Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Светот на чоколади

From September 28, 2020 09:00 until September 30, 2020 18:00
+ 33 (0) 1 7677 1333

http://www.sialchina.com/events/chocolateworld.html


Booking.com
http://www.sialchina.com/events/chocolateworld.html
категории: Храна и пијалоци
Посети: 3382

Светот на чоколади
За светот на чоколадите

За да се исполнат барањата на пазарите во Кина и Азија за врвно чоколадо, како и желбата да се изложат меѓународни водечки брендови на чоколади, СИАЛ Кина специјално дизајниран Chocolate World со извонредни активности за декорација и разновидност.

Светот на чоколади

светот на чоколадите повторно ќе го започне маскотата, г-дин Чоколадо, повторно. Во меѓувреме, уникатна сесија за DIY е специјално дизајнирана и ги покануваме готвачите за десерт од хотелите 5-toвезди да претстават прекрасна попладневна чајна чај за публиката. Уживајте во денот на соништата!

Светот на чоколади им дава можност на присутните да се сретнат со пазарите во Кина и Азија, бара премија чоколадо, како и желба да ги покажат меѓународните водечки брендови на чоколади, СИАЛ Кина специјално дизајниран Chocolate World со извонредни активности за декорација и разновидност.

10 причини за посета на СИАЛ Кина
  • Најголемата изложба на иновации во храна во Азија и 3rd најголемото шоу за храна во светот
  • Погледнете подлабоко со 360 ° визија
  • 21 категории на различни инспирации и производи за храна
  • преку изложувачи 3,400 и професионалци од 110,000 од целиот свет
  • Настани од врвна класа само во СИАЛ Кина: СИАЛ иновации, Ла Кујна, Форум за малопродажба и угостителство, Национален специјалитет за чаеви чај пивари, морски плодови, фестивал за морска храна, светски чоколади, форум за иновации во вино, најдобра понуда
  • Олеснете го вашето учество со системот за правење натпревари
  • Партнерска поддршка од сите сектори во индустријата за храна и пијалоци
  • SIAL мрежа - Светска N ° 1 мрежа за изложба на храна
  • Златната сезона за купувачите е во мај во СИАЛ Кина
  • Бесплатен прием за посетители на трговија
Сталин С Алукал
Чоколадо
Да се ​​стекнат со нови височини во чоколадо
0

500 Останати симболи