Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Саем на кантон - Саем на промет и увоз на извоз во Кина 1

Од април 15, 2020 09: 30 до април 19, 2020 18: 00
(8620) 28-888-999

http://www.cantonfair.org.cn

Booking.com
http://www.cantonfair.org.cn

Пред-регистрација за кантонски саем Бесплатни билетиили се регистрираат во хотели Сега!

Кантон фер пролетта фаза еден, се фокусира на електрични и електронски производи и индустриски производи. Најголемиот дел од најновите високо-технолошки производи во Кина се во првата фаза од саемот на Кантонот. Таа има најголем број на договори и купувачи на фази на 3.

Датум: 15th-19th април

Време: 9: 30-18: 00

Кантонски саемски план - изложувачи


Електроника и информатички производи

 • Аудио-видео Продукти: Домашно кино, VCD, DVD, CD, LD, Микрофони, Караоке Опрема, Телевизија, Телевизиски кутии, Видео рекордери, Репродукција на касети, Речитачи, Радиото, Мегафон, Звучници,
 • Производи за дигитална забава: MP3, MP4, MD, преносни музички плеери, дигитални камери, таблети, електронски производи за игри
 • Комуникации: мобилни телефони, преклопници, мегафон, PDA, телефони, факс-машини, комуникациски кабли, антена и ресивери, радио сетови, радиерска навигација, сателитска комуникациска опрема, сателитски ресивери и други комуникациски објекти
 • Производи за напојување: Сува батерија, литиумска батерија, пренослив извор на енергија
 • Компјутерски производи и делови: Компјутери и мали компјутери, мини-компјутери, микро-компјутери, десктоп компјутери, лаптопи, CD-дискови, флопи драјв, меморија, хард дискови, процесори, звучни картички, видео картички, главните плочи, тастатури, глувче, монитори , Компјутерски резервни делови, Word процесори и други компјутери.
  · Компјутерски периферни уреди: Принтери, дискови, ЦД-а, касети, скенери, веб-камери, CD-писатели, UPS-от и други периферни уреди
  · Опрема на компјутерска мрежа: сервери, модеми, насочувачи, хабови, мрежни карти, работни станици, прекинувачи
  · Компјутерски софтвер: Оперативен софтвер, Канцелариски софтвер, Сметководствен софтвер, Софтвер за управување, Слика дизајн софтвер, Компјутерска безбедност софтвер, Мрежа алатка софтвер, Игра софтвер, Образование Софтвер, Мулти-медиа Софтвер, Развој и програмирање софтвер, Преведувачки и речник софтвер)
 • Други електронски производи: метеоролошки монитор, единица за метеоролошки мониторинг, додатоци за метеоролошки монитори.


Електронски и електрични производи

 • Електронски безбедносни уреди: монитори, сирени, автоматски производи за безбедност, детектори, сензори, систем за контрола на каналот, производи за домашна безбедност, канцелариски производи за безбедност, автоматски производи за безбедност, електронски системи за заклучување, паметни картички.
 • Опрема за деловна автоматизација: фотокопири, електронски билтени, проектори, шредери, придружни машини, опрема за состаноци за видео конференции, електронски каси, банкомати, картонски машини, бројачи на сметки, печатачи на баркод, скенери за баркодови,
 • Електронски и електрични производи: оптоелектронски уреди, исправувачи, инвертори, засилувачи, трансдуктори, фреквентни раздвојувачи, моќност релеи, адаптери, батерии, напонски трансформатори, стабилизатори на напон, електрични индуктори, реактори, прекинувачи, мултиметри, конектори, мерна опрема, Опрема за тестирање, Електронски компоненти (капацитет, отпорност, транзистори, диоди, динатрон, пьезоелектрични компоненти, индуктивни компоненти, јамки, приклучоци, прекинувачи, жици, кабли,
 • Електрична опрема: електрични печки, опрема за пренос, електрични јаглеродни производи, жици, кабли, електричен порцелан, изолациски материјали, електрични апарати, батерии и сл.
 • Нова и обновлива енергија: Соларна енергија, Моќност на ветерот, Био-енергија, Приливна моќност, Нуклеарна енергија: нуклеарно инженерство, нуклеарна централа и слични технологии и опрема, Систем за рециклирање: Систем за следење на потрошувачката на енергија за околината и енергијата


Апарати за домаќинство

 • Кујнски апарати: Микробранови печки, Електрични топлински садови, Електрични шпорети, Електрични печки, Шпорети за гас, Кујнски вентилатори, Издувни вентилатори, Машини за садови, Дезинфекциони кабинети, Процеси за храна, Сокови за екстракција, Кујнски миксери, Филтри за чистење.
 • Фрижидери и опрема за ладење: Фрижидери, замрзнувачи
 • Клима уреди и вентилација опрема: климатизери, вентилатори, воздух овлажнители, воздух сушари, воздухот Purifiers.
 • Машини за перење и сушење: Машини за перење, Машини за сушење, Електрични пегли.
 • Други мали електрични апарати: калкулатори, бојлери, фен, машини за кислород, електрични машини за бричење, електрични алати, факели, вшмукувачи, печки, комарец убијци

Опрема за осветлување

 • Примена на системот за осветлување: Индустриско осветлување, Декоративно осветлување, Итна и безбедносна осветлување, Забава и фаза осветлување, Канцеларија, Рекламирање и изложба осветлување, Надворешно осветлување.
 • Електричен извор на светлина: флуоресцентни светилки, светилки за заштеда на енергија, блескаво светло, неонски светилки, неонски сијалици, јодски волфрамони, светилки со магнезиум, лампи од бром
 • Светлосни фитинзи: Отвори за светилки, Минијатурни писма, Оптички влакна, Плочки за светилки, Држач за светилки, Ламбички, Придушувачи, Напонски стабилизатори, Напонски трансформатори, Стартери, Адаптери, Конвертори, Сензори.

Велосипеди

 • Велосипеди: велосипеди, електрични велосипеди, електрични скутери
 • Делови за велосипеди

Мотори

 • Мотоцикли, Автомобили на плажа
 • Мотоцикл Делови

Резервни делови за возила

 • Резервни делови за возила: Мотори и резервни делови, ладење, мазива и резервни делови за гориво, делови за пренос, делови за управување и сопирање, контролна табла и делови за возила, автоелектрична опрема и делови
 • Гуми
 • Резервни делови за возила и опрема за оптимизација
 • Одржување и сродни производи
 • Декорација на возила

Возила

 • Не-градежништво Возила: Автомобили, автобуси, теренски возила, шасии, приколки, изолирани комбини, камиони за замрзнување, резервоари за гориво, автобуси, амбулантни возила, противпожарни машини, водни коли, кола за алат, авионски трактори, специјални возила на аеродромот, & Опрема, Колички за голф, Сите теренски возила, Амортизери за носење, Вонцени, товарни возила, Dumpcarts.

Моќ машини и електрична енергија

 • Машини за електрична енергија: електрични мотори, постројки за производство на електрична енергија, дизел мотори и сл.
 • Електрична енергија: генератори на електрична енергија, генератори, постројки за пренос, синхрони кондензатори и сл.


Големи машини и опрема

 • Големи Машини: Машини за сечење на метали, Големи машини за обработка на дрво, Машини за обработка на гума, Машини за обработка на гума, Машини за обработка на гума, Машини за фалсификување, Машини за леење.
 • Комплетни комплети опрема: Производствени линии на разни производи од лесна индустрија


Општи машини, машини за мала обработка и индустриски додатоци

 • Општи Машини: Пумпи, Вентили, Нацрти вентилатори, Компресори
 • Мали Машини за обработка: Електрични апарати за заварување, Машини за сечење на гас, Машини за сечење, Материјали за алати за алат, Дупчалки за клупа, Брусилки, Материјали за мелење, Дијамантски и дијамантски производи, Други мали Машини
 • Индустриски додатоци: лежишта, цврсто тело, синџири, пролет, генерални вентили, кастинг производи, производи за фалсификување, калапи, запчаници, прашка металургија, пневматски компоненти, заптивки, хидраулични компоненти и делови, други резервни делови.
 • Инструменти: Електронски инструменти, Електрични инструменти, Микроскопи, Инструменти за геодетски и географски распоред, Инструменти за набљудување, Физички оптички инструменти, Други оптички инструменти, Машини за тестирање на материјали, Опрема за геолошки истражувања и инструменти, Термодинамички инструменти, Инструменти за автоматизација, Инструменти за градежни испитувања, Хидролошки инструменти и цивилни Инженерски инструменти, лабораториски инструменти, специјални инструменти, други физички и хемиски инструменти
 • Инструменти за камери: кинематографски инструменти, фотографски инструменти, други фотомеханички и кинематографски инструменти
 • Печатење на апарат
 • Машини за шиење на домаќинства и резервни делови, Материјали за ткаење
 • Транспортна опрема: опрема за бродови и резервни делови, подводна специјална опрема, аеронаутичка опрема и резервни делови, железнички возила и опрема
 • Одржување на опрема за возила: машини за перење и стерилизација на нафта, машини за лифтовите, машини за екстракција на нафта, менувачи на гумите, машини за балансирање, опрема за черно тркало и машини за перење


Машини за градежништво и земјоделство (затворен простор)

 • Мали градежни возила: Вибрациски рабмер, мали висечки платформи, цигла и др.
 • Машини за земјоделство и шумарство: Земјоделска опрема, Машини за пресадување на ориз со ориз, Машини за пресадување на ориз, Машини за дренажа и за наводнување, Машини за собирање, Машини за подобрување на земјоделски стопанства, Машини за одгледување на животни, Резервни делови за земјоделски машини, Машини за шумарство и др.
 • Машини за градинарство: Машини за косење, распрскувачи, други машини за земјоделство и шумарство
 • Земјоделски и странични производи Машини за обработка: машини за ориз, машини за маснотии, машини за обработка на жито и масло, машини за пакување, инспекциски инструменти


Машини за градежништво и земјоделство (отворен отворен простор)

 • Машини за градежништво: Виљушкари, Багери, Tipcarts, камиони кранови, кранови на кранови, камион за мешање на бетон, плочи за набивање, потпорни платформи, сечила
 • Градежни машини за градежништво: Машини за рударство, Машини за дигање, Машини за рудници за јаглен, Геолошки машини, Машини за противпожарна заштита, Машини за нафта
 • Машини за земјоделство и шумарство: Земјоделски транспортни возила, Трактори, Бродски трактори, Земјоделска опрема, Машини за пресадување на ориз, Машини за пресадување на ориз, Машини за дренажа и наводнување, Машини за собирање на нафта, Машини за подобрување на земјоделски стопанства, Машини за одгледување на животни, Резервни делови за земјоделски машини , Машини за шумарство и др.

хардвер

 • Хардвер: Мебел Хардвер, Декорација Хардвер, Брави и фитинзи, Материјали за заварување, Материјали за заварување, Ниско притисочен вентили, Опрема за греење на вода, Производи од леано железо, Одлеаноци и кованици, Прицврстувачи, изолирани хардвер (школка, метални црева, банкноти, синџири) , други хардверски производи

алатки

 • Алатки: Алатки за мерење, Алати за мелење, Прибор за јадење, Рачни алатки, Електрични алати, Пневматски алати, Хидраулични алати, Алати за заварување, Механички алатки, Алати за сечење, Алатки за земјоделство

Градежни и декоративни материјали

Градежни Материјали

 • Општи градежни материјали, Материјали за градежни материјали, Градежни материјали од хемиската индустрија, Материјали од стакло, цементни производи, Огноотпорни материјали, Материјали за топлинска изолација
 • Материјали за пакување, Сув-мешани малтери, Лепила, Додатоци, Помошни, Градежни лепила, Лепливи ленти, Материјали за ковање, Материјали против рѓа, Водоотпорни градежни материјали, Водоотпорни адитиви , Анти-истекување Материјали, водоотпорен технологија и поврзана опрема.
 • фитинзи цевки
 • Градежништво

Материјали за декорација

 • Плочки: ѕидни плочки, подни плочки, плочки за декорација
 • Дрвени кат: цврст дрвен под, длабок слој од подот, ламинат, дрвен под, парче од дрвени предмети, бамбус кат
 • Плоча / завеса ѕид / позадина и затворен украси: таванот, капка таванот, позадина, алуминиум плочи / олово плочи / Поддржано точка / единица / метал завеса ѕид, завеса ѕид фитинзи и опрема за обработка, сонцето одбор, гипс производи, челични конструкции
 • Врати и прозорци: дрвени врати, пластика челик / алуминиумски легури / челични врати и прозорци; Различни автоматски врати, системи за контрола на вратите и фитинзи, електронски системи за врати
 • Декоративни Хардвер, Врати и Прозорци Хардвер, Хардвер фитинзи, железо Занаетчиски производи
 • Камени материјали: Камени тротоари, Камења за хортикултура, Камења со посебни облици, Камени материјали, Камења; Материјали за декорација на камен
 • Стакло: Уметничко стакло, Градежно / Декоративно стакло


Опрема за кујна: Кујнски елементи, кабинети, бањи за перење, кујна


Санитарен и Опрема за купатила

 • Санитарна керамика, Единици за бања, Парни соби, Туш релевантни, Врати, Бања Хардвер и опрема, Ормани бања, Мебел за купатила, Грејачи на вода, Грејни тела за бања, Ормари за купатило, Партиции, Опрема за базен

Хемиски производи

 • Неоргански хемикалии: хемиски елементи, неоргански киселини и неоргански кислородни соединенија на неметали, халогенски или сулфурни соединенија на неметали, неоргански основи и оксиди, хидроксиди и пероксиди на метали, разни
 • Органски хемикалии: јаглеводороди и нивни деривати, ациклични алкохоли и нивни деривати, феноли и фенолалохоли и нивни деривати, етери и нивни деривати, соединенија на алдехид-функција, соединенија на кетонски функции и соединенија на хинони, карбоксилни киселини и нивни деривати, естри на неоргански Киселини од неметали и нивни соли, соединенија со азотна функција, други органски соединенија
 • Земјоделски хемикалии: ѓубрива, пестициди и хербицид
 • Бои, пигменти и бои и нивни преодни производи.
 • Пластика и статии
 • Гума и статии


Нови енергетски ресурси

 • Соларни фотоволтаични производи
 • Соларната ќелија и модулот
 • Фотоволтаични производи за апликација
 • Фотоволтаичко инженерство и систем
 • Фотоволтаични суровини
 • Фотоволтаична опрема за производство
 • Соларно-термички производи: соларен бојлер, сончева топлинска пумпа, соларен термички колектор, соларен климатик, други оптотермични производи и додатоци
 • Производи на ветер и додатоци
 • Други нови енергетски производи

Електроника и апарати за домаќинство

Електроника

Аудио-видео производи: Домашно кино, VCD, DVD, CD, LD, Микрофони, Караоке Опрема, Телевизија, Телевизиски кутии, Видео рекордери, Репродукција на касети, Речитачи, Радиото, Мегафони, Звучници,

Лични производи за дигитална забава: MP3, MP4, MD, преносливи музички плеери, дигитални камери, електронски производи за игри

Лични комуникации: мобилни телефони, пејџери, интерфејси, PDA

Електронски и електрични производи

Електронски безбедносни уреди: монитори, сирени, автоматски производи за безбедност, детектори, сензори, систем за контрола на каналот, производи за домашна безбедност, канцелариски производи за безбедност, автоматски производи за безбедност, електронски системи за заклучување, паметни картички.

Опрема за деловна автоматизација: фотокопири, електронски билтени, проектори, шредери, придружни машини, опрема за состаноци за видео конференции, електронски каси, банкомати, картонски машини, бројачи на сметки, печатачи на баркод, скенери за баркодови,

Електронски и електрични производи: оптоелектронски уреди, исправувачи, инвертори, засилувачи, трансдуктори, фреквентни раздвојувачи, моќност релеи, адаптери, батерии, напонски трансформатори, стабилизатори на напон, електрични индуктори, реактори, прекинувачи, мултиметри, конектори, мерна опрема, Опрема за тестирање, Електронски компоненти (капацитет, отпорност, транзистори, диоди, динатрон, пьезоелектрични компоненти, индуктивни компоненти, јамки, приклучоци, прекинувачи, жици, кабли,

Електрична опрема: електрични печки, опрема за пренос, електрични јаглеродни производи, жици, кабли, електричен порцелан, изолациски материјали, електрични апарати, батерии и сл.

Нова и обновлива енергија: Соларна енергија, Моќност на ветерот, Био-енергија, Приливна моќност, Нуклеарна енергија: нуклеарно инженерство, нуклеарна централа и слични технологии и опрема, Систем за рециклирање: Систем за следење на цврсти, течни, пареа,

Компјутерски и комуникациски производи

Компјутерски производи

Компјутери и делови: Компјутери и делови: Големи и средни компјутери, Мини Компјутери, Микро компјутери, Десктоп компјутери, Лаптопи, ЦД-а, Флопи драјв, Меморија, Хард дискови, процесори, Звучни карти, Компјутерски резервни делови, Word процесори и други компјутери.

Компјутерски периферни уреди: Принтери, дискови, ЦД-а, касети, скенери, веб-камери, CD-писатели, UPS-от и други периферни уреди

Опрема за компјутерска мрежа: сервери, модеми, насочувачи, хабови, мрежни карти, работни станици, прекинувачи

Компјутерски софтвер: Оперативен софтвер, Канцелариски софтвер, Сметководствен софтвер, Софтвер за управување, Слика дизајн софтвер, Компјутерска безбедност софтвер, Мрежа алатката Софтвер, Игра софтвер, Образование Софтвер, Мулти-медиа Софтвер, Развој и програмирање Софтвер, Превод и речник софтвер

Комуникациски продукти: Телефони, Факс-машини, Интерфени, Кабли за комуникација, Антена и ресивери, Паперки, Радиокомпјутери, Радерска опрема за навигација, Сателитски комуникациски уреди, Сателитски ресивери и други комуникациски објекти.

Апарати за домаќинство

Кујнски апарати: Микробранови печки, Електрични топлински садови, Електрични шпорети, Електрични печки, Шпорети за гас, Кујнски вентилатори, Издувни вентилатори, Машини за садови, Дезинфекциони кабинети, Процеси за храна, Сокови за екстракција, Кујнски миксери, Филтри за чистење.

Фрижидери и опрема за ладење: Фрижидери, замрзнувачи

Клима уреди и вентилација опрема: климатизери, вентилатори, воздух овлажнители, воздух сушари, воздухот Purifiers.

Машини за перење и сушење: Машини за перење, Машини за сушење, Електрични пегли.

Други мали електрични апарати: калкулатори, бојлери, фен, машини за кислород, електрични машини за бричење, електрични алати, факели, вшмукувачи, печки, комарец убијци

Опрема за осветлување

Примена на системот за осветлување: Индустриско осветлување, Декоративно осветлување, Итна и безбедносна осветлување, Забава и фаза осветлување, Канцеларија, Рекламирање и изложба осветлување, Надворешно осветлување.

Електричен извор на светлина: флуоресцентни светилки, светилки за заштеда на енергија, блескаво светло, неонски светилки, неонски сијалици, јодски волфрамони, светилки со магнезиум, лампи од бром

Светлосни фитинзи: Отвори за светилки, Минијатурни писма, Оптички влакна, Плочки за светилки, Држач за светилки, Ламбички, Придушувачи, Напонски стабилизатори, Напонски трансформатори, Стартери, Адаптери, Конвертори, Сензори.


Градежни материјали и хардвер

Градежни и декоративни материјали

Градежни Материјали:

Општи градежни материјали, Материјали за градежни материјали, Градежни материјали од хемиската индустрија, Материјали од стакло, цементни производи, Огноотпорни материјали, Материјали за топлинска изолација

Материјали за пакување, Сув-мешани малтери, Лепила, Додатоци, Помошни, Градежни лепила, Лепливи ленти, Материјали за ковање, Материјали против рѓа, Водоотпорни градежни материјали, Водоотпорни адитиви , Анти-истекување Материјали, водоотпорен технологија и поврзана опрема.

фитинзи цевки

Материјали за декорација

Плочки: ѕидни плочки, подни плочки, плочки за декорација

Дрвени кат: цврст дрвен под, длабок слој од подот, ламинат, дрвен под, парче од дрвени предмети, бамбус кат

Плоча / завеса ѕид / позадина и затворен украси: таванот, капка таванот, позадина, алуминиум плочи / олово плочи / Поддржано точка / единица / метал завеса ѕид, завеса ѕид фитинзи и опрема за обработка, сонцето одбор, гипс производи, челични конструкции

Врати и прозорци: дрвени врати, пластика челик / алуминиумски легури / челични врати и прозорци; Различни автоматски врати, системи за контрола на вратите и фитинзи, електронски системи за врати

Камени материјали: Камени тротоари, Камења за хортикултура, Камења со посебни облици, Камени материјали, Камења; Материјали за декорација на камен

Стакло: Уметничко стакло, Градежно / Декоративно стакло

Опрема за кујна: Кујнски елементи, кабинети, бањи за перење, кујна

Санитарен и Опрема за купатила

Санитарна керамика, Единици за бања, Парни соби, Туш релевантни, Славини, Ормани бања, Мебел за купатило, Грејачи за вода, Грејни тела за бања, Ормани за купатило, Партиции, Опрема за базен

хардвер

Хардвер: Мебел Хардвер, Градежништво Хардвер, Декоративен Хардвер, Врати и Прозорци Хардвер, Хардвер фитинзи, Производи за железо занает, Бања Хардвер и фитинзи, Брави и фитинзи, Жица меша, Материјали за заварување, Низок притисок вентили, Вода греење опрема, производи од леано железо , Одлеаноци и кованици, Прицврстувачи, изобилен хардвер (школка, метални црева, банкноти, синџири), други хардверски производи

алатки

Алатки: Алатки за мерење, Алати за мелење, Прибор за јадење, Рачни алатки, Електрични алати, Пневматски алати, Хидраулични алати, Алати за заварување, Механички алатки, Алати за сечење, Алатки за земјоделство

други, пак,

Хемиски суровини

Гума

Минерали

Градежништво

Железо, челик и обоени метали


Машинска опрема

Инструменти: Електронски инструменти, Електрични инструменти, Микроскопи, Инструменти за геодетски и географски распоред, Инструменти за набљудување, Физички оптички инструменти, Други оптички инструменти, Машини за тестирање на материјали, Опрема за геолошки истражувања и инструменти, Термодинамички инструменти, Инструменти за автоматизација, Инструменти за градежни испитувања, Хидролошки инструменти и цивилни Инженерски инструменти, лабораториски инструменти, специјални инструменти, други физички и хемиски инструменти

Инструменти за камери: кинематографски инструменти, фотографски инструменти, други фотомеханички и кинематографски инструменти

Печатење на апарат

Машини за обработка и додатоци: Материјали за алати за алат, клупи за вежбање, брусилки, мелење материјали, дијамантски и дијамантски производи, други мали машини

Машини за шиење на домаќинства и резервни делови, Материјали за ткаење

Општи Машини

Механички фундаментални делови: лежишта, тешко тело, синџири, пролет, генерални вентили, кастинг производи, производи за фалсификување, калапи, запчаници, прашка металургија, пневматски компоненти, заптивки, хидраулични компоненти и делови, други резервни делови.

Машина за пренесување на течности: Пумпи

Машини за електрична енергија: електрични постројки, дизел мотори, електрични апарати за заварување, полуавтоматски машини за сечење на гас, машини за сечење и сл.

Опрема за електрична енергија: генератори на електрична енергија, постројки за постројки, објекти за пренос, синхрони кондензатори и сл.

Машини за градинарство: Машини за косење, електрични / рачни распрскувачи.

Машини за обработка на земјоделски и нус-производи: (мешалки, брусилки, маслени преси), машини за обработка на житарици и масла, машини за обработка на памук, сточна храна и машини за ветеринарство.

Одржување на опремата: машини за перење и стерилизација на нафта, возила, лифтови за искористено масло, менувачи на гуми, машини за балансирање, опрема за усогласување со четири тркала.

Мали градежни возила: Вибрациски раммер, мали висечки платформи

Заинтересирани

 • Gravatar

  глобални ресурси во домот

 • Gravatar

  П Ханан

 • Gravatar

  Акрам Елахи

 • Gravatar

  WTING

 • Gravatar

  Ношад Кан Азиз Кан

 • Gravatar

  Харис Тарунавиџаја

 • Gravatar

  Исмаил Осман

 • Gravatar

  Федерико Мартини

Оди

 • Gravatar

  Џери

 • Gravatar

  Ajay Khandelwal

 • Gravatar

  Мунеер Мохамед

 • Gravatar

  CHIRAG SHAH

 • Gravatar

  Adrian Sb

 • Gravatar

  Глентон Рид

 • Gravatar

  Ибрахим

 • Gravatar

  Арифур Рахман

 • Gravatar

  Мухамед Нуман

 • Gravatar

  Блексон Ајвериогени

 • Gravatar

  компанија alrakeza

 • Gravatar

  cantonfair.net

 • Gravatar

  ААН ААН

 • Gravatar

  Јохар Али Борганонвала

 • Gravatar

  모하 매드

 • Gravatar

  калид Алзубаиди zazo007

 • Gravatar

  КБС тим

 • Gravatar

  Викахоро

 • Gravatar

  Иса Ибрахим

 • Gravatar

  Барин

 • Gravatar

  Ereереми Сегуела

 • Gravatar

  jadeesign

 • Gravatar

  Сантош Шинде

 • Gravatar

  Мохамед Гахред

 • Gravatar

  Атича Хатаитам

Трговија сосиет Лимем
везитска фолија
Коментарот на Бонџур е форум за гласање
Констанца
Последно изменето на 23.01.2020 19: 52 од Гостин
машина под притисок / лопатки за сечење на мозаик
Здраво, јас барам лопати за сечење сложувалки. ќе испратам фотографија на пример. Имам свои цртежи, големини и парчиња. Дали има компании кои можат да ми помогнат во мојот бизнис? Јас барам долго време. Можеби можете да ми помогнете со ова. Јас ќе го ценам тоа.

Со почит
516ZDYwo9iL.jpg
Последно изменето на 06.01.2020 19:11 часот од страна на jeepumps
пумпа mfg и извозник
ние сме комерцијални и индустриски производство на пумпи и извозник и увозник Каталог со сите производи JEE. pdf.pdf
истрага за трговија со електроника.
има изложувачи за фотоапарати и додатоци за фотоапарати на овој претстојн саем за кантон на 15 април 2020 година.
РУБЕН ЛОПЕЗ
возила на електрична енергија
Hola, estoy interesado en encontrar un proveedor de vehículos eléctricos de carga y pasajeros para su comercialización en México.
la fase 1 en la feria de Cantón en abril 2020 es la que debo visitar?
Благодарам

500 Останати симболи