Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Пекинг Меѓународниот нови енергетски возила и полнење Куп изложба

Од декември 13, 2019 09: 00 до декември 15, 2019 18: 00
010-58031455

http://www.ievechina.com/cnt_20.html

Booking.com
http://www.ievechina.com/cnt_20.html

Пекинг Меѓународниот нови енергетски возила и полнење Куп изложба

Како најпрофесионален нов автомобил во Кина автомобил и делови

Како најпрофесионален нов автомобил во Кина за автомобилски возила и делови, електрични автомобили, комерцијални возила, настан за полнење (станица), индустриски заштеди на енергија во Пекинг и нови енергетски возила и капацитети за изложување на колиби (IEVE) основана во 2003, меѓународна перспектива да ја претстави новата енергетска автомобилска индустрија цела палета од најновите модели со технички решенија. Во текот на изминатите 10 години, скалата, изложбениот обем и професионалната публика на изложбата брзо се зголемуваа, што во голема мера ја промовираше меѓународната размена на нови технологии за енергетска автомобилска индустрија и развој на трговијата!

Пекинг меѓународно ново енергетско возило и полнење на излози

IEVE Пекинг меѓународни нови енергетски возила и за полнење на изложбата ќе се одржи во Кина меѓународен изложбен центар (стариот павилјон), ќе се соберат од Кина / Азија познати нови енергетски автомобил инженеринг и технички персонал и креаторите на политиката и нивните добавувачи, Тур, се очекува да да бидат изложувачи на 400 од целиот свет, областа на екранот за прв пат достигнала квадратни метри 50000, привлече професионална публика на 60000 во посета

Категории на производи:

1. Возилото

Патнички автомобил: чист електричен и хибриден автомобил (патник);

Комерцијални возила: чисти електрични логистички возила, чисти електрични и хибридни автобуси, автобуси, сите видови вагони за станици и санитарни возила, возила за голф, рекреативни возила, виљушкари, вратарите, возила за разгледување, полициски возила, училишни автобуси и други комерцијални возила.

2. Системи и компоненти

Автобус и систем за контрола на возилото, систем за управување со електрична енергија и управување, моторни и електрични систем за контрола, мотор за заштеда на енергија со ниска емисија, уред за полнење, уред за складирање енергија, систем за управување со енергијата, кондензатор за моќност, замаец, инвертер, електрична топлинска пумпа, електрична енергија управувач, електричен клима уред, модул за напојување итн.

3. Други

Релевантни материјали, процеси и технологии; Тестирање, мониторинг, тестирање и опрема за безбедност; Поправка и производство на опрема и алатки.

4. Полнење (менување) на електрична енергија и други придружни објекти

Планирање на проектот за проектирање и достигнување на електраната; Полнење машина, полнење куп, опрема за дистрибуција на електрична енергија, трансформатор, кабел и други поврзани инфраструктура, полнење и замена на батеријата и батеријата систем за управување, интелигентни систем за следење; Решенија за напојување, итн

Оди

  • Gravatar

    Среједар

потребна покана за изложба за посета
Почитуван господине / госпоѓо

Заинтересирани сме да го посетиме овој саем, но за апликација за виза, баравме покана за истата

затоа испратете ни покана за 3 лица

благодарение
Mahavir

Батерија извори
Јас сум од Индија, заинтересиран за извори на батерија за индиската автомобилска индустрија. Индија Авто-индустријата ќе работи на батерија во иднина, за таа цел Индија има потреба од добар батериски систем и станици за полнење.
Би сакал да увезам или да се поврзам од кинеската компанија за производство на батерија во Индија

Gaurav Bansal
Заинтересирани за извори на батерии n Станици за полнење
Јас сум заинтересиран за извори на батерија n полнење станици за Индија автомобилската индустрија. Индискиот пазар ќе биде електронски управуван во иднина, сакам да работам на ова.

500 Останати симболи