Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Jinhan саем за дома и подароци

Од април 21, 2020 09: 00 до април 27, 2020 21: 00
+ 86 (0) 20 8989 8622

Jinhan саем за дома и подароци (JINHAN САЕМ за кратко) е организирана од страна на Гуангжу Поли Jinhan изложба копродукции, Ltd Отворен во пролетта на 2000, саемот се одржа успешно во Гуангжу за 38 сесии, во пролет и есен секоја година. Тоа е најголемата и најпрофесионалната платформа за трговија со извоз во професионалниот сектор на домови и подароци, а исто така и единствениот UFI одобрен извозен саем за трговија на домови и подароци во Кина.

38TH JINHAN FAIR покрива површина од квадратни метри 85,000 и ги собра скоро 900 веродостојни и конкурентни производители во кинеската индустрија за дома и подароци. Секоја сесија на саемот привлече над 50,000 странските купувачи од повеќе земји и региони на 160, кои вклучуваат увозници, трговци на големо, франшизари, стоковни куќи и супермаркети од глобалната индустрија за дома и подароци. Со развојот на 18 години, JINHAN FAIR сега е признат и доверлив од 200,000 меѓународните професионални купувачи.

Производот Категорија
1. Домашна декорација
Осветлување, Рамки за слики, постери и ликовни отпечатоци, Современи уметности и занаети, Насловна додатоци,

2. Декоративен мебел
Мебел за дневна соба, Мебел за трпезарија, Спална соба,

3.Надвор и градинарство серија
Отворен мебел, Градинарски додатоци, Надворешни производи,

4.Textiles & Homeware
Текстил, кошули и плетени работи,

5. Кујна и јадење
Порцелан / керамика, метални производи од стакло; Други материјали,

6.Seasonal Decorations
Декоративни цвеќиња, растенија и дрвја, Празнични украси, Божиќ и доаѓања Сезонски украси, Флористика и декоративни додатоци,

7.Франции и лична нега
Собни мириси, Wellness и лична нега,

8. Сувенири и подароци
Хартиени производи, Сувенири, Додатоци за пушачи,

9.Toys & Stationeries
Играчки и детска опрема, Канцелариски,

Beniamin
секогаш добро организирани се чувствуваат опуштено таму. Но, треба да се подобри

500 Останати симболи