Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Меѓународна трговија за безбедност и здравје на стоки Експо (CIOSH)

From September 23, 2019 09:00 until September 25, 2019 18:00
+ 86 10 57233027

http://www.ciosh.com/nav/1.html


Booking.com
http://www.ciosh.com/nav/1.html

Кина Меѓународна трговија за безбедност и здравје на стоки Експо (CIOSH)

Како што поминува времето, првичната мисија никогаш нема да се смени, ние секогаш се придржуваме кон принципот на безбедност прво

Во меѓувреме, денешното општество продолжува да ги бара благите придобивки од "кратки, мазни, брзи", но ја игнорира душата на квалитетот на производот, апелираме до регресија на занаетчискиот дух. Занаетчиите на заштитата на трудот се стремат да го подобрат квалитетот на производот од 99% до 99.99%, за што нивната цел е да произведуваат извонредни производи со највисок квалитет далеку над другите врсници, и тие имаат нефлексибилно инсистирање и потрага по најбраните производи .

Во новата година, ќе бидеме свиткани на нашата индустрија

Во новата година, ќе бидеме наклонети кон нашата индустрија, да обезбедиме најпрагматична и сигурна сигурна заштита за индустријата за безбедност и здравје при работа со многу повеќе специјализирани услуги, ќе ја концентрираме целата индустрија, ќе обезбедиме нова продажна моќ за илјадници на купувачките групи по многу повеќе интернационализиран начин; и ќе го зголемиме развојот, да ја воспоставиме супериорната платформа за комуникација со големите брендови во индустријата за релевантни подржувачки индустрии.

ние секогаш се придржуваме кон принципот на безбедност прво

Со текот на времето, но првичната мисија никогаш нема да се смени, ние секогаш се придржуваме до принципот на безбедност, сериозно ќе ја преземеме моќта на научните и технолошките иновации и ќе го застапуваме моделот на понудената соработка, така што скалата за експозиција е постојано зголемен, групата публики континуирано се зголемува, поддршката од сите кругови ја стимулира енергичната виталност на пробивот на CIOSH и напредувањето напред.

Кина Меѓународна трговија за безбедност и здравје на стоки Експо (CIOSH)

Негувајте го генијалноста на занаетчиите

Негувајте го извонредниот дух на занаетчиите, држете го истрајноста на индустријата и благодарност за искреноста на членовите на семејството. , кинеската меѓународна безбедносна и здравствена заштита на стоки (CIOSH) ќе има средба со вас во Шангај, Нов Меѓународен Експо Центар, за да го продрите пролетниот ветер на индустријата за уште една нова година. CIOSH ќе ги концентрира сите "занаетчиски занаетчии" низ целата земја, да ги направат луѓето за заштита на работната сила "и изложбата за заштита на работната сила" да растат заедно, и да ја играат песната "занаетчиите на Кина и заштитата на трудот, сите во едно семејство" заедно!

За категориите на изложби:

заштита на главата, заштита на лице, заштита на очите, заштита на слухот, респираторна заштита, заштита на рацете, заштита на стапалото, заштита на тело, заштита на голема височина, опрема за инспекција, предупредувања за безбедност и соодветна заштитна опрема, сертификација на производи, обука за безбедност и др.

Оди

  • Gravatar

    Сузан Чан

500 Останати симболи