Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Меѓународна изложба за технолошки иновации за автомобилски интелигентни кокпити (CIAIE)

Од август 15, 2019 09: 00 до август 17, 2019 18: 00
At Шангај Нов Меѓународен Експо Центар (СНИЕЦ) Адреса: 2345 Longyang Rd, Ши Џијанг, Пудонг Xinqu, Шангај Ши, Кина, 201203
021-60564788 или 66871823

http://www.ciaiechina.com/

Booking.com
http://www.ciaiechina.com/

Меѓународна изложба за технолошки иновации за автомобилски интелигентни кокпити (CIAIE)

Интерактивниот модел на автомобил-човечка машина е во пресрет на револуцијата

Со континуираниот развој на технологијата за вештачка интелигенција и мрежно поврзување на возилата, идната развојна насока на автомобилот исто така е насочена кон подолго време, подлабоко ниво и поголема зачестеност на интеракцијата помеѓу човековите машини. Брзината развиена електроника во кокпит се очекува да служи како центар на интеракцијата помеѓу човековите машини, задоволувајќи го крајното возење на патниците. Интерактивниот модел на автомобил-човечка машина е во пресрет на револуцијата. Се очекува дека мулти-екранскиот пилотски кабина ќе ја редефинира интеракцијата меѓу човечките машини и постепено ќе стане јадро на интеракцијата помеѓу човековите машини.

На најголемиот автомобилски пазар во светот

На најголемиот автомобилски пазар во светот, како претпријатијата можат да учествуваат во домашната и меѓународната поделба на трудот и конкуренцијата со глобална визија Ова е вистински проблем. Со цел да се задоволи побарувачката за подобрување на квалитетот на автомобилите и да се промовира развојот и индустријализираната примена на автомобилската индустрија во иднина, "2019 CIAIE" Ви е специјално препорачано овде. Се надеваме дека можете да го најдете одговорот преку оваа платформа.

Интелигентната кокпит се очекува да стане "втор мозок" на автомобилите

Интелигенција, прекугранични, интернет, нова енергија, беспилотни возења итн. Го истакнуваат трендот на глобалниот пазар на автомобили. Големи домашни и странски компании, добавувачи на делови и добавувачи на индустриски услуги направија севкупен аранжман, проследен со мали и средни претпријатија. Според релевантните предвидувања, идниот автомобил е главно составен од две главни аритметички единици, имено интелигентната пилотска кабина и беспилотното возење. Интелигентната пилотска кабина се очекува да стане "втор мозок" на автомобилот. Ова исто така ќе даде неограничен имагинарен простор за автомобилот во иднина.

Донесете поинтелигентно и побезбедно интерактивно искуство

Во последниве години, со постојана инфилтрација на автомобилската електронизација, инструмент таблата, контролниот панел и терминалот на системот за инфозабава во возилото треба да се надградат и интегрираат. Електроника од кокпит, претставена со LCD инструмент, HUD, систем за забава во возилото и забавна забава, може да донесе поинтелигентно и побезбедно интерактивно искуство, како и да обезбеди поконзистентен и поефективен интерактивен режим, кој се очекува да стане следната субверзивна иновација точка на автомобилот.

Експонати опсег:

· Дигитален интелигентен пилотски кабина
· ИВИ инфозабавен систем
· АДАС
· Интелигентен интерактивен систем на град
Интерфејс на интеракција со човечка машина (HMI)
· Производот за безбедносна електроника за автомобили
· Автоматска технологија за возење
· Виртуелизирано интелигентно решение за кокпит
· Аудио-видео систем за забава во возилото
· Контролер на домен во кабината
· Автомобилски контролер на телото

· LCD инструмент
· Систем за инфозабава во возилото
· Големи податоци и АИ мотор
· Интелигентен дисплеј HUD
· Огледало за ретровизори на видео стриминг
· Систем за преглед на автомобили (CRS)
· Чип
· Сензор
· Безбедност на податоци / информации за фузија решение
· Интелигентни седишта
· Интелигентен систем за осветлување / осветлување
· T-BOX, V2X, OTA

· Иновативна технологија на автомобилската внатрешна декорација
· Централен контролен екран и централен контролен терминал за информации за возилото
· Интелигентни акустично-фотоелектрични производи
· Радарски раствор со милиметарски бранови
· Камера
· Технологија за тестирање / откривање
· Додатоци / поддршка на технички производи
· Различни видови на производи за интелигентни пилотски кабини

Меѓународна изложба за технолошки иновации за автомобилски интелигентни кокпит

Највлијателната платформа за изложба и конференција во Кина, посветена на паметната технологија на кокпит. Саемот ќе ги собере претставници на паметни, прекугранични, интернет, нови енергии, беспилотни и други полиња за да ги презентираат водечките иновативни производи, да го истакнат трендот на глобалниот пазар на автомобили и да разговараат за идниот развој на автомобилската технологија.

CIAIE по броеви:
 • 20 000 + посетители
 • 150 + изложувачи
 • 15 000 квадратни метри експо простор
Клучни производи кои треба да бидат презентирани:
 • Дигитален интелигентен пилотски кабина
 • IVI инфозабавен систем
 • АДАС
 • Паметни град интерактивен систем
 • Интерфејс за човечка машина (HMI)
 • Автомобилска електроника за безбедност
 • Само-возење автомобил технологија
 • LCD инструмент-панели
 • Големи податоци и мотор за вештачка интелигенција (АИ)
 • HUD
 • Стриминг ретровизор
 • Систем за назад поглед
 • Сензори
 • Решенија за безбедност на информации
 • Интелигентни седишта
 • Интелигентен систем за осветлување
 • T-BOX, V2X, ОТА
 • Иновативната технологија на дизајнот на ентериер за автомобили
 • Камери
 • Тестирање технологија
 • Додатоци / поддршка на технички производи
 • Различни интелигентни апликации за кокпит
CIAIE - изложба за оние кои се ангажирани во областа на:
 • Производство, продажба и сервис на возила
 • Дизајн на автомобили, услуга по продажбата, подесување
 • Обновливи извори на енергија
 • Хемија
 • Инфраструктура
 • транспорт
 • Логистика


Booking.com

500 Останати симболи