Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Есенска фаза 3 на кантонот - Саем за извоз и увоз во Кина

Од October 31, 2020 година 09:30 часот до November 04, 2020 година 18:00 часот
(8620) 28-888-999

Кантонски саем (Саем за увоз и извоз во Кина) е најголемиот саем со најголем обем, најкомплетната разновидна изложба, најшироката дистрибуција на странските купувачи и најголемиот деловен промет што се одржува во Гуангжу Кина. Повеќе од 25,000 изложувачи, околу 200,000 XNUMX купувачи ќе присуствуваат на саемот два пати годишно, секоја е поделена во три фази.

Кантонски саем фаза 3, се фокусира на облека, обувки, торби ... и храна медицина, како што се употреба на луѓе. Постојат модни ревии. Favoriteенски фаворит од XNUMX фази.

Датум: 31st октомври - 4th Ноември.

Време: 9: 30-18: 00

Изложувачи и пребарување на производи


Мажите и женската облека

 • За жени: блузи, здолништа, панталони, елеци, костуми, палта, џемпери
 • За мажи: костуми Јакни, панталони, кошули, елеци, костуми, џемпери
 • Фустани и фустани: Свадба фустани, коктел фустани, вечерни фустани
 • други, пак,

Детска облека

 • Блузи, здолништа, панталони, ансамбли, палта

Долна облека

 • Долна облека и колекции, пижами, бањарки, облека за облека, кукли за капење
 • Доенчиња и доенчиња

Спорт и секојдневна облека

 • Фармерки Носете
 • Спорт и секојдневна облека
 • Спортска облека: Професионална спортска облека, Обична спортска облека
 • Обична носење: јакни / мантили, ветерници, маици, шорцеви
 • Други: униформи, работна облека

Крзна, кожа, падови и слични производи

 • Крзно и крзно Производи: крзнени материјали, производи од крзно (облека / капчиња / ракавици / перничиња за подлошки за спиење)
 • Кожа и производи од кожа: Кожни материјали, Кожна облека и сл
 • Производи од долу и долу: долу Материјали (гуши надолу, патка надолу, пилешко пердув), производи од пердув (пердуви, пердуви, украси од пердув и сл.), Производи од долу (долу облека,
 • Кашмир и Кашмир производи
 • други, пак,

Модни додатоци и фитинзи

 • Модни додатоци: капи, ракавици, шалови, марамчиња, шалови, чорапи, врски
 • Облека фитинзи: рамо влошки, етикети, патентите

Насловна Текстил

 • Постелнини: Ќебиња, постелнини, постелнина, постелнина, душеци, пешкир, пешки, перничиња, перничиња, комарец мрежи
 • Тапицирија ткаенини: Декорација Платно, Ѕидна крпа, Завеса ткаенина, Сонце Заштитна ткаенина, Мебел Платно, Софа покрива
 • Текстил за бања: Туш завеси, пешкири, фармерки, купатила.Сите, пешкири на плажа, капаче за капа
 • Табела и кујна Текстил: Скалила, Ташнички, Салфетки, Фанери, Партали, Микробранови печки за рерната, Други кујнски текстил
 • Други: Матс, Чистење Текстил, Знамиња, Macrame

Текстилни суровини и ткаенини

 • Ткаенина: памук / мешавини, полиестер / мешавини, лен / мешавини, свила / нитроцелулозна свила, волна / руно, специјални ткаени ткаенини, неткаен материјал, индустриска ткаенина
 • Влакна и предива:
 • Влакна: растителни влакна, животински влакна, човечки влакна, синтетички влакна, неоргански / минерални влакна, хемиски влакна
 • Предива: памук / мешавини, лен / мешавини, волна / мешавини, полиестер / мешавини
 • Други: Облекла додатоци

Теписи и таписерии

 • Машински изработени теписи
 • Рачно изработени теписи: свилени теписи, волнени теписи со ракави, рачни тавани, други рачно изработени теписи
 • Таписерии
 • Други материјали за подови: бамбус и сламени теписи

Обувки

 • Модни чевли: машки чевли, женски чевли
 • Спортски чевли: разни патики, вртливи чевли, обувки за пешачење, тренерски чевли, обувки и други
 • Детски чевли · Сандали, папучи
 • Чевли и ракавици за други специјални намени и полупроизводи

Канцелариски материјали

 • Пенкала: моливи, пенкала, пенкала за тркалање, високи запалки, фонтани, пенкала, пенкала за масло, пенкала за бојадисување, полнила, мастило
 • Складирање на датотеки: тврд папки за хартија, папки за хартија, провидни податотеки, преградни датотеки, компјутерски печатени папки за датотеки, висечки папки на датотеки, врзивни врски, табла од табла, папки на страници, датотеки, фајлови, датотеки, именици, извештаи Папки, папки за идентификација.
 • Канцелариски материјали: Спојници, степлери, врзива, шприцки, штрафови, ножици, ножеви за хартија, садови за пенкало, контејнери за хартија, држачи за лепливи ленти, властери, касети, острилки за моливи, корекција на флуид, стиропор, лепило, -Слојни лепило ленти, токи, печати и марки, Калкулатори, Табела влошки, носители на имиња, носители на весници
 • Хартиени производи: преносни компјутери, мемориски рамки, факс-хартија, компјутерска хартија, хартија за печатење во боја, хартија за копирање, фото-хартија, хартија за пишување, финансиска хартија, хартија за финансиска употреба
 • Етикета: рачно напишани етикети, значки, филмови за ламинирање, маркирани етикети
 • Декор за декорации
 • Производи и опрема за канцелариска автоматизација, потрошни канцелариски материјали

Случаи и вреќи

 • Случаи на дневна употреба: Кожни предмети, ПВЦ кожни предмети, Пластични ткаени предмети
 • Слушалки: Кожни куфери, пластични ткаени куфери, ПВЦ кожени куфери
 • Торби: Кожни чанти, ПВЦ Кожни чанти, Памучни чанти, Пластични ткаени торби
 • Други предмети, Торби и додатоци

Спорт, Патување и рекреација производи

 • Спортски производи
  Внатрешни и надворешни спортски производи: топки и додатоци, боксерска опрема, скејтборди, ролери, лизгалки, фитнес опрема, опрема за домаќинство опрема, спортски мрежи, брануваа, стрелаштво, велосипед и неговите додатоци, билиард, стрелаштво, лов, качување, јажиња, песна Опрема за накит, Опрема за контејнери, Опрема за плажа, Спортски очила, Спортски кутии и чанти Водни спортови и опрема за нуркање: Очила, Маски за нуркање, Нуркачки костуми, Опрема за скијање на вода Спортски сувенири: трофејни првенства, сертификати за награди, медали, знамиња, амблеми
 • Патување и рекреација производи
  Алатки за риболов: рибавици, рибници, мрежи за риболов, риболовни прачки, риба торба, рибарски бобини, риболовни алатки и придружни алатки за скара: електрични скари, гарнир, барбекю за јаглен, скара, инструмент за палење, додатоци за скара Надворешни повратни производи: , Гамаки, Сончеви чаршафи Музички инструменти Шах и покер Отворен турнеја Статии: ранци, заштитени покриви, Воздушни перници, вреќи за спиење, ќебиња, шатори и додатоци, подигање на членовите и додатоци.

Лекови, производи за здравствена заштита и медицински помагала

 • Традиционална кинеска медицина: кинески билки, растителни екстракти
 • Хемиски лекови и биофармацевтски производи: лекови, медицински материјали, препарати за медицина, биофармацевтски производи
 • Здравствени производи: Здравствени лекови, Природни производи за здравство, Кинески лековити алкохол, Здравствен алкохол, Пијалаци, Тоникс
 • Производи за нега на коса и убавина: Козметички производи, производи за нега на тело, перики и вештачки екстремитети, производи за обликување на тело, материјали за нега на убавина
 • Насловна производи за медицинска нега: ваги за домаќинство, кабинети за медицина, торби за топла вода, патерици
 • Репродуктивни здравствени производи и опрема: производи и опрема за сексуална здравствена заштита, производи за семејно планирање и опрема
 • Опрема за здравствена заштита и рехабилитација: опрема за рехабилитација, опрема за масажа, физиотерапевтски инструменти, опрема за фитнес

Дијагностичка и терапевтска опрема

Разни хируршки инструменти, медицински електронски инструменти, клинички лабораториски инструменти: Ин витро дијагностички реагенси и инструменти, медицински оптички инструменти, медицински ласерски инструменти, физиотерапевтски инструменти, лезии, минимално инвазивни дијагнози, биочип и сродни уреди, интегративни уреди на традиционалната кинеска и западна медицина , Капацитети за мониторинг на срце, објекти за медицинска обработка на слики, капацитети за биохемиска детекција, монитор за крвен притисок, метар за мерење крвен притисок, термометар, системи за ендоскопија, објекти за замрзнување со ниска температура, терапија за терапија со дијализа, медицински рентген и опрема за МРИ, ултразвучни медицински дијагностички уреди, Забрзувач, ENT & око и стоматолошка и орална дијагностика и третман капацитети, Стоматолошка клиничка опрема: Стоматолошка дијагноза Медицинска опрема, Опрема за стоматолошка хирургија, Стоматолошка лабораториска опрема и Стоматолошки материјали

Болнички помошни уреди

Производи за дезинфекција и стерилизација, опрема за снабдување со кислород и снабдување, опрема за снабдување со кислород и опрема за снабдување со крв, опрема за третман на вода за крв, опрема за третман на вода, објекти за замрзнување со ниска температура, опрема со посебни потреби, телемедицински систем, болнички информациски систем, болнички систем за автоматизација на канцелариите, уреди за заштита и заштитни уреди за нуклеарна радијација, Болнички апарати за болници: Асептични одделенија, Систем за следење на болниците, Разни болнички кревети, Амбуланти за болници, Лајсни и други статии за прва помош, Болнички софтвер за апликација: Болнички податоци и систем за обработка на слики, Разни оперативни табели и Специјализирана опрема, Лабораториски биолошки инструменти, Медицински мебел


храна

 • Храна: Житарици и масла, производи од месо и месо, јајца и производи од млечни производи, производи од водни производи, овошни и овошни производи, производи од зеленчук и зеленчук, сунѓер, бонбони и кондиторски производи, колачи и бисквити, адитиви за храна, производи од пчели и други

Пијалоци:

 • Алкохолни пијалоци: пиво, духови, вина
 • Кафе
 • Овошен сок
 • Вода за пиење

други, пак,

 • Чај: црн чај и полуферментиран чај, зелен чај, улонг чај, миризлив чај, чај од чај, други чаеви и слични производи (здравствен чај, филтер за хартија од тиабаг / мирисни цвеќиња и сл.)
 • Пакување на храна и други слични производи

Храна и пијалок

Храна: Житарици и масла, производи од месо и месо, јајца и производи од млечни производи, производи од водни производи, овошни и овошни производи, производи од зеленчук и зеленчук, сунѓер, бонбони и кондиторски производи, колачи и бисквити, адитиви за храна, производи од пчели и други

Пијалоци:

Алкохолни пијалоци: пиво, духови, вина

Кафе

Овошен сок

Вода за пиење

други, пак,

Чај: црн чај и полуферментиран чај, зелен чај, улонг чај, миризлив чај, чај од чај, други чаеви и слични производи (здравствен чај, филтер за хартија од тиабаг / мирисни цвеќиња и сл.)

Земјоделски производи

Пакување на храна и други слични производи

Здрава храна: рибино масло, витамин, женшен, птичји гнездо, Хашима


Апарати за домаќинство

бебе производи

Бебе кочии и резервни делови

Безбедносни места за бебиња

Бебе домаќинство предмети

Бебе Играчки

Пет Производи

Храна за миленичиња

Домашни апарати

Миленичиња декорација

Домашна нега и производи за здравје

Опрема за здравје на домаќинствата

Опрема за масажа

Масажни столчиња

Опрема за рехабилитација на домаќинствата

Кујнска опрема и садови

Контејнери од не'рѓосувачки челик, контејнери за емајл, контејнери од други материјали

Теми за јадење на маса и украси: садови, ножеви и вилушки, табеларни свеќи, декорации на маса

Прибор за готвење: шишиња за отворачи за шишиња, ковчези, може да се отворат, приклучоци за топла тенџере, котли, ножеви за кујна и професионални, кујнска хартија, гума за алуминиумска фолија, скали, ножици, ножеви за чистење, садови, лопати, лажици,

Производи за бања

Производи за бања: сапуни, гелови за туширање, миење садови, сол за капење / масло за бања, пасти за заби / четки за заби

Бања Уреди: Бања Сунѓери, Бања душеци, Ормани бања, Течни Сапун садови, сапун фиоки, затворач, влажни крпи, туш капи, туш Завеси, крпи, пешкир шкафови, тоалетна хартија и хартија за лице

Производи за чистење: Производи за перење и алишта за перење; Детергенти, Средства за чистење садови, Дезодоранси на фрижидери, Прозори за перење, Метли, Четки, Партали, Мопеди, Полски апарати, Корпи за отпадоци, Лопати за отпадоци

Општи Houseware: Чадори, чадори за сонце, ракавици за цивилна употреба, ракавици за заштита на работната сила, базени, корпи, клопни пинови, панталони и клопчиња, кошули за клопчиња, клопни вилушки, куки, глави за пеглање, шкафчиња за чевли, кутии за чевли, , Запалки, Термометри, ЦД-лавици, Канти за отпадоци за хартија, Кабинети за складирање, Винки, Колички, Накит, Други производи за домаќинство

Производи за лична нега

Козметика и додатоци: Козметика, кармин, торби за декорација, четки за шминка, огледала за шминка

Производи за нега на кожа: кремови за убавина, кремови за нега на кожата, кремови за раце, кремови за сончање, додатоци за масажа, парфеми

Производи за нега на коса и додатоци: Шампони и кондиционери, Комбини, ножици, Тримери и клинчиња, Глави

Материјали за нега на нокти, материјали за нега на нозе, материјали за бричење

Производи за заби за заби: Заб Заштитник / Заб Четка Тоалети

Спорт, Патување и рекреација производи

Спортски производи

Внатрешни и надворешни спортски производи: топки и додатоци, боксерска опрема, скејтборди, ролери, лизгалки, фитнес опрема, опрема за домаќинство опрема, спортски мрежи, брануваа, стрелаштво, велосипед и неговите додатоци, билиард, стрелаштво, лов, качување, јажиња, песна Опрема за опрема за накит, Опрема на плажа, Спортска опрема на плажа, Спортски очила, Спортски куфери и чанти

Водни спортови и опрема за нуркање: очила, маски за нуркање, нуркање костуми, flappers, шнорхел, додатоци за нуркање, рампа и неговите додатоци, опрема за пливање и неговите додатоци, опрема за скијање на вода

Патување и рекреација производи

Алатки за риболов: рибавици, рибници, мрежи за риболов, риболовни прачки, риба торба, рибарски бобини, риболовни алатки и придружни алатки за скара: електрични скари, гарнир, барбекю за јаглен, скара, инструмент за палење, додатоци за скара Надворешни повратни производи: , Гамаки, Сончеви чаршафи Музички инструменти Шах и покер Отворен турнеја Статии: ранци, заштитени покриви, Воздушни перници, вреќи за спиење, ќебиња, шатори и додатоци, подигање на членовите и додатоци.

Случаи и вреќи

Случаи на дневна употреба: Кожни предмети, ПВЦ кожни предмети, Пластични ткаени предмети

Слушалки: Кожни куфери, пластични ткаени куфери, ПВЦ кожени куфери

Торби: Кожни чанти, ПВЦ Кожни чанти, Памучни чанти, Пластични ткаени торби

Други предмети, Торби и додатоци

Мебел

Мебел за домашно затворен: Мебел за седење, ресторан, спалня, студија, кујна и бања

Мебел за отворен простор: градина, двор, плажа и кабинетите

Часовници, часовници и оптички инструменти

Часовници: Кварц Часовници, Механички Часовници, Скокање Слика Часовници, Радио часовници, Кабинетот Часовници, ѕидни Часовници, Часовници

Часовници: кварц Часовници, механички часовници, скокање фигури Часовници, LCD екран часовници, тајмери, спортски часовници, мода часовници, џеб часовници, привезоци часовници

Делови за часови и часовници: бирање, движење, случаи, бирање, рачки, синџири, ремени, часовници, водоотпорни прстени

Спектакли: Чаши за кратки очи, очибилни очила, контактни леќи, очила за сонце

Додатоци за очила: рамки, леќи, кутии за очила

Насловна декорации

Стакло Artware

Стаклени производи

Стакло украси

Други стакло Artware

Керамика за уметност

Уметничка керамика

Занаетчиска керамика

Градинарска и градинарска керамика

Снабдувачки материјали

Канцелариски

Пенкала: моливи, пенкала, пенкала за тркалање, високи запалки, фонтани, пенкала, пенкала за масло, пенкала за бојадисување, полнила, мастило

Складирање на датотеки: тврд папки за хартија, папки за хартија, провидни податотеки, преградни датотеки, компјутерски печатени папки за датотеки, висечки папки на датотеки, врзивни врски, табла од табла, папки на страници, датотеки, фајлови, датотеки, именици, извештаи Папки, папки за идентификација.

Канцелариски материјали: Спојници, степлери, врзива, шприцки, штрафови, ножици, ножеви за хартија, садови за пенкало, контејнери за хартија, држачи за лепливи ленти, властери, касети, острилки за моливи, корекција на флуид, стиропор, лепило, -Слојни лепило ленти, токи, печати и марки, Калкулатори, Табела влошки, носители на имиња, носители на весници

Хартиени производи: преносни компјутери, мемориски влошки, хартија за факс, компјутерска хартија, хартија за печатење со боја во боја, хартија за копирање, фото-хартија, хартија за пишување, финансиска хартија

Етикета: рачно напишани етикети, значки, филмови за ламинирање, маркирани етикети

Ткаенини и домашни текстилни производи

Ткаенини:

Ткаенини: памук / мешавини, полиестер / мешавини, лен / мешавини, свила / нитроцелулозна свила, волна / руно, специјални ткаенини, неткаени ткаенини, индустриски ткаенини

Влакна и предива: растителни влакна, житно влакно, влакна од влакна, синтетички влакна, неоргански / минерални влакна, хемиски влакна, памук / мешавини, лен / мешавини, волна / мешавини, полиестер / мешавини

Други: Облекла додатоци

Домашен текстил:

Постелнини: Ќебиња, постелнини, постелнина, постелнина, душеци, пешкир, пешки, перничиња, перничиња, комарец мрежи

pholstery Текстил: Декорација Платно, Ѕидна крпа, завеса крпа, Заштитни крпа, Мебел Платно, Софа покрива

Текстил за бања: Туш завеси, пешкири, фармерки, купатила.Сите, пешкири на плажа, капаче за капа

Табела и кујна Текстил: Скалила, Ташнички, Салфетки, Фанери, Партали, Микробранови печки за рерната, Други кујнски текстил

Други: Матс, Чистење Текстил, Знамиња, Macrame

Алатки и опрема: капи, ракавици, шалови, шамичиња, шалови, чорапи, врски, рамо влошки, налепници, патенти

Теписи и таписерии:

Машински изработени теписи

Рачно изработени теписи: свилени теписи, волнени теписи со ракави, рачни тавани, други рачно изработени теписи

Таписерии

Други материјали за подови: бамбус и сламени теписи

Заинтересирани

 • Gravatar

  Фиренца Хенри

 • Gravatar

  Coulibaly

 • Gravatar

  Брендон Грагеда

 • Gravatar

  Галеб-га

 • Gravatar

  АЛКАГКСНУМКС

Оди

 • Gravatar

  cantonfair.net

 • Gravatar

  shani patel

 • Gravatar

  BRENDA KATARIKAWE OPUS

 • Gravatar

  Тибор Сарка

 • Gravatar

  Yashkalariya

 • Gravatar

  Удох Кристијан Чидибере

 • Gravatar

  elkeraberg

 • Gravatar

  MahmoudSaade90

 • Gravatar

  ДЕПАК МОТВАНИ

 • Gravatar

  Стефанус

 • Gravatar

  danielle

 • Gravatar

  [Email заштитени]

 • Gravatar

  Чанги Лалдинпуии

 • Gravatar

  MAKRAM887

 • Gravatar

  Аринзедике

 • Gravatar

  11SOCIETY

 • Gravatar

  Odongerel

 • Gravatar

  Ким Пуа-Јигез

 • Gravatar

  Ввијарија

 • Gravatar

  kli12985

 • Gravatar

  赵振贤

 • Gravatar

  Али банисаид

 • Gravatar

  Ли Хван Хо

 • Gravatar

  Моис Мататоф

 • Gravatar

  Кристал Дар

 • Gravatar

  Саид Алабиси

 • Gravatar

  Josh1988

Слава
фаза 3
Добар ден ние нашите купувачи од Централна Америка и присуствуваме на саемот секоја година, оваа година ве молиме советувајте дали ова ќе се направи преку веб и кои се чекорите што треба да се следат.


Ви благодарам

0
Ние сме многу заинтересирани за овој саем. Се надевам дека можам да најдам многу нови производи за лекови и многу добри производствени партнери. Особено кога беснее епидемијата на Корона
0
Дами рачни кеси
Почитувани производители,
Подигнуваме бренд во сегмент со торби за дами во наредните 4 месеци, водечката слава на Индија во боливуд е наш партнер во овој потфат.
Буџетот е 50 милиони долари за првата година.
Плц ни го испрати вашиот корпоративен профил, со учинокот. Willе ја посетиме Кина во November и би сакал да ги посети вашите фабрики за нашите први нарачки.
Пл. Пошта до [Email заштитени] lc.com
Со почит,
Пашанит Пандит
+-91 9867671212

0
Хенрик
Посетете
Hi
A ќе ја посетам шоуто, може ли да ми испратите линк за билети

0
Марсела ли
방문 희망
의류 악세사리 로 박람회 방문 을.
초대장 을 어떻게 받는 지요? 10 31 박람회.

0

500 Останати симболи