Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Изложба за индустрија за печатење и пакување во Хангжу


From April 16, 2020 09:00 until April 18, 2020 18:00
13780183255; 0571-86828082

Изложба за индустрија за печатење и пакување во Хангжу

 

Hejеџијанг, со повеќе од 15,300 печатарски претпријатија и годишна излезна вредност од повеќе од 130 милијарди јуани, има клучна позиција во азискиот пазар на печатење и пакување. 

 

Qiantang е просперитетна уште од античко време. Хангжу е политички, економски и културен центар на еџијанг, е-трговска престолнина на Кина и културен иновативен град. Особено со отворањето на состанокот G20 и претстојните азиски игри, на печатењето во Хангжу е дадена светска фаза. Брзиот интензитет на развој и неограничен простор за развој вреди да се очекуваат. 

Изложба индустрија опрема за печатење и пакување опрема Хангжу е подготвена да започне, во вистинско време, ќе сподели со вас раст и просперитет.

На изложбата ќе бидат претставени Хајделберг и други меѓународни преса за печатење на брендови и домашна добро позната опрема за печатење и пакување на брендови за изградба на платформа за комуникација и трговија од прва класа за производители и претпријатија за печатење и пакување во областа околу заливот Хангжу.

Во исто време, Хангжу, како главен град на кинескиот град за е-трговија и културни иновации, има огромна побарувачка за печатење и пакување. Изложбата ќе ги покани производителите на печатење и пакување да обезбедат производи со креативни и предности на трошоците, директно да ги совпаѓаат практичарите за е-трговија и културни иновации, ефикасно да ги зачуваат трошоците за набавка, да ги прошират маркетинг каналите и да постигнат понудената ситуација.

 

Категории на производи:

★ опрема за подготвување

★ офсет опрема за печатење

★ опрема за пост-печат

Equipment опрема за врзување

★ брановидна опрема

Equipment опрема за кутии за подароци

★ флексибилна опрема за пакување

Equipment опрема за заштита на животната средина

★ опрема за печатење со етикета

★ мастило и потрошни материјали

Display приказ на готовиот производ: хартиена амбалажа / мека амбалажа / чанта / кутија за подароци / етикета / книга / налепница, итн.

Посети: 5838

Локација


Вијајакумар
Би бил заинтересиран да присуствувам на овој саем.
0

500 Останати симболи