Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Саем за храна и пијалоци во Кина (CFDF)

Од октомври 24, 2019 09: 00 до октомври 26, 2019 18: 00
010-68360546

http://www.qgtjh.com/

Booking.com
http://www.qgtjh.com/

Краток вовед во Саемот за храна и пијалоци во Кина

Саемот за храна и пијалоци во Кина (CFDF), кој е широко познат како „ветерна лента“ во кинеската прехранбена индустрија и „барометар“ во индустријата за алкохол, започна во 1955 и е една од најстарите професионални изложби во Кина. На CFDF е домаќин на Кина Национален шеќер и алкохол (Група) копродукции, ООД, а во организација на angонг Танг New Century Intl. Изложба (Пекинг) копродукции, Рибар со две сесии годишно, и се одржува во пролет и есен, соодветно. Во моментов во секоја сесија, изложбената област е повеќе од 120,000 квадратни метри, изложувачите се околу 3,000-4,000, а професионалните купувачи се над 150,000. Саемот е сеопфатна, обемна изложба платформа која ужива далекусежно влијание и широко признание и висока репутација кај играчите во индустријата. Служењето развој на индустријата, за економијата на земјата и социјалниот развој е секогаш главна цел на Саемот. Во последните неколку години, Саемот за храна и пијалоци во Кина се обидуваше да се трансформира во индустриска платформа за сврзување помеѓу производителите и продавачите, платформа за изложувачите да конструираат маркетинг систем во Кина, платформа за објавување информации и комуникација, платформа за промоција на марката и емитува и платформа за инвестиции и финансирање. Не само што има хардверски објекти од прва класа, туку и активно гради поддршка на услуги со меѓународни стандарди. Тоа не е само место за трговија и изложба на стоки, туку е и важна фаза за размена на информации, зајакнување на пријателството и промовирање на технолошкиот напредок и иновациите на производите. Од реформата и отворањето во земјата, многу брендови пораснаа брзо на Саемот за храна и пијалоци во Кина, а многу одлични компании постигнаа просперитет со Саемот. Во исто време, CFDF ги следи трендовите, одржува чекор со времето и постојано ги турка реформите и иновациите, настојувајќи да промовира своја надградба и трансформација. Во последниве години, ЦФДФ постојано промовираше иновативни специјални зони и форуми за да обезбеди неисцрпен нов погон за трансформација и развој на кинескиот пазар на потрошувачка на храна и алкохол. И неговото влијание е исто така засилено од година во година и на домашно и на меѓународно ниво.

Шест области на изложба
 • ALCOHOL
 • Вино и ликвид
 • ХРАНА И ПИРЕAGEЕ
 • СОСТОЈБА
 • Машини за храна
 • ПАКУВАЊЕ
ОБРАЗОВАНА ПОДРАЧЈЕ
 • ВНАТРЕШНА МАШИНА ЗА ХРАНА
 • Увезена храна
 • ЗАВРШНА ХРАНА
 • СИНЕКСКА ХРАНА
 • Е-КОМЕРЦИЈА
 • Увезена пиво
 • Сет за вино
 • Франшизи
 • ФИНАНСИСКА УСЛУГА
 • Земјоделски производ
 • Топла тенџере
Viktor
Участие в выставке
Здравструйте. Интересует условия участия во КИНА ЗА ХРАНА И ПРИМЕРИ XIUMX 2019 - 21.03.2019 КИТАЙ, ЧЕНДУ, ЧЕНГДУ МЕ INTERNATIONALУНАРОДНА ЦЕЛОВНА ИЗЛОБА И КОНВЕНЦИОН (ЦИЕЦ)
Со почит,
Виктор лнаелнаков
+7-920-751-26-61

500 Останати симболи