Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Шангај Меѓународниот саем за снабдување со електрични возила

Од август 26, 2020 09: 00 до август 28, 2020 17: 00
020-89898329 / 83953201

EVSE: Глобалната сцена за иновација на технологијата за полнење

EVSE е светско собирање место за сите оние кои напредуваат на технологијата за полнење и опрема за електрични возила. Таа служела како основа за иноватори и технологии за пробив и одигра важна улога во помагањето во промовирањето на услугите за полнење на национално ниво во Кина. Во Шангај (во август) ќе се одржи саем за опрема за снабдување со електрична енергија во Кина (EVSE).
NEVs се здобива со популарност во Кина, најголемиот светски пазар за автомобили. Земјата произведува и продава нови енергетски возила 607,000 и 601,000 преку август, што претставува зголемување од 75.4 и 88 проценти годишно. Состојбата на земјата на NEVs достигна над 2.4 милиони, околу половина од вкупниот број на светски.
Исто така, Кина има изградено повеќе од 641,000 полнење купови за електрични возила, до крајот на август. Додека земјата забележа брз раст во новоизградените колци за полнење, снабдувањето со такви капацитети сè уште заостанува зад побарувачката.


Изложба профил

1, полнење на возилото, полнач, резервоар за полнење, менување на опремата за електрична енергија.

2, трансформатор, инвертер, кабинети за дистрибуција на електрична енергија, нисконапонски прекинувач, релејна опрема за заштита.

3, опрема за филтрирање, струен трансформатор, исправувач, инвертер, опрема за мониторинг на моќност, итн.

4, кондензатори, батерија за складирање на енергија и систем за управување со батерии.

5, Технологија за полнење, конектори, кабли итн.

6, PV системи, систем за складирање на енергија, систем за контрола, итн.

7, систем за следење на станицата, за следење на системот за следење на системот за управување, дистрибуција на електрична енергија систем за следење, комуникациски менаџмент систем за следење, систем за безбедност.

8, план и резултат на проектот за интелигентна мрежа на станицата за полнење.

Vinod
Електрични возила
Вкупно колекции за конверзија на електрични возила

500 Останати симболи