Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Шенжен Меѓународна биотехнолошка и здравствена индустрија Експо

Од септември 11, 2020 09: 00 до септември 13, 2020 18: 00
+ 86.755.2583.4722

http://www.biotech-expo.com/index

Booking.com
http://www.biotech-expo.com/index

За BioTech

Направете планови за да присуствувате на Шенжен Меѓународниот Саем за Биотехнологија и Здравствена Индустрија и Експо (Биотех) во есен во Шенжен, Кина.

Водечките професионалци во индустријата за биотехнологија и здравство ќе се соберат за да разговараат за најсовремената технологија во Шенжен, Кина.

Кина го направи проширувањето на биотехнолошката индустрија и подобрувањето на здравствениот сектор меѓу нејзините врвни национални приоритети.

Со повеќе од 20% од светската популација, Кина е клучен пазар за биотехнички производи и игра клучна улога во развојот и производството на биотехнички производи.

Овој потенцијал за одржлив раст и глобално лидерство во биотехнолошките и здравствените индустрии ја прави Кина идеална локација за проширување на бизнисот.

Меѓународните експерти за биотехнолошка индустрија и здравствените работници - како и целните клиенти - ќе се соберат во Шенжен - идеално место за организирање деловна соработка. Придружете ни се како изложувач овој септември

Шенжен Меѓународна биотехнолошка и здравствена индустрија Експо (Biotech) е водечки професионалци во биотехнолошка и здравствена индустрија во Кина. Биотехнологијата е започната во 2012.

Биотех беше многу успешен. Производите се прикажуваат од компаниите 250 и 85 иновативните програми привлекоа повеќе од инвеститорите и професионалците на 30,000 и создадоа вредни деловни можности за претпријатија и компании во областите на биотехнолошките и здравствените индустрии.

Категории на производи:
1. Компјутери и информатика и иновативна биотехнологија

Најнови истражувања на геномиката; платформи за анализа на податоци; ИТ платформи; облак-компјутери платформи; бионско производство, биомаса и био-производство; опрема за био-производство и био-мониторинг технологии; технологии за генетско тестирање; дијагностички технологии за болести; здравствен облак; рехабилитациски центри за метаболитички болести; биотехнолошки и биомедицински производи.

2. Медицинска опрема и био-услуги

Медицински помагала за клиничка лабораторија; Медицинска Опрема; рехабилитација и нега производи; медицински производи за семејна здравствена заштита; дигитални здравствени уреди што се погодни за носење мобилно здравје; телемедицина; е-медицина; релевантни агенции за правни работи, финансии и технолошка инкубација.

3. Здравје 2.0 Услуги (производи и услуги здравје 2.0)

Прилагодено и дигитализирано управување со здравјето; нега на постари лица; професионални услуги за нега на мајки и деца; TCM здравствена заштита; иновативни производи за здравствена заштита; медицинска козметологија; спорт и фитнес; високо квалитетно здравје и слободно време.

4. Земјоделство и Био-размножување

Био-размножување; био-храна; био ветеринарни лекови; био-пестициди; био-ѓубрива; вакцини против животни; технологии за контрола на штетници; поморски био-ресурси.


Booking.com

500 Останати симболи