Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународна изложба за накит Бајму (пролет)

From March 27, 2020 09:00 until March 30, 2020 17:00
025-52315808

Меѓународна изложба за накит Бајму (пролет)

Саем за накит во Нанџинг

Меѓународната изложба на накит Бајму е основана од изложбата на Нанџинг Баим., Ltd во 2011. Се одржува двапати годишно во Нанџинг и три пати годишно од 2014. Во 2017, baimu силно влезе во Шангај и победи силна поддршка од нови и стари клиенти. Изложбата на накит во Бермуда се позиционира како изложба на накит на терминали за продажба и потрошувачки терминали, потенцирајќи го ефектот на изложувачите, вниманието на квалитетот на купувачите и подобрувањето на кинескиот пазар на накит отсекогаш била идејата за изложба на накит во Бермуд.

Bimu меѓународна изложба на накит е силно поддржана од страна на злато и накит комора за трговија на провинцијата Jiangsu

Меѓународната изложба за накит Bimu е силно поддржана од трговската комора за злато и накит од провинцијата iangиангсу. Тоа е најголемата и авторитативна професионална изложба на накит и жад накит во провинцијата iangиангсу. Изложбата ќе се фокусира на изложување на нови сорти и нови стилови популарни во сегашната индустрија за накит и жад накит, со цел дополнително да се зајакне размената и соработката на домашниот накит и жад накит. Тој игра се повеќе важна улога во ширењето на нови идеи и новите трендови на развој на накит и жад култура и промовирање на одржлив и брз развој на кинеската накит и културна индустрија на жад.

Нашите предности

Baimu меѓународна изложба на накит е основана во 2011 од Нанџинг бајму изложба копродукции, ООД, која секоја година има две сесии во Нанџинг и три сесии во 2014. Во 2017, baimu влезе во Шангај со силна поддршка од нови и стари клиенти. Изложбата на накит на Baimu е изложба за накит позиционирана на терминалот за продажба и потрошувачки терминал, нагласувајќи го ефектот на изложувачите, обрнувајќи внимание на квалитетот на купувачите и подобрувањето на кинескиот пазар на накит е филозофијата на луѓето од бајму во секое време.

Со голем обем и висок степен на интернационализација, изложбата има повеќе од изложувачи на 400 од земјите и регионите на 24, вклучувајќи ги Кина, Хонг Конг, Макао и Тајван, Шри Ланка, САД, Австралија, Италија, Полска, Русија и Јужна Кореја. На меѓународното накитско шоу на baimu, ќе дознаете за најновите информации, трендови и трендови во индустријата.

Предноста на изложбата
 • Со акумулација на 8 години, скалата постепено се зголемува и одржува стабилна стапка на раст на слични изложби
 • Секоја година, ги спојува висококвалитетните купувачи и изложувачи од различни земји и региони. Удобниот транспорт на изложбениот простор обезбедува најдобар канал за дилерите да преговараат и да тргуваат и да ги споделуваат најновите информации за пазарот.
 • Поставете ВИП ВИП купувач оддел, одберете строго публиката, одговарајте на точни купувачи за изложувачи и подобрете ја стапката на трансакција на лице место
 • Високи стандардни активности за избор на приватни брендови, собирање малопродажни пазари во различни региони во земјата
 • Онлајн + офлајн, мулти-канален + мулти-поле, медиумска покриеност на пазарот за накит индустрија и високо-кориснички групи на потрошувачи
 • Соработувајте со индустриските институции, организирајте индустриски лидери за да ја посетите веб-страницата и да го зголемите професионализмот на изложбата
 • Поставете го купувачот прием, складирање, изразување, банкомат, продавница за погодност, угостителство и други услуги
Изложбата нагласува
 • професионална
  Организаторот има 15 години професионални изложеност врнежи, со напредни изложба концепт и богати ресурси на индустријата
 • зрели
  Зрели стабилен развој зрела изложба изложба на накит беше успешно одржана за 21 сесии, со добар бренд влијание.Но повеќе објаснувајќи дека приватните брендови се семејство
 • Публиката
  Надградба на квалитетот на публиката врз основа на кинескиот пазар во Jiangsu, зрачење во Jiangsu, Жеџијанг, Шангај и Anhui, длабоко копаат и да ги прошират купувачите, продолжи да се прошири каналите на публицитет
Категории на производи:
 • Дијаманти и скапоцени камења: дијаманти, рубини, сафири, смарагди, полу-скапоцени камења, вештачки скапоцени камења, кристал, турмалин, австралиски сафир, суфир суров камен;
 • Накит: платина накит, златен накит, платина накит, сребрен накит, К злато, накит од паладиум, дијамантски накит, скапоцен камен накит, мозаик накит, симулациски накит, позлатен накит, накит од бисер, накит од жад, итн.
 • Бисер и корали: Кинески бисер од слатководна вода, кинески бисер со морска вода, јапонски бисер, бисер од најанг, бисер Тахити, бисер ма, бари, културиран бисер, вештачки бисер; црвена корали, богатства со корали, додатоци од корали;
 • Adeад: жад, хетиан жад, шушан камен, камен од џипсија, кингтиан камен, баолин камен, ксиуански жад, хуанглонг жад опрема и инструменти за обработка на накит, алати за накит, опрема за тестирање, опрема за чистење, софтвер за управување, дисплеј и опрема за пакување, итн.
 • Часовници и украси: часовници и часовници за брендови, готови часовници и часовници, накит и часовници, хардверски украси, додатоци, украси од не'рѓосувачки челик, итн.
 • Инвестициска атракција и изложба на слики: индустриски парк за накит, град на накит, центар за трговија со накит, специјализирана продавница за накит

ВЕЧНА МАЛЕТА
Барање за штанд
Ве молам, испратете ми такси за кабини и сите други информации што треба да ги знам.
0

500 Останати симболи