Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Тајпеј Воздухопловна и одбранбена технологија изложба

Од август 15, 2019 09: 00 до август 17, 2019 17: 00
+-886 2-2725 5200-
Посети: 5131

Тајпеј Воздухопловна и одбранбена технологија изложба

За ТАИТРА

Основана во 1970, ТАИТРА е најистакнато непрофитна организација за промоција на трговијата во Тајван. Спонзорирана од владини и индустриски организации, ТАИТРА им помага на претпријатијата да го прошират својот глобален дострел. Со седиште во Тајпеј, ТАИТРА има тим од специјалисти за 1,300 и работи локални канцеларии на 5 во Таојуан, Хсинчу, Таичунг, Таинан и Каосиунг, како и 60 филијали низ целиот свет. Заедно со Светскиот трговски центар Тајпеј (ТТЦ) и Тајванскиот трговски центар (ТТЦ), ТАИТРА формираше глобална мрежа посветена на промовирање на светската трговија.

Производ Категорија:
  • ‧ Опрема за индустриска опрема и технологија
  • ‧Aerospace индустриски материјали
  • ‧Арпорт објекти и градежништво
  • ‧ Опрема за аеродроми и заземјување
  • ‧ Технологии и одржување на цивилната индустрија
  • ‧Постојачки системи и опрема
  • ‧Aerospace електроника, механички и инструменти
  • ‧Aerospaces Машинско алатката и додатоци за воздушната индустрија
  • ‧Флеш системи за контрола и следење

500 Останати симболи