, малопродажба, маски, медицинска убавина, тетоважи, кревање коса, ноктите, како што се повеќе теми, поканети експерти, индустриска елита, и учество во индустријата за споделување на најновите научни и технолошки, пазарни и тренд информации, помагајќи им на индустријата да најдат бизнис можности и да ја сфатат динамиката на пазарот

За CIBE

Интернационалното изложба на убавини во Кина (Гуангжу), основана во 1989 година, претходно беше познат како „Кантон убавина“. Историскиот светски познат саем за убавина во индустријата се состои од професионална убавина, нега и стилизирање на коса, козметика, лична нега и синџири на снабдување од врвот до дното. Ова е нашата 30-та година како еден од најголемите и водечките организатори на саеми за трговија со убавина во светот. Платформата CIBE сè уште е независно оперирана со поддршка на Се-кинеската федерација за индустрија и комерцијална убавина за култура и козметичка комора. За скоро три децении, мисијата на ЦИБЕ е да негува здраво и конкурентно опкружување и одржлива професионална платформа за трговија за индустријата за убавина во Кина. ЦИБЕ поддржува мали и средни претпријатија, култивира национални брендови, им помага на иновативните бизниси за убавина да растат и да се зголемат на меѓународната конкуренција, воведува меѓународни брендови на пазарот во Кина и им овозможува да стекнат културни чувствителности и сеопфатно разбирање на кинескиот пазар.

Најголемиот и најсеопфатниот саем во Кина

Кина меѓународна изложба за убавина ги собира најквалитетните производи во светот, покривајќи го целиот индустриски синџир (професионална убавина, козметика, суровини и пакувања, Sanmei, Поддршка) за целосен развој.

Професионална убавина
 • Салони за убавина, Медицинска козметологија
 • Коса убавина, производи за нокти, производи за трепки, производи за тетовирање
 • SPA, кинески традиционални здрави производи
 • Производи за избелување на кожата, производи против стареење, производи за фитнес и слабеење
 • Здрави производи
 • Инструменти, опрема и мебел
 • Инструмент за обука и едукација
Козметика
 • Производи за нега на кожа, Производи за лична нега
 • Шминка, парфем, додатоци за шминка
 • Производи за чистење на телото и косата, маски
 • Машки производи за нега, женски производи за интимни нега, производи за нега на MOM & BABY, производи за орална нега
 • Режим на малопродажба на продавници за домаќинство, O2O
Суровини и пакување
 • OEM / ODM / OBM
 • Пумпна глава / вентили / распрскувачи / капаци и додатоци
 • Контејнери, црева, производи од хартија, премази за печатење
 • Опрема за производство, Опрема за пречистување, Опрема за пакување, Опрема за боја на козметика
 • Суровини за лична нега Формула за домаќинство за чистење на суровини Формула
 • Тестирање на лабораториски производи и услуги

Посети: 44327

Најдете го вашето сместување наоколу

Заинтересирани

 • Gravatar

  wowo официјален претставник на Пакистан

Оди

 • Gravatar

  Џери

 • Gravatar

  КБС тим

 • Gravatar

  ceohope

 • Gravatar

  Фелисија Алиен

 • Gravatar

  Паола Винтимила Москосо

 • Gravatar

  Река Фуо

Валтерио Монтањо
Бизнис
Дали е интересно, ова е случај со настани со теми Ковид 19? se hará virtual?
0
СВЕТЕ ВИДАНИ
кантонски саем
Те молам, би сакал да добијам покана од Кина за да можам да ја обработам мојата виза
0
Пумзил
Заинтересирани
Ме интересира настанот
0
Пумзил
Заинтересирани
Јас сум заинтересиран за овој настан, но како да добијам покана да присуствувам? Ве молиме, помогнете.
0
рејна аредондо
asoy interesada en asistit
0

500 Останати симболи