Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Меѓународна Машинско Алатка и алатки изложба (CIMES)

Од мај 18, 2020 09: 00 до мај 22, 2020 18: 00
86-10 82602362

http://www.cimes.net.cn/en

Booking.com
http://www.cimes.net.cn/en

Кина Меѓународна Машинско Алатка и алатки изложба

CIMES (Меѓународна изложба на машински алатки и алатки) е најголемата меѓународна изложба на машински алатки и алатки од ЕМО во Германија и IMTS во Чикаго, САД. Се одржува во Пекинг двегодишно уште од 1992, кој доби голема корист и поддршка и во домашната и странската производствена индустрија, корисниците на опрема и претпријатијата за циркулација на надворешната трговија. По скоро 30 години на развој, CIMES постигна огромен напредок во однос на интернационализацијата. Над секоја сесија учествуваат над производители на 1,300 од земји и региони на 32, со извештаи на лице место од преку 200 домашни и прекуокеански медиуми. Нема сомнение дека 2020 15th CIMES повторно ќе направи брилијантни достигнувања. Се предвидува дека ќе има учесници на 1,500 во 2020, со над 150,000 гледачи.

Се фокусира на 5G

Се фокусира на примената на 5G во областа на индустрискиот интернет. Со приближувањето на 5G ерата, 5G стана столб во областа на индустрискиот интернет. Организаторот планира да ги покани Huawei, Lenovo, Alibaba Cloud, Foxconn и други претпријатија, да ги градат индустриските интернет-изложбени зони со рака и да ја прикажат примената на индустрискиот интернет во полето на интелигентна перцепција, општа врска, дигитално моделирање, истовремена анализа , прецизна контрола и итеративна оптимизација.

CIMES 2020 ќе се грижи за развојниот тренд на меѓународната индустрија за машински алатки, ќе ги собере најсовремените технолошки производи на претпријатијата и ќе го воведе новиот тренд на развој на индустријата, во кој ќе бидат презентирани шест нагласува:
  1. Се фокусира на примената на 5G во областа на индустрискиот интернет
  2. Самитот на светските лидери ги поканува лидерите на индустријата
  3. Висока фреквенција врв BBS толкување на "правење карневал"
  4. Купувачите во странство се здружуваат за да создадат неограничени деловни можности
  5. Карактеристична изложбена површина води кон тренд на најсовремена технологија
  6. Редовната изложба, целосна услуга за да им помогне на излагачите во развојот

Производ Категорија:

Алатка за машини за сечење метал, алатка за обликување метали, опрема за обработка на метали, опрема за обработка на метални метали, опрема за обработка на метални цевки, центар за обработка, храм со машина, електрични алати за машини за искра, додатоци за машински алати, додатоци, електрични уреди, функционални делови и компоненти, машински алати, мерење алат, алатка за сечење, свирка, ножеви за нозе, три координатни машини за мерење, абразиви, опрема за прецизно мерење, каде да се изгради опрема, опрема за фалсификување, термичка обработка, опрема за заварување и сечење; Флексибилни производни единици, ЦПУ системи, вградени системи, серво системи, инженерски роботи; Алтернативна контрола на фреквенција и брзина, сензор, мотор, програмабилен контролер и технологија Xiangfu, електричен систем за пренос и контрола, механички менувач, хидрауличен менувач и пренесување на воздухот; технологија и опрема за обработка на лого, технологија и опрема за обработка на опрема, технологија за обработка на опрема и технологија опрема и друга технологија за производство на автомобили наука и опрема

информации de ferias en 2020
deseamos информации de feria mk Кина, вентилирани центрифуги, ротирачки вентили, лифтови на корпи, транспортери за завртки, торби за филтри за прашина

500 Останати симболи