Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Прибор за на маса

Од март 29, 2020 09: 00 до април 01, 2020 18: 00
+ 86 021 3339 2521

https://en.jiagle.com/hotelex-shanghai-exhibition/overview/exhibit-categorie/83/

Booking.com
https://en.jiagle.com/hotelex-shanghai-exhibition/overview/exhibit-categorie/83/
категории: Угостителство
Посети: 2091
Прибор за на маса

Индустријата за прибор за јадење, постепено се развива заедно со угостителската индустрија. Развојот на глобалната угостителска индустрија е под влијание на многу фактори како што се историјата и културата, климатското опкружување, економскиот развој, верските верувања и традиционалните навики. Постојат разлики помеѓу индустријата за прибор за јадење на глобално ниво.

Сепак, ние веруваме дека развојот на глобалната угостителска индустрија ќе посвети поголемо внимание на квалитетот и здравјето во иднина, што значи храна и прибор за јадење, кои одразуваат квалитетен живот и е здрава, ќе станат популарни. Водена од ваквата побарувачка на потрошувачи, глобалната индустрија за прибор за јадење ќе посвети поголемо внимание на дизајнот на производите, материјалите, квалитетот и слично, и ќе развива производи со чувство за дизајн што е поздраво и поповолно за животната средина. Во угостителската индустрија, ХОТЕЛЕКС привлече бројни глобални брендови за да ни се придружат.Категории на производи:
 • Керамика
 • стакло
 • нерѓосувачки челик
 • Злато и сребро
 • Акрилик
 • Кристал
 • аминПрофил на посетители
 • Дрво и бамбус / други материјали што се пријателски за животната средина
 • Увозници и опрема за хотели Увозници / извозници / дистрибутери
 • Производители на хотелски материјали и опрема / OEM / ODM
 • Хотели / Одморалишта / Мотели / Апартмани / клубови за сервисирање
 • Ресторани / Синџири за брза храна / Снек барови / преземања
 • Кафулиња / чаеви
 • Барови / пабови / ноќни клубови / барови караоке
 • Ф & Б логистика и транспорт
 • Синџири / франшиза / франшиза
Booking.com

500 Останати симболи