Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународна изложба на меѓународни интелигентни сообраќај во Кина (Шангај) (ITE)


From October 13, 2019 09:00 until October 15, 2019 18:00
010-86390802

Меѓународна изложба на меѓународни интелигентни сообраќај во Кина (Шангај) (ITE)
Меѓународна изложба на меѓународни интелигентни сообраќај во Кина (Шангај) (ITE)

Меѓународна изложба на интелигентни транспортови во Кина (Шангај) е еден од изложбените проекти одобрени и поддржани од Министерството за трговија. Заеднички спонзорирано од бирото за развој на надворешна трговија на Министерството за трговија и општа технологија технологија, а преземено од меѓународната изложбена соработка во Шенжен., LTD.ITE се фокусира на жешките нови технологии во паметната транспортна индустрија во светот, гради изложба и трговија платформа за глобални претпријатија за паметни транспортни услуги и промовира возводно и низводно трговско размена. Во исто време, исто така, му обезбедува на персоналот во индустријата лични можности за преговарање лице-в-лице со купувачите, промовира техничка размена и соработка во индустријата за паметни превози и има за цел да создаде грандиозен состанок во индустријата што ги поврзува Кина и странските индустриски паметни транспортни активности за споделување, разменува, интегрира, развива и победи.

Како голема средба на кинеската индустрија за паметни превоз, меѓународната изложба на паметни превоз во Кина (Шангај) ќе биде сведок на развојот на индустријата за паметни транспорт во Кина и ќе обезбеди иновативни нови технологии, нови производи, нови планови и нови идеи за индустријата за паметни транспорт во Кина. Ние ќе помогнеме да се надополни технологијата на паметната транспортна индустрија, да го промовираме развојот на индустријата за паметни транспорт во Кина и ќе обезбедиме силен поттик за Кина да стане интелигентна моќ за транспорт.

Меѓународната изложба на меѓународни интелигентни сообраќај во Кина (Шангај) ќе се одржи во националниот конвентивен и изложбен центар во Шангај, со изложбен простор од 30,000 квадратни метри. Оваа изложба на нови начини „Заедничко“ патување “како тема, во националната целокупна рамка и распоредување на нова генерација на интелигентна побарувачка за сообраќај, го покажа сеопфатниот урбан интелигентен сообраќај, безбедноста на сообраќајот на патиштата, мудроста, патиштата, јавниот превоз, патниот транспорт информатизација, паметно паркирање, вмрежување, интелигентни автомобили направени како што се интелигентни транспортни конструкции од областа на нови технологии, нови производи и нови решенија, е посветена на мудроста на кинескиот и глобалниот транспортен сектор да изгради глобално искуство и прикажување на првите редови на иновациите на науката и технологијата, фокусирајќи се на глобалниот тренд на форми на иновации, национален настан на глобалната деловна и техничка елита.

Категории на производи:
  • интелигентен автопат: Електронска наплата на патарина ЕТЦ, видео мониторинг на експресниот пат, откривање сообраќајни инциденти, систем за наплата на телесната тежина, ЕТЦ.

Систем за преограничување на откривање, интегриран мрежен систем за пристап до услуги, системски контролиран систем за напојување со размена и комуникација, кабелски пренос, итен телефонски и конференциски телевизиски систем, безжичен преносен систем, управување со мрежно полнење (лента, станица, центар), управување со проток на сообраќај, полнење системска опрема, LED дисплеј опрема, оптички терминал, матрица, машина за индустриска контрола, осветлување на автопатски тунели, откривање и предвидување на времето на автопат, молскавична заштита на електромеханички систем за автопати, мобилна комуникација и др.

  • безбедност на патиштата и управување со сообраќајот: систем за контрола на сообраќајот и сигнали поврзани со безбедноста на патиштата, електронски систем за наб monitoringудување и сродни

Производи, системи за обука на возење, системи за препознавање на регистарски ознаки / лица, опрема за мониторинг на патишта и инспекција на несреќи, контрола на сообраќајот и комуникациски систем, големи сообраќајни податоци, систем на услуги за информации за сообраќај, платформа за информации за сообраќај, технологија за собирање информации, истражување на сообраќај, ду и команда и контрола платформа, интегрирана платформа за управување со патници и товар, GPS персонал и опрема за позиционирање на возила, географско писмо за полициско ГИС Информациски системи, рударство за управување и анализа на податоци, системи за мобилна комуникација, опрема за прикажување, опрема за пренесување, транспортни мрежи, електроника, ознака за спасување, спасување во сообраќајот управување, опрема за преглед и откривање на сообраќајни возила, опрема за спроведување на законот од сообраќајната полиција и така натаму;

  • јавен превоз: јавна услуга за информации за патувања, интелигентен терминал за плаќање, АПП, заеднички велосипед, заеднички автомобил, интелигентен автобус

Опрема поврзана со испорака, автобус со работа и систем за закажување, управување со ИЦ картички, линиско испитување, управување со тикети, сала за дигитална станица, автобус со видео-мониторинг во реално време и одговор на итни случаи, БРТ автобус брз транзит, далечински радиофреквенции, планирање и управување со такси повици, паркинг опрема и објекти за индукција, контрола на портите, урбана железничка транзит и управување, опрема и објекти, сеопфатно управување со центри за транспорт (распоред, командување, насоки, инструкции, испитување, проверка на билети) опрема и објекти, автоматски систем за проверка на билети за AFC;

  • интелигентен паркинг: полнење куп интелигентни објекти за полнење / поддршка, решенија за градба и работење, стерео гаража, систем за контрола на полнење

Систем, систем за управување и мониторинг на влез и излез, систем за идентификација на возила, автоматска ограда, систем за прикажување и управување со сите видови, Индикаторски светла, објекти за безбедност на паркирање, мерачи за паркирање, магнетна КАРТА за такси за паркирање, мерачи за паркирање, итн.

  • сателитска навигација и мрежа на возила: терминали и чипови на Beidou, GPS терминали и чипови, опрема за навигација со информации за локација LBS, електронска мапа, анализа на податоци и управување, платформа за управување со закажување, мониторинг на возила и платформа за управување, објавување информации за сообраќај, сообраќај

АПП, големи сообраќај рударски податоци и управување, интелигентен терминал на Интернет на возила, комуникациска технологија на Интернет на возила, возила и систем за поддршка на заштеда на енергија и заштеда на енергија, комуникациски оператори, итн.

  • интелигентен автомобил: интелигентно возило, автоматско возење и функции на основни ADAS, интелигентни мрежни функции, интелигентни преноси на возила

Сензори, компјутерска платформа на одборот, клучни компоненти на одборот, вештачка интелигенција, интелигентно возење итн.

Посети: 4429

Најдете го вашето сместување наоколу

500 Останати симболи