Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Високото образование Експо Кина (HEEC) -Совет


From November 01, 2019 09:00 until November 03, 2019 18:00
+-86 10 84556677-

Високото образование Експо Кина (HEEC) -Совет

Високото образование Експо Кина (HEEC)

Високото образование Експо Кина (порано национална изложба на едукативни инструменти создадена во есен на 1992) беше избрана во "Преферирани изложби" од страна на Министерството за трговија "во 2015. Во 2016, кинеската асоцијација за високо образование влезе во стратешко партнерство со изложбите на Рид Синофарм за да ги организира високото образование. Во 2017, Кина асоцијација за високо образование беше избрана во "Преферирани организатори на изложби" од страна на Министерството за трговија. Во јануари 2018, беше одобрен од Министерството за образование и беше преименуван во високото образование Експо Кина (HEEC). Со нудење на изложби, конференции, форуми и натпревари во едно место, HEEC е посветена да ги презентира најновите достигнувања во кинеската арена за високо образование, олеснувајќи ја земјата да се развие во одлична нација за високо образование и да се изгради во иконичен настан за промовирање на кинеската високо образование.

HEEC е водечки настан во Азија, кој служи како едношалтерски, премиум, сеопфатна и високо професионална платформа за услуги за покажување на повисоки образовни инструменти, размена на практични образовни достигнувања, професионална обука на наставници, трансформација на научно технолошки достигнувања, технолошки услуги и бизнис преговори.

Со цел да се спроведе духот на Националниот конгрес на Комунистичката партија на Кина, да ја исполнат мисијата да се негуваат таленти преку морално образование, да го олеснат развојот на висококвалитетно високо образование, да ја промовираат мисијата на земјата да ја изгради Кина во силна нација од повисоки образованието и напише ново поглавје за модернизација на високото образование во Кина во нова ера, Националната изложба на едукативни инструменти беше преименувана во високото образование Експо Кина (HEEC) со одобрение од Министерството за образование.

HEEC ќе донесе сосема ново искуство за вас:
  • Интегрирање на ресурсите за воведување на надградба во индустријата

Со цел подобро да им служи на одгледување на таленти во високообразовните институции преку зајакнување на квалитетот на изложбата и иновација на развојниот модел, кинеската асоцијација за високо образование сега се вклучува со изложбите на Рид Синофарм за да ги организира високото образование.

HEEC е водечки настан во Азија, кој служи како едношалтерски, премиум, сеопфатна и високо професионална платформа за услуги за покажување на повисоки образовни инструменти, размена на практични образовни достигнувања, професионална обука на наставници, трансформација на научно технолошки достигнувања, технолошки услуги и бизнис преговори.

  • Високо авторитативни конференции и форуми кои се фокусираат на најважните прашања во индустријата

Експо се фокусира на практичната настава на високообразовните институции и е насочена кон формирање на три платформи кои опфаќаат настава и талент, практична настава и лабораториска конструкција, модерен наставен инструмент; Покрај тоа, постојат повеќе од десетина главни форуми и речиси сто академски предавања кои треба да се одржат истовремено.

Конференциите ги покриваат главните теми на индустријата, како што се политиката, трансформацијата на образовните постигнувања, вработувањето и претприемништвото, меѓу другото.
  • Индустрија / образование / академија / апликација

HEEC е посветена на градење на висока платформа за соработка помеѓу институциите и претпријатијата во комбинација со практичното образование, како и платформа за лансирање на нови производи и нови технологии.

Посети: 7698

Најдете го вашето сместување наоколу

500 Останати симболи