Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Изложба на фармацевтска индустрија во Западен Ченгду


From March 20, 2020 09:00 until March 22, 2020 17:00
028-85482506

Изложба на фармацевтска индустрија во Западен Ченгду

Изложба на фармацевтска индустрија во Западен Ченгду

„Western Chengdu Pharma Industry Expo“ потпирајќи се на провинцијата Сечуан како една од четирите големи области за производство на лекови и предност на националната наука и технологија индустриска база за модернизација на TCM, во исто време користејќи го Ченгду како политичка, економска, културна и западниот регион. финансиски центар, центар за комуникации и транспорт, како што е практичноста, се фокусираат на градење на западниот регион на фармацевтската индустрија ланец, платформа за набавки, промовирање на индустриска надградба, промовирање на развој на модернизација на кинеската медицина и народната медицина во Сечуан, за да се постигне ефективно докинг помеѓу индустрискиот ланец на традиционалната кинеска медицина. Експо доби голема поддршка од здравствената и здравствената комисија во Ченгду, економското и информативното биро, бирото за граѓански работи, бирото за експозон и администрацијата за супервизија на пазарот и стана клучна изложба за брендови поддржана од владата на Ченгду.

Категорија на производи:
 • Новиот погодок
 • ОТЦ лекови
 • Здравствена заштита на традиционалната кинеска медицина
 • Кинеска медицина гранули
 • Кинески патент медицина (етничка медицина)
 • Фармацевтски машини и опрема за пакување
 • Биотехнологија и иновации
 • Здрава храна и исхрана храна
 • Кинески растителни лекови и парчиња лушпа од билни
 • Мокса и медицински производи за убавина
 • Медицински материјали и производи за лична нега
 • Медицинска опрема и здравствена опрема за домаќинството

Изложбата нагласува

1 Основни купувачи

Основните купувачи се професионални продавачи од аптеки со ланец, агенти / дилери и медицинска е-трговија поканети од организаторот да преговараат со изложувачите засновани на експонати на лице место. Најголемата карактеристика е што тие имаат вистински набавки и моќ за донесување одлуки. Покрај тоа, организаторот однапред одговара на побарувачката со побарувачката и обезбедува услуга за контакт еден до еден на лице место за подобрување на квалитетот на изложбата.

2 Професионална база на податоци

Организаторот има децениско искуство во организирање изложби од областа на медицинската и здравствената заштита и собра повеќе од 100,000 парчиња професионални податоци во индустријата.

3 Професионална промоција на медиуми

Преку соработка со повеќе од 100 професионални медиуми во индустријата, организаторот комбинира офлајн промоција и насока покана за создавање целосен и мулти-аголен публицитет во матрицата и континуирано го зајакнува влијанието на брендот.

Посети: 6866

Најдете го вашето сместување наоколу

500 Останати симболи