Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Меѓународен саем за мебел (CIFF Guangzhou) Фаза 2

Од март 28, 2020 09: 30 до март 31, 2020 18: 00
020-8912 8190

http://www.ciff-gz.com/index

Booking.com
http://www.ciff-gz.com/index

03a216bd027457791813a5c1d4fe4bf5eafd393f2933b0570af461da3d5cc9ee

Основана во 1998, Кина Меѓународниот саем за мебел, познат како CIFF, се одржува полугодишно во Гуангжу, март и Шангај, септември. Со успешното искуство на минатите сесии, ЦИФФ е добро прифатен како Weatherglass на кинеската индустрија за мебел, Центарот за извори на мебел во Азија и платформата No.1 за светска класа.

Годишната изложба ќе достигне 1,150,000SQM со учество на повеќе изложувачи на квалитет 6,000 и професионални купувачи на 250,000 од земјите и регионите на 200.

CIFF секогаш се придржуваат до "од излагачите, така и до публиката, излагачите и посетителите за подобра кариера" е концепт на изложба, тренд на одржување на каналот, издаваштво, размена на индустрии и трговија со четири функции и интеграција, индустријата, индустријата, претпријатието да донесат повеќе и подобра вредност. ЦИФФ ќе создаде нов начин на живот, ќе го водат развојниот тренд на индустријата, ќе го надградат светскиот пазар за домашна потрошувачка и ќе ја внесат виталноста кон идната индустрија, го поттикнуваат развојот на домашните и странските пазари за претпријатија, и да придонесе за развој на станбената индустрија во Кина и во светот!

Производот Catghories
  • Канцеларија шоу
  • CIFM / interzum guangzhou

Додадени фајлови:

Заинтересирани

  • Gravatar

    SDI PL

Оди

  • Gravatar

    Џери

500 Останати симболи