enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[заштитена по е-пошта]

BroadcastAsia 2021

From June 09, 2021 09:30 until June 11, 2021 18:00
категории: ИТ и технологија

BroadcastAsia  

BroadcastAsia е меѓународен настан што мора да присуствува во Азија за про-аудио, филмски, дигитални медиуми и радиодифузна индустрија

BroadcastAsia е меѓународен настан што мора да го посети Азија за про-аудио, филм, дигитални медиуми и радиодифузна индустрија. BroadcastAsia ви носи иновативни технологии кои ја менуваат играта и ги нарушуваат дигиталните индустрии за мултимедија и радиодифузија. Фатете ја иднината со нас и бидете сведоци на еволуцијата на технологиите што го движат овој екосистем Придружувајте се на идните, како и на долгогодишните изложувачи и меѓународни купувачи додека сите се собираат на највозбудливиот азиски технолошки настан, прикажувајќи ги најновите технологии во ТВ и филм

BroadcastAsia се одржува заедно со CommunicAsia и новата NXTAsia под чадорот на брендот ConnecTechAsia. ConnecTechAsia е единствената B2B платформа во Азија што го опфаќа целиот спектар на ИКТ и радиодифузија.  

За да создаде подобро искуство, BroadcastAsia ќе има повеќе насочен изглед

За да создаде подобро искуство, BroadcastAsia ќе има повеќе насочен изглед. Бидете дел од зоната што најдобро ја претставува вашата компанија и прикажете ги најновите иновации на вашата компанија во следните зони:

  • Управување со содржини и системи
  • Дистрибуција и испорака на содржина
  • OTT
  • професионална осветлување
  • Дигитален дисплеј
  • Аквизиција / кинематографија, филм и продукција / пост-продукција

Посети: 2398

Локација

500 Останати симболи