Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Yiwu Меѓународниот шумски производи саем (шума саем за кратко)

Од ноември 01, 2020 08: 30 до ноември 04, 2020 17: 00
-0086 579 85415333-

Шумски саем

Кина Yiwu Меѓународниот шумски производи саем (шума саем за кратко), хостирано од страна на Државниот шумарство администрација и Народна влада на провинцијата Жеџијанг, се одржува успешно од 2008. Саемот на шумите е зелена, нискојаглеродна и еколошка изложба, со моќна трговска функција, изобилство на деловни можности, познато меѓународно ниво и совршен систем на услуги. Нејзината изложбена скала, изложбен обем и влијанието на изложбата се рангираат на врвот меѓу сличните изложби во Азиско-пацифичкиот регион, па затоа се гордее со угледот на "Олимпијадата во шумарството". На саемот за шумите им се доделуваат национални титули на "20" Изложни проекти ". Шумскиот саем е првиот национален, вториот светски агро-шумарски саем одобрен од UFI. Шума саемот ќе се одржи во Yiwu. Тоа е големиот состанок кој ги прикажува познатите шумски претпријатија во Кина, суштината на кинеските шумски производи и жетвата во последниот развој на шумарството во Кина. Тоа е важна платформа за трговија, соработка и информации за кинеските шумски производи кои ќе глобално.

Категории на производи:
Мебел и додатоци:

Мебел од црвено дрво, мебел за канцеларии, хотели, домови, училишта, деца, лаборатории, на отворено, додатоци за мебел, итн;

Дрвени и дрвени градежни материјали:

Домување во дрвена куќа како дрвени куќи, дрвени префабрикувани делови; отворено, пејлни дрвени предмети како дрвен павилјон, дрвен мост, дрвена пергола; дрвени градежни материјали, како што се дрвени врати и прозорци, скали, подови, антикорозивно дрво, техничко дрво, производи од пластични профили од дрво; одбори, како што се дрво, одбор за бричење, блок-таб, густина одбор; дома декорација дизајн, итн;

Дрво и бамбус Ракотворби:

Коренов уметност, резба во дрво, резба на слонова коска, бамбус ткаење, резба од бамбус, резба на јаглен, лакирање, фото рамки, рамки за слики, подароци, украси, зачини итн .;

Дрво и бамбус Дневни неопходности:

Играчки, прибор за јадење, садови, канцелариски материјал, средства за чистење, перална, постелнина, производи за здравствена заштита, автомобилски производи, опрема за надворешна употреба, спортски производи, бамбус јаглен дневни потреби; дрво и бамбус влакна производи, плетен ткаење, ратан ткаење, шумски туризам опрема, итн;

Шумска храна:

Вуди жито и производи од нафта; бамбус пука, суво овошје, овошје, јастиви габа, и сродни производи, кинески лековити растенија, здрава храна, припитомување и одгледување производи на диви животни и растенија; вино, пијалоци, закуска храна, подправка итн;

Чаеви Производи:

Познати одлични чаеви (зелен чај, бел чај, црн чај, Стјуер итн.), Длабоко обработени чаеви (чајна храна, чајно пијалоци, производи за чај, чајни облека, чајни перничиња итн.), Прибор за чај чај маса, teapot, teacup, чај сад, чај послужавник, итн), чај култура уметнички дела, чај машини, чај пакет, итн;

Цвет и градинарство:

Цвеќе, садници; предмети за разгледување како украсни растенија, бонсаи, свежо цвеќе, суви цвеќиња, градинарски материјали и опрема како саксии, медиуми за култивирање, градинарски алат, додатоци за домашни миленици; градинарство чадор за сончање, прекривка, хемиски ѓубрива и сл .;

Технологија за шумарство и опрема за шумарство:

Техничко достигнување во шумарството, креативни производи за шумарство, машини за градинарство, машини за преработка на дрво и бамбус, машини за сеча и лог-транспорт, шумска опрема за слободно поле, шумска противпожарна опрема, машини за контрола на шумските штетници, стакленички установи, постројки за наводнување, храна и опрема за пакување и обработка на пијалаци, итн.

500 Останати симболи