Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Тајван накит и ГЕМ саем


From November 20, 2020 10:30 until November 23, 2020 18:00
+ 886-2-2738-3898

Тајван накит и ГЕМ саем

Тајван Премиер Меѓународниот B2B Накит саем

Од своето деби во 2013, Тајван накит и ГЕМ саем се зголеми за да стане многу очекуваниот накит индустрија настан во Тајван. Во организација на УБМ Азија Рибар, филијала на Тајван, Тајванската асоцијација за накит индустрија, ко-организирана од Асоцијацијата на накитувачи на Тајпеј, саемот има за цел да обезбеди идеална платформа за не само бизнис, туку и да ги промовира талентираните дизајнери и занаетчии на тајванската индустрија за накит. Таа дополнително ја зајакнува меѓународната конкурентност на накит бизнисот на Тајван и го промовира на светскиот пазар. Таа, исто така обезбедува одлични деловни можности меѓу странство и локални накит компании.

Водечка трговска платформа за накит индустрија во Тајван

Изданијата на Тајванскиот накит и скапоцен камен се одржаа во Светскиот трговски центар Тајпеј, сала 1. Овој 4-ден настан вклучуваше 131 изложувачи од 13 земји и региони, привлече 8,647 купувачи од 31 земји и региони. Спектакуларната изложба беше поздравена од сите учесници за да биде голем успех.

Купувачите анкета на минатата година Тајван накит и ГЕМ саем шоу:
  • 80.8% од купувачите биле задоволни со експонатите
  • 81.8% од купувачите велат дека ќе му препорачаат на саемот на пријател или колега
  • 84.1% од купувачите велат дека ќе го посетат следниот саем

Вашиот портал на процут Тајван накит пазар
  • ♦ Најголемата меѓународна и професионална традиција за накит во Тајван
  • ♦ Една дестинација за бизнис
  • ♦ Одлична можност за изложување на бренд и ширење на пазарот
  • ♦ Идеално темпиран за обновување на пописот за Божиќ и кинеската Нова Година
  • ♦ Поддршка од локални трговски друштва на 40 низ тајванската индустрија за накит, како и поканети кинески делегати
  • ♦ Потенцијални клиенти на висококвалитетни дизајнери, трговци на мало, приватни колекционери на накит, итн.

Пет тематски павилјони

1. Дијамант-дел
2. Корален павилјон
3. Дизајнерска област
4. Пакување и алатка дел
5. Земја комори

Посети: 12056

Локација

ШИМАДА Сатоми
Увоз
Јас сум заинтересиран за скапоцен камен
0

500 Останати симболи