Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Природни и нутриционистички производи Кина Гуангжу (НПЦ Гуангжу)

Од декември 12, 2019 09: 00 до декември 14, 2019 18: 00
-86 021 33392289-

https://www.hncexpo.com/Npc/index.html

Booking.com
https://www.hncexpo.com/Npc/index.html

ЗаNPC

NPC е регионално издание на Healthplex Expo и Natural & Nutraceutical Products China (HNC), кое девет години успешно се одржува во Шангај. NPC ќе се одржи на декември во Гуангжу PWTC Expo.
Ко-сместен со Hi & Fi Guangzhou и Expo Finefood, NPC станува изложба со ланец во индустријата, која покажува додатоци во исхраната, нутриционистички производи, состојки со храна и готова храна. Повеќе од изложувачите 800 и професионалните посетители на 46,000 ќе присуствуваат на овој нов собир.

Служејќи како гала со најголема деловна вредност на масовната изложба за здравствена индустрија, НПЦ привлече големо внимание на експертите. Работејќи со Hi & Fi Guangzhou, NPC демонстрираше нов производ, технологија, состојка и тенденција на возводно и низводно, индустриски ланец на сеприсутен начин. вкупната изложбена област беше до 10,000 m2, со вкупно 9,277 пати за време на професионална публика за 3 дена, зголемена за 13% споредено со онаа во 2017. NPC сеопфатно прикажани производи во различни области, како што се исхрана и здравствени производи, природни тоници, производи за здравствена заштита, спорт за рекреација, одржување на убавина и здравје на затворени простории, а се фокусираше на странските павилјони, павилјонот за сојузништво на центрите за затворање и затворањето на гнездото и корпиецепсот Павилјони Синенис, кои заеднички ја изведоа оваа церемонија на масовна здравствена индустрија. Организаторот, исто така, се обиде да испланира повеќе од истовремени активности 30, кои детално ги анализираа и предвидуваа повеќе аспекти, како што се политиките и регулативите во индустријата за здравствена заштита во Кина, трендовите на пазарот, технолошките иновации, случаите на успешно работење и маркетингот.

Категории на производи:

◆ Исхрана и здравствени производи

Додатоци во исхраната, органска храна, спортски хранливи материи, тоници, витамини, протеини во прав, производи од рибино масло, капсули за семе од грозје, спирулина, здравствено вино и чај, итн.

◆ Природни тоници

Производи од женшен, Cordyceps Sinensis, луцидна Ganoderma, aniridia, магаре-кријат магазин, зелени производи од алги, производи од ембрион, производи од мед, производи од алое и производи од габи, итн.

◆ здравствени материјали

Медицински апарати за домаќинство, прибор за лична нега, апарати за масажа, бања за нега на нозе и лекови, уреди за физички преглед, физиотерапевтски инструмент и тестирање на трети лица, итн.

Sports Рекреативни спортови

Апарати за спорт и бодибилдинг, убавини СПА производи, СПА опрема, опрема за сауна, боди-билдинг на отворено, апарати за аеробни вежби и апарати за боди-билдинг на отворено, итн.

Products Производи за убавина

Течности за орална убавина, козметички производи, функционални производи за убавина, производи против стареење, нега на градите и тело, слабеење, отстранување на пеги и акни, сончање и детоксикација, итн.

Health Здравје на возрасните

Семејно планирање и здравствени производи, производи за контрола на раѓање, кондом, здравствени производи за репродуктивни органи и лубрикант на човечкото тело, итн.

500 Останати симболи