Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Леман Кина свиња изложба

From November 04, 2020 09:30 until November 06, 2020 18:00
0086 10 60600233

http://en.lemanchina.com/


Booking.com
http://en.lemanchina.com/

Леман Кина свиња изложба

Најголем и највлијателен настан во светот на свинската индустрија

Како најголем и највлијателен светски настан за свинска индустрија, Ален Д. Леманската свинска конференција е основана во 1985 и има историја на години. Конференцијата беше воведена во Кина во 2012. Сега, со 5081 учесниците на конференцијата 7th, Леман Кина се сметаше за еден од највредните средби во индустријата за свињи, преку обезбедување на научни решенија за сложените предизвици со кои се соочува индустријата на свињи. Boehringer, Zoetis, Biosci, Ceva, Elanco, Pdmix, Убен, DBN група, Yingzi технологија, MSD животните здравје, како индустриски лидери активно учествуваа во Leman Кина.

На конференцијата во Леман кинески свињи и Светската свинска индустрија Експо ќе се одржи во Меѓународниот конвенционен и изложбен центар на Женгжу. Ќе ги поканиме експертите од свињите од Северна Америка, Кина и Европа да ги презентираат најновите информации и научни решенија за производство на свињи, да споделат со вие нови развојни и истражувачки резултати во свинската генетика и одгледување, технологија на производство, превенција на свински болести, следење и дијагностика, исхрана на свињи и производство на добиточна храна и маркетинг и економска анализа. Се очекува оваа година Леман Кина да привлече учесници на 6,000.

Светска свиња индустрија Експо

Светската Свинска индустрија Експо привлече претпријатија 512 од САД, Данска, Холандија, Франција, Канада, Кореја, Германија, итн. Земјите на 28, вклучувајќи ги и лидерите на индустријата како Boehringer Ingelheim, Bioswin, DBN Group, Zoetis, Pdmix, MSD Animal Health, Vacen Vacen, Yingzi технологија, Ceva, итн

Светската свинска индустрија Експо ќе се одржи повторно во Женгжу, покраината Хенан. Изложбениот простор ќе достигне 60,000㎡. Тој ќе се фокусира на зајакнување на професионалната организација на посетители, зголемување на публицитетот, организирање на разни активности, дополнителни посети за посети и покани претпријатија од Хенан, Хубеи, Хунан, Шандонг, Хебеј и други провинции за свињи. Се очекува бројот на посетители да надмине 50,000.

Категории на производи:
 • Производи за здравје на животните
 • Се хранат и се хранат состојки, адитиви, технологија за обработка на храна и опрема
 • Промотивни и промотивни снимки на производителот на свиња
 • Дијагностичка опрема, уред и реагенси,
 • Увезени генетички и размножувачки материјали, опрема за опрема и опрема, опрема за размножување и опрема
 • Големо интензивно управување со производството на свињи, биосигурност и објект
 • Дизајн и изградба на свињарска фарма, фидер, уред за пиење, вентилација и опрема за контрола на животната средина и опрема за чистење
 • Технологија и опрема за третман на ѓубриво, опрема за отстранување и третман на животни
 • Колење, обработка, чување, складирање и транспортна опрема
 • Информации за свињарството технологија, книги и едукативни материјали
 • Обука, медиуми, образование и технички услуги

Изложба на свињи Леман Кина според броевите:
 • 24 440 професионални посетители
 • 512 изложувачи
 • 60 000 квадратни експо областа
Клучни производи што ќе бидат претставени на изложбата:
 • Управување со големо производство на свињи, биосигурност, објект
 • Дизајн и изградба на свински фарми, фидер, уред за хранење и пиење,
 • системи за вентилација и чистење
 • Технологија за третман на ѓубриво, опрема за отстранување на животни и опрема за третман
 • Здравствени производи за животни, технологија за размножување, дијагностичка опрема, хемиски реагенси
 • Feed и состојки, адитиви, технологии и опрема за производство
 • Увезена генетика и материјали за одгледување, опрема и материјали
 • Опрема за колење, преработка, зачувување, користење, складирање и транспорт
 • Книги, едукативни материјали, информативни публикации за технологии за одгледување свињи
Изложбата на свињи Леман Кина ќе биде од интерес за сите кои се вклучени во производството на свињи, или чии активности се поврзани со свинската индустрија
 • Комплексни свински фарми
 • Производители на опрема за добиток
 • Ветеринарни научници
 • Ветеринарни медицински центри
 • Здружение на ветеринари
 • Образовни институции
 • Погони за преработка на месо
 • Транспортни компании
 • Супермаркети со месо
 • Претставници на продажба
chăm sóc chó mèo thú nuôi
Ly là cơ hội giao lưu học hỏi kinh nghiệm về chăm sóc chó mèo thú nuôi
0
Тимотеј
Земјоделец
Desелбата да присуствува на изложба
0
Тимотеј недела кинеум
Земјоделец и продажба на супермаркети
Desелбата да присуствува на изложбата.
Што треба да направам
благодарение

0

500 Останати симболи