Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина (Шангај) овошен вински производи и опрема за обработка, пакување технологија изложба

From September 24, 2019 09:00 until September 26, 2019 18:00
021-37903310

http://www.fm-expo.net/


Booking.com
http://www.fm-expo.net/

Кина (Шангај) овошен вински производи и опрема за обработка, пакување технологија изложба

Кина (Шангај) овошен вински производи и опрема за обработка, пакување технологија изложба

Chinaе се одржи изложба на производи од овошно вино во Кина (Шангај) и опрема за обработка, Изложба за технологија на пакување ќе се одржи во новиот меѓународен изложбен центар во Шангај.
Се проценува дека областа на изложбата ќе достигне 10 000 квадратни метри. Се очекува над манифестаторите 200 и посетителите на 20 000 да се приклучат на настанот. Оваа изложба ќе постави три изложбени области за прикажување на производи од овошје, вино, технологија за производство на овошје, вино, материјали за пакување со овошје и опрема.

Производи за овошно вино во Кина (Шангај) и опрема за обработка, Изложба на технологија за пакување по броеви:

  • 12 368 професионални посетители
  • 102 изложувачи
  • 10 000 квадратни метри изложбен простор

Заедно со нашата земја подобрување на материјалното животно ниво на луѓето, навиките за пиење постепено од традиционалното пиење да пијат овошје ферментирано храна вино, производство на овошје вино во согласност со националниот сегашен застапник на „високо вино до вино, храна вино до овошје вино, дестилирано духови за производство на вино, обично вино до вино ”политика, сите според сегашниот пазар треба да развиваат овошно вино. 19th голема земја за развој на земјоделството ќе продолжи да се зголемува, проследено со тоа да им овозможи на земјоделците да немаат проблеми дома, потоа да го решат проблемот со преработката на овошје, доколку преработката на овошје не се реши ефикасно, во одреден степен ќе го ограничи развој на руралната економија и приходот на земјоделците, со тоа произведе серија социјална нестабилност. Затоа, во однос на многу богатите овошни ресурси во Кина и брз раст на пазарот за консумирање на овошје вино, спроведувањето на диверзификација на сорти на овошје вино според локалните услови ќе има многу позитивно значење и далекусежно влијание.

Кина (Шангај) Овошни производи за овошје и опрема за обработка, Изложба на технологија за пакување ќе се одржи во Шангај нов меѓународен експерт центар. Изложбата е одобрена од општинската трговска комисија во Шангај. Изложбата се очекува да опфати површина од 10,000 квадратни метри, а во тридневната изложба се очекува да има изложувачи 200 и посетители на 20,000. Во оваа изложба ќе бидат поставени три изложбени области, кои ќе се фокусираат на изложба на производи од овошје, вино технологија, производство на овошје, вино, материјали за пакување со овошје и опрема. Организаторот се надева дека ќе создаде ексклузивна платформа за промоција на индустријата за овошје и вино со одржување на изложбен проект со висок квалитет, висок стандард, висок стандард и јасна тема и со активно учество на релевантни претпријатија во индустријата, интегрирање на дисплеј, размена и трговија .

Прикажи категории
Ако сте lубител на вино или планирате да се вклучите во винската индустрија, би сакале да ги знаете најновите информации и состојбата на пазарот на винската индустрија.

Вие ќе можете да го знаете најновиот тренд на развој и идниот развој на трендот на индустријата за овошје со вино на местото на изложбата. Покрај тоа, изложбата има универзитетски научно-истражувачки технологии, уметност инкубација и област на изложба на трансформација;

Доколку сте дистрибутер на вино и пијалоци, бизнис на канали на супермаркети, барате агенти за производи од овошје.

Theе можете да ги видите во шоуто стотици видови вино најновите топли производи: како што се киви вино, слива вино и слива вино, јагода, праска, ликвит, восочно вино вино вино вино, црница, вишно од цреша, вино од лики , Ли Зиџиу, праска, нектарин, манго, лубеница, лонган вино вино вино, змеј овошје вино, дуријан, кокосово вино, диња, кокошка, ананас, банана, портокал, лимоно вино вино вино, јаболковина, хаус, вино од тиквички, вино вино, вино од боровинки, малини, капини, висина, кинески вино од волчица, вино папаја вино, гинко, итн .;

Доколку сте производител на овошје, ја барате најновата технологија за обработка на вино.

Youе ви ги покажеме најновите напредни машини и опрема за преработка, од напред до терминал, ако нуклеарна дробилка, сепаратор на сок од сок, сепаратор, печат, линија за перење овошје и зеленчук, резервоар за ферментација на вино, филтер овошно вино, опрема за подготовка на овошје, брзо стерилизација - машина за замрзнување, опрема за санитарна течност, опрема за полнење, опрема за прочистување и дестилација, резервоари за вино, транспортни резервоари, филтер за заболување од земја, машини за запечатување, машини за пакување, машини за етикетирање, машина за пакување, течна машина за пакување, автоматска машина за пакување, стаклено шише и материјали за пакување од шишиња, пијалоци назад, безбедносен систем, итн

Оваа изложба ќе постави три изложбени области за прикажување на производи од овошје

Се проценува дека областа на изложбата ќе достигне 10 000 квадратни метри. Се очекува над манифестаторите 200 и посетителите на 20 000 да се приклучат на настанот. Оваа изложба ќе постави три изложбени области за прикажување на производи од овошје, вино, технологија за производство на овошје, вино, материјали за пакување со овошје и опрема.

Производи за овошно вино во Кина (Шангај) и опрема за обработка, Изложба на технологија за пакување по броеви:
  • 12 368 професионални посетители
  • 102 изложувачи
  • 10 000 квадратни метри изложбен простор
Клучни производи кои треба да бидат презентирани:
  • Повеќе од 100 видови овошни вина: Киви вино, слива вино, јагода вино, праска вино, алкохол вино, лово вино, црница, вишно, вино од лике, вино од праска, нектарино вино, вино од манго, вино од лубеница, логан вино, Питаја, дуријан, кокос, диња, кокосова, ананас, банана, лимон, портокал, јаболковина, глог, џуџе, боровинки, малина, капина, лист, вино од волчица, папаја вино, гинко вино
  • Машини и опрема за обработка: Сепаратор за сок, овошје, пиперка, овошје и зеленчук, мирис на овошје и ферментирач, овошен филтер за вино, опрема за подготовка на овошје, производство на машина за брзо замрзнување, опрема за полнење, опрема за прочистување и дестилација, резервоари за складирање на овошје, транспорт резервоари, машини за запечатување, машини за пакување, машини за етикетирање, машини за течно пакување, машини за автоматска амбалажа, стаклени шишиња и материјали за пакување шишиња, системи против фалсификување

500 Останати симболи