Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Интернационална изложба за завршна обработка, галодирање и премачкување со површина од Чонгкинг (Кина)

Од мај 28, 2020 09: 00 до мај 30, 2020 18: 00
020-29193588

c731.jpg - 111.07 kB

Ongонгкинг (Кина) Меѓународна изложба за завршна обработка, галванизација и обложување на површини

Како најпрофесионална и брзорастечка изложба за завршна обработка на површини во Кина, SF EXPO е САМО глобалното експонирање на површинско инженерство одобрено од UFI. Секоја година, тоа дава големи придонеси во размената на технологија и меѓународната трговија за индустријата за завршна површина. Со цел подобро да му служи на југозападниот пазар, организациониот комитет SF EXPO направи стратешка експанзија во 2013 со одржување на изложбата во Гуангжу и Чонгкинг секоја друга година. која е целосно препознаена од индустријата. Во двете сесии на SF EXPO Chongqing, скоро 400 домашни и странски брендови се приклучија на саемот, вклучувајќи ги и AUTOTECH, CONVENTYA, JCU, CHEMETALL, NORILSK, FISCHER, GEMA, NORDSON, XINLIGUANG, HUALI, PENTAONMIC, HONGDART, EK , BAIHONG, HAOYU, ZHONGRUN, FENGFAN, JADECHEM, HIGHNIC GRUP, HUACHUANG, UNIRES, BAITONG и PIONMI, привлекувајќи 16000 посети од директорите за набавка и инженеринг оддел на компаниите за корисници, како CHANGAN AUTOMOBILE, FINONY, FIH , ДИКАСТАЛ, АВИЗАЦИСКА ИНДУСТРИЈА, ЗТЕ, КУМИНИ, ФУJИ Електрик, ЕМКА, ГРЦЕ, АПЕЛ, ХОНЕВЕЛЕ, ЈАЛИНГ ХОНДА, ЈАРИВЕСКО АЛУМИНУМ, МИТСУБИСИ БЕЗ ИНДУСТРИ, ЧАНГОНГ, БОХАЕ ШЕХЕЛ, АМЕР ТЕХЕШ, ТЕХЕШ, ТЕХЕШ, ТЕХЕВ, ТЕХЕВ Силата на марката и влијанието на пазарот на SF EXPO повторно беа препознаени во Чонгкинг што укажува дека постои голем потенцијал на југозападниот пазар.

Заеднички организиран од Кинеската електродна асоцијација, Кинеската асоцијација за површинско инженерство Сликарство на филијала, мудро изложба и други локални здруженија, СФ ЕКСПО повторно ќе се одржи во Чонгкинг. Изложбата ќе организира серија конференции на високо ниво, самити и технички семинари за припирање на индустриските потреби, постојано промовирање на развој и иновации, обезбедување на силен интензитет за развој на преработувачката индустрија во југозападна Кина и прилагодување кон владата стратегија на западниот развој и „Еден појас, еден пат“. Со моќното здружение и индустриските ресурси и влијанија, организациониот комитет SF EXPO повторно ќе направи голем настан за југозападна индустрија за третман на површини.

ПРОИЗВОД НА ВИЗИТОР:

Целни посетители

♦ завршна површина, галванизација, преработка на обложувалници

♦ автомобил и додатоци

♦ мотоцикл и додатоци

Electrical електрични апарати за домаќинство

♦ комуникациски производи

♦ ИТ, дигитални производи

♦ хардвер, електроника, осветлување, играчки, купатило, кујна, часовници и друг персонал од одделот R&D, оддел за набавки, оддел за производство во производствени претпријатија

♦ дизајнер од институти за дизајн на облоги и инженеринг персонал

♦ експерти од индустријата за завршна површина

Universities универзитетски површини и истражувачи

Категории на производи:

♦ Површинско завршување и интелигентно производство:
Сликарство робот
Автоматски систем за контрола
Интелигентно фабричко решение

♦ Електропликација:
Опрема за електрификација и помошна опрема
Електроплатирање на суровини и адитиви
Обработка на електрична обработка
Откријте опрема

♦ Боја и обложување:
Painица за сликање / премачкување
Инженерски дизајн на облога
Опрема за сликање / обложување и помошна опрема
Индустриски производи за обложување
Обработка на премачкување

♦ Механичка завршна обработка (Пред-третман:
Минирање на истрели
печење песок
цртање на жица
полирање
абразија и друга опрема за завршна површина
средства за завршна обработка на површината

Co Облога за испарување на вакуум:
Опрема и занаетчиска облога на вакуумско испарување
Материјал за ИТО
инструмент за откривање

♦ Друг процес на завршна површина

500 Останати симболи