Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

NEPCON Азија

Од August 26, 2020 година 09:00 часот до August 28, 2020 година 18:00 часот
+ 86 21 2231 7010

https://www.nepconasia.com/en/


Booking.com
https://www.nepconasia.com/en/

NEPCON Азија

За NEPCON ASIA

NEPCON ASIA ќе се одржи во Шенженскиот конвенциски и изложбен центар. Изложбата се очекува да опфаќа 60,000 кв. Метри, што ја прави најголемата изложба на NEPCON досега. Комбинација од шест изложби во една, NEPCON ASIA служи како канал преку кој може да се поврзе целата индустрија за производство на електроника. Настанот е меѓународен стандард за производство на електроника во индустријата. Се очекува да учествуваат вкупно изложувачи и брендови на 800 од земјите и регионите на 38, заедно со купувачите на 60,000.

Изложбата ќе биде тематска околу 5G

Изложбата ќе биде тематска околу 5G. Изложбениот кат ќе содржи нови технологии и производи од целата област на производство на електроника. Тие ќе вклучуваат печатени кола, машини за монтажа на коло, автоматски решенија за склопување и уреди за тестирање. NEPCON Asia ќе се фокусира на основните потреби на индустријата за производство на електроника. Дигиталното производство, посното производство, веродостојноста на производите и другите теми, како и комуникацијата, автомобилите, новата енергија и интелигентните градови, ќе им овозможат на посетителите прва рака да ги разгледаат различните низа на достапни индустриски решенија.

Изложбата ќе обезбеди персонализирани препораки за секој посетител

Изложбата ќе обезбеди персонализирани препораки за секој посетител, за да ги поттикне да постигнат набавки и партнерски цели за време на тридневната изложба. Преку препораките, учесниците можат подобро да се поврзат со добавувачите на електроника за преработка во индустријата, да преговараат за нарачки, да се придружуваат на теренски активности, да присуствуваат на истовремено одржување конференции, да научат за индустријата и да го подобрат сопственото знаење.

Експонати на НЕПКОН АЗИЈА
 • Монтирање технологија и опрема
 • Опрема за лемење PCBA
 • Опрема за тестирање и мерење
 • Опрема за дишење и обложување
 • Електронски материјали и антистатички
 • Други од СМТ
 • Индустриски роботи
 • Опрема за контрола на движење
 • Технологија на машинска визија и сензори
 • Опрема за пренос / пневматски елементи
 • Автоматска опрема / додатоци
 • Системска интеграција
 • Индустриски автоматски информатичка технологија и софтвер за контрола

Настанот NEPCON ASIA е меѓународно стандардно шоу за производство на електроника

Настанот NEPCON ASIA е меѓународно стандардно шоу за производство на електроника. Изложбата се очекува да опфаќа 60 000 sqm, комбинирајќи ги 6 шоуата во еден, што ја прави најголемата изложба на NEPCON досега. Вкупно 800 изложувачи и брендови од земјите и регионите на 38 ќе ги презентираат новите технологии и производи од целата област на производство на електроника, вклучувајќи печатени кола, машини за монтажа на коло, автоматски решенија за склопување и уреди за тестирање.

Дигиталното производство, посното производство, сигурноста на производите и други теми, како што се комуникацијата, автомобилската индустрија, новата енергија и интелигентните градови, ќе им овозможат на посетителите прва рака да размислат за разновидните достапни индустриски решенија. NEPCON ASIA ќе се фокусира на основните потреби на индустријата за производство на електроника.

NEPCON ASIA со броеви:
 • 60 000 посетители
 • 800 изложувачи
 • 60 000 квадратни метри експо простор
Клучни производи што ќе бидат претставени на изложбата:

1 Технологија и опрема за површинско поставување:

 • Сензорски принтери и прибор, системи за избор и системи за складирање, компоненти за напојување системи, системи за управување со картонски управувачи, чип носители, опрема за енкапсулација, системи за лекување, машини за визуелизација, лепила и диспензери, хемикалии

2 Опрема за лемење и материјали:

 • Машини за лемење со машина за лемење, машини за лемење - рефлоу, лепила, флукс, уреди за чистење и совети за рачка за лемење, рачки за лемење, станици за лемење, тестери за лемење, тест системи за лемење, системи за одлемување, чиста опрема и материјал

3 Тест и мерење:

 • 2-димензионални / 3-димензионални инспекциски системи, гони одбор тестери, електронски компоненти визија инспекција опрема, филм дебелина опрема за мерење, во-колото тестери, AOI, инфраред тест опрема, олово рамка визија инспекција опрема, оптички микроскопи,

4 Автоматизација на производство на електроника:

 • Роботика и опрема за контрола на движење, опрема и опрема за автоматизација, транспортни средства, алати, опрема за монтажа и материјали

5 Опрема и материјал за ESD:

 • Опрема за мерење на површинска отпорност, антистатички станици отпорност на електрично-проводни и антистатички производи електромагнетен штитник за елиминирање на опремата, уред за прочистување на вода, други тестомери за сигурност

6 Опрема и материјали за кодирање на бар:

 • Етикета и тесни веб печатарски машини, опрема за баркодирање, машини за етикетирање на РФИД, паметни етикети, самолепливи материјали и систем за топено топење, технологија за спречување на фалсификување, етикети за безбедносни решенија и апликации, мастила и системи за мастило

7 Служба за производство на електроника:

 • Производство на контрактури, конвенционални собранија на печатени плочки, услуги за електро-механички склопови, машини за електро-механички склопови, машини за електронско механичко склопување, услуги за ОЕМ и компјутерски периферни уреди, услуги за пластика и каучук, умира услуги
NEPCON ASIA - изложба за оние кои се ангажирани во областа на:
 • Производство на електроника и апарати за домаќинство
 • Производство на компјутерски системи и периферна опрема
 • Производство на комуникациски системи
 • Производство на автомобилска електроника
 • Воздухопловна електроника и производство на одбранбена електроника
 • Производство на опрема за контрола, безбедност и тестирање
 • Производство на медицинска опрема
 • ODM EMS LED производ производство
 • Производство на ПХБ
 • ИЦ производство
 • ЛЕР производство
 • IC пакување
 • Соларни ќелии и производство на модули
 • Ветровита енергија
 • Производство на допир / LCD екран

Оди

 • Gravatar

  Ек Вих

500 Останати симболи