Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Electronica Кина


From April 14, 2021 09:30 until April 16, 2021 18:00
+ 49 89 949-20321
категории: Електроника

Electronica Кина

електроника Кина инспирира паметна иднина

Нови записи: 1,586 изложувачи од 24 земји и региони со професионални посетители на 92,695
12.5 проценти раст во изложбен простор
Денот на автомобилот и деветте технички форуми посветени на примена и иновации
електроника Кина направи уште една рекордна година. Заедно со productronica Кина, изложбите на дуетите го продолжија нивниот успех со рекордниот раст: вкупно 1,586 изложувачи од 24 земји и региони ги претставија своите производи и услуги, до 15.4 проценти; изложбениот простор се зголеми на 90,000 квадратни метри, 12.5 проценти повеќе од минатата година. 92, посетителите на 695 дојдоа на изложбата, до 19.2 проценти од минатата година.

Следејќи го концептот "донеси иднина во светот", електроника Кина се фокусираше на шест клучни индустриски трендови во Кина: Future Automotive, Smart Factory, AI, IoT, World Debut и China Force. Ги презентираше откритијата во примената на електронската технологија. Г-дин Фолк Сенгер, управен директор на Messe Muenchen, зборува високо за електроника Кина: "Ја зајакна позицијата и уште еднаш се докажува како водечка изложба на електроника во Азија. Ова е местото каде електронската индустрија треба да размени знаење и да развие нов бизнис на кинескиот пазар ".

Како што технологијата се развива, сè може да се поврзе преку сензори. Примената на паметната информатичка технологија во потрошувачката, комуникацијата, транспортот, здравството и производството брзо го менува нашиот секојдневен живот. "Оваа година, не само што ги гледаме иновациите во електронската технологија, туку и нејзините бесконечни можности во иднина. Успешниот развој и примена на овие производи имаат силно влијание врз индустриската технологија и квалитетот на живот ", коментира Едвин Тан, извршен директор на Messe Muenchen Shanghai.

Г-дин Едвард Цаур, директор на АПАК за маркетинг од TE Connectivity, рече: "електроника Кина отсекогаш била важен настан за активностите на TE Connectivity во Кина, па дури и во регионот Азија-Пацифик. Секоја година можеме да го видиме нејзиното подобрување во обемот и квалитетот на изложбата. Ние сме блиски партнери и се надеваме дека TE Connectivity може да расте заедно со електроника во Кина и заедно да се придвижи кон иднината ".

Посети: 8727

Најдете го вашето сместување наоколу

Јасур
ИТ Електроника
Интересно ИТ Електроника

0
Марсело Олариага
паранго кажа :
Estoy interesado en celulares y accesorios elektronos

0
паранго
инскрипција
Estoy interesado en celulares y accesorios elektronos
0
паранго
Estoy interesado en celulares y accesorios elektronos
0

500 Останати симболи