Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Есенска фаза 2 на кантонот - Саем за извоз и увоз во Кина

From October 23, 2020 09:30 until October 27, 2020 18:00
(8620) 28-888-999

http://www.cantonfair.org.cn


Карта и хотели
http://www.cantonfair.org.cn

(Поради COVID-19, следниве информации може да бидат застарени. Ве молиме, потврдете ги деталите и датумите со организаторот на кантонот саем - https://www.cantonfair.org.cn/)

Кантонски саем (Саем за увоз и извоз во Кина) е најголемиот саем со најголем обем, најкомплетната разновидна изложба, најшироката дистрибуција на странските купувачи и најголемиот деловен промет што се одржува во Гуангжу Кина. Повеќе од 25,000 изложувачи, околу 200,000 XNUMX купувачи ќе присуствуваат на саемот два пати годишно, секоја е поделена во три фази.

Кантонскиот саем, втората фаза, се фокусира на такви трудоинтензивни производи како намирници, орнаменти, подароци и мебел. Е најголемата индустрија во Кина, исто така, најголем број на купувачи од западна земја на 3 фазите.

Датум: 23rd-27th октомври

Време: 9: 30-18: 00

Изложувачи и пребарување на производи


Кујнска опрема и садови

 • Контејнери од не'рѓосувачки челик, контејнери за емајл, контејнери од други материјали
 • Теми за јадење на маса и украси: садови, ножеви и вилушки, табеларни свеќи, декорации на маса
 • Прибор за готвење: шишиња за отворачи за шишиња, ковчези, може да се отворат, приклучоци за топла тенџере, котли, ножеви за кујна и професионални, кујнска хартија, гума за алуминиумска фолија, скали, ножици, ножеви за чистење, садови, лопати, лажици,

Општа керамика

 • Сервиси за јадење, кујнска опрема и керамика за секојдневна употреба за семејна употреба
 • Сервиси за јадење, кујнска опрема и дневна употреба керамика за употреба на хотелот
 • Други садови, кујнска опрема и секојдневна употреба керамика

Апарати за домаќинство

 • Производи за чистење: Производи за перење и алишта за перење; Детергенти, Средства за чистење садови, Дезодоранси на фрижидери, Прозори за перење, Метли, Четки, Партали, Мопеди, Полски апарати, Корпи за отпадоци, Лопати за отпадоци
 • Генерални куќни помагала: чадори, чадори за сонце, ракавици за цивилна употреба, ракавици за заштита на трудот, базени, корпи, клопни пинови, панталони и клопчиња, клопни корпи, клопни вилушки, куки, пеглање, шкафче за чевли, кутии за чевли , Пушењето запчаници, Запалки, Термометри, ЦД-лавици, Канти за отпадоци за хартија, Кабинети за складирање, Винки, Колички, Други производи за домаќинство

Производи за лична нега

 • Козметика и додатоци: Козметика, кармин, торби за декорација, четки за шминка, огледала за шминка
 • Производи за нега на кожа: кремови за убавина, кремови за нега на кожата, кремови за раце, кремови за сончање, додатоци за масажа, парфеми
 • Производи за нега на коса и додатоци: Шампони и кондиционери, Комбини, ножици, Тримери и клинчиња, Глави
 • Материјали за нега на нокти, материјали за нега на нозе, материјали за бричење
 • Производи за нега на заби: заб за заби / четка за заби

Тоалети

 • Производи за бања: сапуни, гелови за туширање, миење садови, сол за капење / масло за бања, пасти за заби / четки за заби
 • Бања Уреди: Бања Сунѓери, Бања душеци, Ормани бања, Течни Сапун садови, сапун фиоки, затворач, влажни крпи, туш капи, туш Завеси, крпи, пешкир шкафови, тоалетна хартија и хартија за лице

Производи за домашни миленици и храна

 • Храна за миленичиња
 • Производи за домашни миленичиња: Производи за домашни миленичиња, Производи за домашни миленици, Производи за миленичиња / домашни миленици, Миленици и резервни делови, Миленичиња кафези, Домашни миленици и прицврстувачи, Облека и додатоци за домашни миленичиња, Аквариумски производи и додатоци, Производи за домашни миленичиња и производи за чистење,

Часовници, часовници и оптички инструменти

 • Часовници: Кварц Часовници, Механички Часовници, Скокање Слика Часовници, Радио часовници, Кабинетот Часовници, ѕидни Часовници, Часовници
 • Часовници: кварц Часовници, механички часовници, скокање фигури Часовници, LCD екран часовници, тајмери, спортски часовници, мода часовници, џеб часовници, привезоци часовници
 • Делови за часови и часовници: бирање, движење, случаи, бирање, рачки, синџири, ремени, часовници, водоотпорни прстени
 • Спектакли: Чаши за кратки очи, очибилни очила, контактни леќи, очила за сонце
 • Додатоци за очила: рамки, леќи, кутии за очила

Играчки

 • Бебе Играчки
 • Електромотори, Далечински контролни и играчки за пиксели
 • Играчки за акција
 • Образовни игри и играчки
 • Плишани и Платно играчки
 • Кукли
 • Возење играчки: Детска возење, Бав колови, мини велосипеди
 • Музички играчки
 • Гумени играчки
 • Други додатоци за играчки и играчки

Подароци и премии

 • Polyresen Занаети
 • Традиционални кинески уметнички занаети: Cloisonne, лаквер и лак гравирање, занаетчии, занаетчиски светла, четири богатства на проучување (пишување четки, инкастрици, инкклаби и хартија), производи за коса и коса, везење, вазни, чај, сетови за вино, , Глина скулптури, етнички ракотворби, природни занаети, други уметнички занаети
 • Накит, коски резби и жад скулптури: накит: камења, бисери, накит суровини, злато и сребро; Коски резби и жад скулптури; Јак и Бафало Коски, Коњски коски, Корални коски, Хексбилски желки, Еленски рогови, Корали, бисери и други резбици и скулпторски производи од животинско потекло, Жиде резби
 • Маркетинг Подароци и премии: Маркетинг премии, медали и значки, сувенири, клучни прстени, клучеви, преносни компјутери
 • Хартија и облоги: Календари, ѕидни календари, десктоп календари, картички, кутии за подароци, пакети за подароци, занаетчиска хартија, хартиени кеси, ленти,

Фестивалски производи

 • Партија материјали и украси: Балони, партија материјали, партија украси
 • Празници материјали и украси: Божиќ, Велигден, Ноќ на вештерките и други специјализирани материјали и украси
 • Огномет и петарди

Керамика за уметност

 • Уметничка керамика
 • Занаетчиска керамика
 • Градинарска и градинарска керамика

Стакло Artware

 • Стаклени производи
 • Стакло украси
 • Други стакло Artware

Ткаењето, ратанството и железната уметност

 • Бамбус занаети, Дрво Занаети, Трева занаети, Wickerwork
 • Ратан и железна уметност

Насловна декорации

 • Декоративни свеќи, свеќници и слични производи
 • Слики, рамки за сликање, фото рамки, огледала: кинески калиграфии и слики, маслени слики, резбарски слики, албуми, рамки, уметнички огледални рамки, рамки за слики, преклопни потпори, декоративни огледала
 • Снабдувачки материјали
 • Врати и прозорци украси, ѕидни декорации
 • Вештачки Цвеќиња

Производи за градинарство

 • Цвеќиња и расадници (живи растенија)
 • Сува / Вештачки Цвеќе
 • Bonzai
 • Хортикултурни алатки
 • Надворешни материјали
 • Хортикултурни материјали: додатоци за растенија, потребни материјали (цветови, засадители, инсектицид, итн.), Хортикултурни украси
 • Риби, птици и животни за приказ и декорација
 • Други хортикултурни материјали

Камен / железо Декорација и Отворен Спа опрема

 • Камен украси, камења, железо занает и други Надворешни украси
 • Отворен бања и фитинзи, базен објекти


Мебел

 • Мебел од традиционален кинески стил
 • Мебел за домашно затворен: Мебел за седење, ресторан, спалня, студија, кујна и бања
 • Хотел Мебел
 • Канцелариски мебел
 • Училишен мебел
 • Болнички мебел
 • Мебел за отворен простор: градина, двор, плажа и кабинетите
 • Мебел за јавни места
 • друг мебел
 • Полу-готови и резервни делови

{модул Истата датуми слични трговски изложби околу кантонската фер фаза 2}

Карта и хотели

Не оди

 • Gravatar

  Галеб-га

Заинтересирани

 • Gravatar

  Алтуф

 • Gravatar

  wedj7760

 • Gravatar

  Шонелс Шанелс на Сонија

 • Gravatar

  Парк Ки onон

Оди

 • Gravatar

  ahmedhussain32

 • Gravatar

  John m

 • Gravatar

  Хусни Банна

 • Gravatar

  Ријас Дин

 • Gravatar

  Меги Чен

 • Gravatar

  Адријан

 • Gravatar

  [Email заштитени]

 • Gravatar

  Asonејсон Кели

 • Gravatar

  danielle

 • Gravatar

  Мерви Палари

 • Gravatar

  Бишвајт Пол

 • Gravatar

  ХПсина

 • Gravatar

  Махер Кинг

 • Gravatar

  Задамен

 • Gravatar

  Лукмеј

 • Gravatar

  מלכה

 • Gravatar

  Аркадиј Горецки

 • Gravatar

  Барин

 • Gravatar

  Хуи Трон

Лаиба Фаред
Козметика
Сакам да го посетам саемот за кантони. Те молам испратете ми покана со детали за регистрација.

0
флавио бела
ida para conhecer a feira de negocios.
убеди пред conhecer a feira de negocios.
0
Thiết kế nội thất nhà phố
Здраво vọng thời gian này sẽ hết dịch Corona để mọi người có thể tham dự sự kiện
0
Галеб-га
انا مهتم جداً بمعرض كانتون 2019
انا من الخليج و ارجو
Т & Ц
وشكراً لدعمكم.

0
בר
בקשה להזמנה
אשמח לקבל הזמנה לי ולעוד שותפים שלי שלי והאם, והאם אני יכול לשלב שני אני, אני מעוניין להיות יומיים בחלק הראשון ויומיים.
0

500 Останати симболи