Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина (XiaMen) Меѓународен рекреативен риболов и аквариум Експо

Од ноември 01, 2019 09: 00 до ноември 03, 2019 18: 00
-0086 592 5071855-

Рекреативното рибарство е општ термин за рекреативни активности и услуги базирани на ресурси за морска и слатководна риба, вклучувајќи рекреативен риболов, рекреативен риболов ориентиран кон туризам, забава во семејството, благодарност на аквариумот, културни фестивали за риболов, спортови на вода и забавни проекти. Рекреативното рибарство е една од петте најголеми индустрии на модерниот рибарство во Кина, што е важно средство за промовирање на трансформацијата на режимот на риболов и клучните области на структурната реформа на понудата.
Под повеќе поволни средини за индустриски развој и поддршка на политиката, Xiamen рекреација риболов експо стана неопходен индустриска платформа за да се соберат елита на индустријата, да се поврзат понудата и побарувачката на пазарот, како и да се следат главните трендови во политиката. Изложбата има за цел да изгради ефикасна платформа за прикажување и размена на нови формати за мода и рекреација, како што се морски риболов, рекреативен риболов и рекреативни рибарски села, кои се во подем во Кина, за да ги задоволат потрошувачките потреби на новите формати и јавноста, и активно го водат новиот здрав и слободно време.

500 Останати симболи