Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Гуангжу Меѓународна изложба на франшизи и Кина финансии Експо

From February 25, 2020 09:00 until February 27, 2020 17:00
020-3826 5758

Кина Гуангжу Меѓународна изложба на франшизи и Кина финансии ЕкспоКина Гуангжу Меѓународна изложба на франшизи и Кина финансии Експо

Кина (Гуангжу) Меѓународна изложба на франшиза (ГФЕ) е закажана за кинескиот увоз и извозен саемски комплекс

Кина (Гуангжу) Меѓународна изложба на франшиза (ГФЕ) е закажана за кинескиот увоз и извозен саемски комплекс. Историски гледано, GFE е најдолгата отворена франшиза Експо во Кина, па дури и во светот. ГФЕ се одржува двапати годишно за изминатите 21 години и доби поддршка од владиниот оддел, граѓаните и медиумите. GFE беше доделена како одлична изложба во Кина од страна на кинеската влада. Со текот на годините, GFE стана меѓународна платформа за да се покаже развојот на светската франшиза индустрија и платформа за франшиза компании да се прошири. Врз основа на изминатите успешни години, ние очекуваме да се види повторен успех.

Зошто GFE
 • Локација Предност: Кина увоз и извоз фер комплекс (Кантон саем комплекс за кратко), најголемиот модернизиран изложбен центар во Азија, се наоѓа во островот Pazhou, Гуангжу, Кина. Тоа е совршено интегрирање на човечките и еколошките грижи и високата технологија и интелегенција, што го осветлува светот како сјајна ѕвезда. Со солидна економска моќ, сеопфатни урбани функции, погодни сообраќајни мрежи, голем потрошувачки пазар, висок степен на отворање, брз развој на изложбениот систем за услуги и социјализиран систем за гаранција на излози, Куангџоу е, без сомнение, најсоодветно место за одржување меѓународни изложби.
 • Предност на пазарот: Кина е најголемата земја во Азија. Потрошувачкиот пазар на Кина, со население од повеќе од 1.3 милијарди, се смета за движечка сила за идниот развој од страна на многу меѓународни компании. Економијата на Кина расте брзо и БДП на земјата постојано се зголемува со просечна стапка од речиси 10% во изминатите години. Кина се смета за пазар со најголем потенцијал во светот.
 • Почувствувајте ја предноста: GFE успешно се одржа за изданијата на 37. Тоа ќе биде издание во февруари. Значи, организаторот има богато искуство во одржување изложби.
 • Скала Предност: GFE е призната како најголема франшиза Експо во Јужна Кина.
 • Меѓународна предност: ГФЕ станува меѓународна. 9% од посетителите од земјите на 38 во последната Експо. 15% од изложувачи од странство (од 16 земји) на последната Експо.
 • Промоција Предност:
  Професионални медиуми
  Повеќе од 20 професионални списанија и 30 веб-сајт како "Бизнис" "Кина маркетинг" "Ресурс" "Маркетинг менаџмент Преглед", 163.com, 1688.com, www.jmw.com.cn, итн
  Авионски реклами
  За 10 мејнстрим весници како "Глобал тајмс", "Референтни вести", "Гуангжу вечерните вести", "Јангс Вечер Пост", "Шангај вечерните вести" и повеќе од локалните весници на 20 во Гуангдонг, Жеџијанг, Хунан, Хубеи, Пекинг, Шангај, Шандонг провинции итн.
  ТВ / емитување
  CCTV, змеј ТВ, GuangzhouTV, Гуангдонг ТВ, Јужна ChinaTV, Шангај ТВ
  DM
  Рекламирањето со директен маркетинг се користи во повеќе од франшизните продавници на 500 во различни градови во Кина. Ние исто така имаме добра соработка со Гуангжу филијала на индустриска и комерцијална банка на Кина за испраќање на изложбата летоци заедно со банкарска сметка извештаи.
  Канал со висока крајност
  Ние исто така правиме напори да пронајдеме нови високо-каналски канали, како што се терени за голф, хиподром во Куангџоу и Шенжен за да го привлечат вниманието на тие инвеститори.
 • Qulity Advantage: Поголемиот дел од изложувачите од претходната изложба се враќаат на изложбата, како одраз на нивната доверба во квалитетот на шоуто и посетителите / инвеститорите.

Профил на посетители:
 • Потенцијални франшизи / овластени франшизи / лиценци / агенти за лиценцирање
 • Претприемачите бараат франшизинг и нови деловни можности
 • Поединци кои извршуваат стратешки партнерства
 • Производители, дистрибутери и продавачи на големо бараат лиценци за подобрување на нивните производи
 • Инвеститори, вложување капиталистите и бизнис програмери
 • Сопствениците на бизниси бараат информации за лиценцирање и франшизинг
 • Операторите за синџири ги бараат алтернативните методи за дистрибуција и реорганизација
 • Секој од индустриите за франшизирање и лиценцирање
 • Секој кој сака да дознае што значи франшизирање и лиценцирање
Профил на изложувачи:
 • Франшиза производи и услуги Категории
 • Сметководствени / даночни услуги
 • образование на возрасни
 • Apparels / чевли и чанти
 • Здруженија
 • Пекара / Кондиторски производи / Закуски / Специјална храна
 • Убавина / Спа
 • Пијалоци / сладолед / јогурт
 • Бизнис Тренер и обука
 • Детска грижа / развој на детето
 • Компјутери / електронски производи
 • Консултантски услуги
 • Погодност мало
 • Забава и игри
 • Брза храна / Ресторани
 • Франшиза добавувачи / мало опрема и технологија
 • Подароци / Канцелариски
 • Компјутери & Фитнес
 • Мебел за дом / Мебел
 • Домашни / чување производи
 • Интернет / онлајн услуги
 • Накит / Модни додатоци
 • Перење услуги
 • Правни услуги
 • Печатарски услуги / Потрошни материјали за печатење
 • Земјиште банкарство / Недвижнини / трговски центри
 • Високи услуги за нега
 • Производи и услуги за потпис
 • итн
 • Категории на имот и услуга за лиценца
 • Бизнис маркетинг услуги
 • Карактер
 • Консултантски услуги
 • образование
 • Мода / Дизајн / мало
 • Правни услуги
 • Печатење
 • Трговска марка и бренд
 • итн

Оди

 • Gravatar

  ng bambang haryadi

 • Gravatar

  левислим

Макс А свиткана
Borçlarınızı gidermek için acil bir krediye mi ihtiyacınız var veya işinizi geliştirmek için bir hisse senedi kredisine mi ihtiyacınız var? Bankalar ve diğer finans kuruluşları tarafından reddedildiniz mi? Kredi konsolidasyonu veya ipoteğe mi ihtiyacınız var? Tüm finansal sorunlarınızı geçmişte bırakmak için burada olduğumuzdan artık aramayın. Bize e-posta ile ulaşın:

oceanfmortgages @ gmail.com
oceanfmortgages @ gmail.com

Bu Okyanus Finans otpotekleri. % 2'lik makul bir faiz oranı ile ilgilenenler

0
кредит
Креди теклифи
Yatırım Yapacak Bir Kredi mi Yoksa Bireysel Kredi mi Arıyorsunuz? % 3 Faiz Oranı için Buradan Alın ve Daha Fazla Bilgi İçin Gkfinancecompan [Email заштитени] адреса е-пошта гандерин.
0
Сираџо Ахмед Руфаи
Електрична / електронска и опрема за пекари
Јас би сакал да го посетам Гуангжу помеѓу 15-ти до 19-ти април 2020 година за горенаведената перспектива. Имаме 4 на број и ќе бараме секаква помош за да можеме успешно да ја направиме нашата посета
0
рабих џегиб
Ми треба помош за добивање на додавање
0
рабих џегиб
Би сакал да се придружувам
Јас сум во гуангжу
Дали ми е потребен премин ?,
Секоја помош е одобрена

0

500 Останати симболи