Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Пекинг меѓународна изложба за преработка и пакување храна

Од јули 24, 2020 09: 00 до јули 26, 2020 18: 00

0895.png - 529.89 kB

Меѓународната изложба за преработка на храна и пакување во Пекинг ќе се одржи во меѓународниот изложбен центар во Пекинг

Меѓународната изложба за преработка на храна и пакувања ЦФ - Пекинг ќе се одржи во меѓународниот изложбен центар во Пекинг. Изложбата ќе се одржи во истата сала како меѓународната изложба за храна и пијалоци во Пекинг (CIFIE). Двете изложби ќе се одржат во соработка едни со други и ќе бидат претставени во супер скала од над 50,000 квадратни метри, со повеќе од професионални посетители на 80,000.CF ќе биде изложба за посетителите дома и во странство да изберат опрема и да го разберат развојот трендот и тековната состојба на преработка на храна и сродни производи.

По повеќе од десет години на исклучителен развој на врнежите, стана познат професионален настан на индустријата за преработка на храна дома и во странство

Пекинг меѓународната изложба за преработка и пакување храна (КФ) за кратко, по повеќе од 10 години развој на врнежите, сега стана професионален настан е познат во индустријата за преработка на храна дома и во странство, последната изложба заедно Русија, Австралија, САД, Германија, Велика Британија, Италија, Полска, Индија, Индонезија, Шпанија, Иран, Јужна Кореја, Пакистан, Израел, Тунис, Канада, Тајланд, Бангладеш, Казахстан, Азербејџан, Малезија, Сингапур, Турција, Виетнам, Тајван, Хонг Конг во повеќе од 20 земји и региони, како што се повеќе од 800 претпријатија и професионални купувачи на 65000, да учествуваат, најпознати претпријатија вклучуваат Xinsong, Birkant, Dongping Junchuan, Longgang Shenhua, Kangdeli, Modigick, Hampden, Weibo, Ruifan, Yitong и така натаму.

Меѓународната изложба за храна и пакувања во Пекинг беше избрана за една од влијателните изложби за шишиња во прехранбената индустрија

CF Пекинг меѓународната изложба за храна и пакувања беше избрана за една од изложбените изложбени производи за шишиња во прехранбената индустрија, нејзиното влијание, статусот на индустријата, довербата во индустријата, консензус, CF и странските колеги во индустријата, покажува последниот развој на индустријата за преработка на храна во Кина, е изложбата на голема фаза во прехранбената индустрија е настан за комуникација во индустријата за преработка на храна во земјата; исто така е една од најголемите фази во светската индустрија за преработка на храна и пакување.

Производ Категорија:

1 Опрема за обработка на суровини: пијалок за пиво, млечни производи, опрема за обработка на месо, опрема за ладење; храна за слободно време, погодност храна, опрема за обработка на зачини, угостителска опрема, опрема за централна кујна, свежа опрема за вакуумско пакување; сортирање, чистење и сечење, сушење и дробење, скрининг за вибрации , мешање и мешање, вадење и раздвојување, готвење и концентрација, ферментација и стерилизација, размена на топлина, опрема за третман на вода, пумпи и вентили, итн.

2 Машини за пакување и материјали за пакување: автоматска машина за пакување, машина за полнење, машина за етикетирање со код, опрема за мерење, опрема за зачувување, машина за запечатување, машина за вакуумско пакување, автоматска опрема за пренесување, механичка рака, хартија, дрво, пластика, стакло, метал, керамика, композитни филмови и други материјали од пакување храна, додатоци за пакување.

3 Опрема и инструменти за тестирање на безбедност: метална машина за тестирање, машина за испитување на рендгенски зраци, машински систем за тестирање на визија, систем за логистика и следење, инструмент за брзо испитување на безбедност на храна, лабораториски инструменти, консултации за сертификација, итн.


Абдула Дашти
معدات خط انتاج البطاطا المقلية
هل يوجد في هذا المعرض شركات لبيع معدات انتاج البطاطا النصف مقلي و معدات التبريد؟

شكراً

500 Останати симболи