Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[заштитена по е-пошта]

Шангај приватна етикета саем


From December 10, 2019 09:00 until December 12, 2019 18:00
021-80378580: 021-62366036

 

 Шангај приватна етикета саем

 
Шангај приватна етикета саем

Глобална сопствен бренд производи · Азија Изложба, Секој декември во Шангај Нов Меѓународен Експо Центар.Стартуван во 2010, Оваа изложба е најголем обем на слични изложби во Азија, Изложбената област е 30,000 квадратни метри и има повеќе од 1,400 кабини. Се проценува дека има изложувачи на 750 и посетители на 20,000, кои се поделени во области за храна, не-храна области и свежи области. Сите фабрики и производствени компании поставија тезги, сите експонати можат директно да влезат во супермаркети, продавници, стоковни куќи, синџири продавници, продавници за брендови, продавници за продавници, продавници за заедницата, продавници за попуст и сл. Во текот на изложбениот период, сите публики беа строго избрани и беа заинтересирани за купување и преговарање и развивање на сопствени брендирани индустрии.

 

Изложба Предност:
 1. проширување: Акумулирано за 8 години, скалата се прошири од година во година, а бројот на корисници продолжи да расте брзо.
 2. совршен: Бројот на професионални купувачи во земјите на 50 + се зголемува од година во година, обезбедувајќи бесплатен и директен пристап до пристанишни можности.
 3. строги: Строго да ја одберете публиката, да одговараат на прецизни купувачи за изложувачите, да ги филтрираат неважечките публика и да ја подобрат стапката на промет на лице место
 4. широк: Активности за селекција на приватни етикети на големопродажба, собирање малопродажни пазари во различни региони во земјата
 5. сите: онлајн + офлајн, мулти-канален + мулти-поле, медиумска покриеност на малопродажниот бренд индустрија
 6. Специјални: Соработуваат со индустриски експерти и експерти, најголемите имиња на индустријата доаѓаат на местото на настанот за да го научат практичното искуство
 7. се топи: Лично контактирајте ги купувачките групи во странство за да создадете можности за производи на приватна етикета да влезат на европските и американските пазари

 

Изложба Опсег:  

1. храна

 • Здрава храна: Наполнета храна, захаросани овошје, ореви печени семиња, мелено месо, риба филети
 • Пекарски бисквити: бисквити, пити, колачи, колачиња
 • Бонбоно чоколадо: Гума за џвакање, чоколадо, тешко / судија, желе
 • Подготвена храна: Млеко во прав од житарици, паста за јадење, чај, млеко во прав од соја, паста за подготовка, други пијалаци за пиење, мед, цврсто кафе, шеќер
 • Производи за исхрана: Женшен негување, концентрирана здравствена заштита, храна за исхрана, медицински препарат, пчелни производи
 • Северна и Јужна сува стока: Сушен зеленчук, сушен морска храна, суво овошје
 • Алкохолни и тутунски пијалоци: електронска цигара, бело вино, вино, пиво, функционално вино, увезени алкохолни пијалаци, газирани пијалаци, вода за пиење, чај, сок, топла млечни производи, функционални пијалаци,
 • Житна и маслена непродуктивна храна: соја сос, оцет, мирудии, кимчи, џем, колбаси, конзерви, кисели краставички, брза храна, храна, масло за готвење
 • Сезонска храна: Месечна торта, лешник, подарок кошница
 • Леб пециво: Леб, торта, кинески мала сума

2. Стоковна куќа

 • Избор на дом: Паметни дома, стилски спална соба, зелена кујна, паметно здравје
 • Класа за играчки: Симулативни играчки, електрични играчки, кадифен играчки, детски креветчиња, едукативни играчки, цртани ликови, претшколски играчки
 • хардвер алатки: Електрични додатоци, хардвер и други, градинарството резерви
 • предмети за домаќинството: садови за готвење, кујнски и разни стоки, прибор за на маса, апарати за вода, кујнски пластични производи, филтер за прицврстување, кутии за микробранови печки, канти за складирање, кутии за складирање, привезоци, купатило, кујнски прибор, теписи,
 • Мебел торба: часовник, мал дрвен мебел, светилки, мини плакарот, виткање мебел, багаж, виткање стол
 • апарати за домаќинство: прехранбена машина, батерија, електрично железо, шпорет на ориз, брич, електричен грејач, фен, правосмукалка, индукциски шпорет, електричен котел, електронски бележник
 • постелнина: постелнина, пешкир
 • Облека и обувки: Трикотаж, долна облека, пижами, папучи, детски чевли, кошули, додатоци, спортски костуми, машка и женска облека, детска облека
 • Лична нега: Тоалети, шампони, производи за нега на кожата, лично чистење, четки за заби на паста за заби, производи за нега, планирање на семејството, алатки за убавина
 • Производи за домаќинство: производи од хартија, санитарни салфетки, пелени, хартиени производи за еднократна употреба
 • Стилистичка канцеларија: Студентски материјали, канцелариски материјали, фото албуми, честитки и картички, канцелариска опрема, опрема за комуникација, топки, снимање

3. Свежо

 • Delicatessen: Печена, пржена храна, халогени производи, пржени, други видови, сега главен храна, главен храна полу-готови производи
 • Водни производи: свежа риба, свежи ракчиња и рак, свежи други водни производи, разладени риби, ладни ракчиња и рак, разладени други водни производи, замрзната риба замрзнати ракчиња и рак, замрзнати други водни производи, преработени риби, преработени топки, преработени морска храна
 • Овошје и зеленчук: лиснат зеленчук, парчиња, дињи, зеленчукови плодови, ризоми, бамбусни пука, габи, водни, кромид, лук, преработен зеленчук
 • Друго зеленчук: Камено овошје, кубично овошје, бери, цитрус, диња, тропско овошје, друго овошје, кутија за подароци
 • Производи од месо: свинско, говедско и овчо месо, живина, преработено месо, преработена колбаса, друго
 • Печење: Леб, торта, колачиња, тесто, кинески колачи, друго
 • Цвеќиња: Вуди, тревни, месести, вечен цвет

 

Во Азија, ќе го видите

1, долга историја, добра репутација, единствен само-сопственост на Кина бренд индустрија настан во Кина

2, Комбинирана поддршка на владата интегрирани ресурси на глобалниот приватен бренд целиот индустриски синџир

3, Приемот е ограничен само на квалитетни купувачи. повеќе од 60% од нив се во потрага по нови производи

4, ексклузивна и точна листа на купувачи има домашни и странски информации за купувачот

Посети: 8905

Локација


Како да се придружите како посетител?
Дали Саемот за приватни етикети на Шангај 2019 е отворен за јавноста?
or
Дали треба да се регистрираме?

0

500 Останати симболи