Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Изложба на меѓународна технологија за десулфуризација и денитрација и прочистување на прав и изложба на опрема


From September 09, 2020 09:30 until September 11, 2020 18:00
010-85861238

Изложба на меѓународна технологија за десулфуризација и денитрација и прочистување на прав и изложба на опрема

Кина е главен потрошувач на енергија, со јаглен кој учествува со околу 70% од вкупната потрошувачка на примарна енергија. Сулфур диоксид, емисија на азотни оксиди, сериозно загадување на животната средина, националната економија и социјално одржлив развој станаа едно од ограничувањата. Кина придава големо значење на истражувањето, развојот и примената на согорувањето на чистите јаглен, десулфуризација и денитрификација. Во последните неколку години, со цел подобрување на воздушната околина, владата издаде соодветни стандарди за контрола на емисијата на сулфур диоксид и азотниот оксид, што оствари големи достигнувања во контролата на емисиите, но сепак има одреден јаз со развиените земји. Затоа, популаризацијата и примената на технологија за десулфуризација и денитрификација и контролата на атмосферската околина ќе стане едно од најважните прашања на социјалниот развој во новиот период.

Со цел да се промовира координираниот развој помеѓу снабдувањето со енергија во Кина и заштитата на животната средина, „Кина меѓународна десулфуризација и денитација и технологија за прочистување на прав и изложба на прав“ ќе се одржи во Пекинг • Национална сала за земјоделски изложби (нов музеј). Се очекува дека 500 претпријатија од повеќе од 20 земји и региони низ целиот свет ќе учествуваат на изложбата, на површина од 30,000 квадратни метри. Овој настан е на високо ниво, меѓународна професионална изложба за десулфуризација, денитрификација и отстранување на прашина. Целта е да се разбере технолошката примена и трендот на развој на десулфуризација, денитрификација и отстранување на прашината и да се прикажат и разменат најнапредните технологии и производи дома и во странство. И поканете ги домашните и странските производители, добавувачи, институти за дизајн, академија и други органи да учествуваат, за да ги задоволат потребите на кинескиот пазар.

Веруваме дека овој настан ќе стане голем собир на металургија, јаглен, електрична енергија, цемент, хемиска индустрија, хемиско ѓубриво, HVAC и заштита на животната средина

Категории на производи:

Technology технологија и опрема за десулфуризација: сува, полусув, влажна десулфуризација технологија и опрема; Технологија и опрема на десулфуризација на морска вода, PAFP технологија и опрема, електронска светлина технологија и опрема; Технологија и опрема за котли со јаглен, металуршки руди, каталитичко пукање технологија и опрема за десулфуризација на рафиниран гас, природен гас и нафта во петрохемиската индустрија;

Technology технологија и опрема за denitration: селективно каталитичко намалување (SCR) и селективно не-каталитичко намалување (SNCR) технологија и опрема за денитација; Технологија и опрема за демитрификација на апсорпција и апсорпција; Технологија и опрема за активирање на плазмата и биохемиска денитација; Согорување на класификација на воздухот, редукција на печката (IFNR) технологија за денитрификација и опрема.

Помошна технологија и опрема за денифурација за десулфуризација: циркулирачка флуидизирана опрема за креветување, сепаратор, миксер, разменувач на топлина, сите видови на млазницата, пумпата, вентилот, цевките и цевководите, антикорозивните облоги, антикорозијата, поставата и надворешната обвивка на материјалите и опрема, електрохемиски сензори, радијаторски постројки за третман на гас за туширање со грип за пливање без струја, и распрскувачка технологија и опрема на калциум и катализатор за десулфуризација, катализатор за денационализација

Technology технологија и опрема за отстранување на прашина: технологија и опрема за отстранување на прашина и опрема: опрема за вентилација, опрема за сузбивање на прашина, уред за отстранување на загадувачи; Електростатска технологија и опрема за отстранување на прашина; технологија и опрема за отстранување прашина од кеси и влажни прашини; технологија и опрема за филтрирање на воздухот; Филтер за пулсна торба, филтер за торбички со задниот дел, странично вметнат филтер за торбична торба, филтер за торбиче со најнизок торба, филтер за торбики за единици, филтер за центрифуга, филтер за торбички со буриња, филтер за индустриска торба, материјал за филтрирање и торба за филтрирање, цилиндрична кеса, рамна торба, дијамант торба и филтер кофа, ткаени ткаенини, игла игла, индустриски филтер материјал, итн.

◆ инструменти и технологии за набудување преку Интернет за грип на гас: мониторинг на воздухот и издувните гасови поврзани со PM2.5, податоци за моделот на SOx, NOx и други загадувачи на загадувачи поврзани со еволуцијата на PM2.5 и миграцијата и еволуцијата на загадувањето на воздухот; , систем за управување со бази на податоци, систем за комуникација со податоци, уред за анализа на составот на гас, метар за пареа, мерач на проток на маса, уред за откривање на температура и притисок.

System систем за контрола на десулфуризација и денитрификација и поврзан софтвер, десулфуризација и третман и користење на нуспрификации на нуспрификација.

◆ типични случаи на успешно работење на проект за десулфуризација и денитрификација, други релевантни технологии и производи за заштита на животната средина.

Посети: 5520

Најдете го вашето сместување наоколу

500 Останати симболи