Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Пекинг Меѓународниот риболов Експо

Од мај 16, 2020 09: 00 до мај 18, 2020 18: 00
010-62957288

Пекинг Меѓународниот риболов Експо

Кина е главен производител

Кина е главен производител, трговијата и потрошувачот на рибарството во светот. Вкупната количина на водни производи е рангирана на прво место во светот за 18 последователни години. Огромниот пазар на потрошувачка и потенцијалот на водни производи го привлекуваат вниманието на светската рибарска индустрија. За сеопфатно проучување и спроведување на 19th конференциски дух, да се промовира трансформација и надградба на рибарството, забрза формирање на нов модел на модерниот развој на рибарството, кинеската рибарска асоцијација, кинеската асоцијација за водната циркулација и преработка, слободното рибарско друштво на Кина, (Пекинг) копродукции, Ltd, да преземе "Кина Пекинг меѓународна изложба на рибари" (во понатамошниот текст "Пекинг риболов експо") ќе се одржи во Пекинг, Кина меѓународна изложба центар.

Со темата "проширување на регионалната соработка за развој на брендот на снабдувањето со сигурност на потрошувачите"

Со темата "проширување на регионалната соработка за развој на брендот на снабдувањето со сигурност на потрошувачите", саемот за рибарство во Пекинг сеопфатно прикажува нови производи, нови технологии и нови достигнувања за развојот на риба во Кина, во центарот на три изложбени содржини на водни производи и преработка, опрема, модерно рибарско и рекреативно рибарство. Потпирајќи се на огромното побарувачката на пазарот за рибарство и водни производи во Пекинг, Тијанџин и Хебеј и развиената логистичка мрежа на ладен синџир, саемот за рибарство во Пекинг брзо се разви во последниве години и стана најавторитативен собир на рибарската индустрија во Кина и најдобрата платформа за рибарските претпријатија да ги прошират домашните и странските пазари. Се очекува изложбениот простор да биде 40,000 квадратни метри, со повеќе од изложувачи на 500.

Објектот на изложбата

1. Сите видови на водни производи и производи за водната обработка: свежи производи, замрзнати производи, суви производи; Маслени риби и млечни производи од риба, конзервирана риба, водени миризби; Сите видови на водена храна, водна храна за одмор, водна исхрана и здравствени производи.

2. Риболовна опрема: аквакултура, риболов, зачувување, замрзнување, складирање и транспорт, опрема за обработка и пакување.

3. Рибарски видови, добиточна храна, лекови за риба: висококвалитетни водните садници и технологијата и опремата за одгледување на рибари видови; Водена храна и адитиви; Контрола на водни болести, медицина на риболов, дијагностика и патолошка контрола, инспекција и опрема за карантин и технологија, технологија за управување со аквакултурата.

4. Водни занаети: морска вода бисер, слатководни бисери, култивирани бисери; Црвениот корал, коралното богатство, коралниот заслужува да ја врши улогата на и сите видови ракотворби кои школка, оклопни грозје, обработка на животни, украсување.

5. Консалтинг, сертификација, логистички услуги и слични технички материјали, книги, аудио и видео производи итн.

500 Останати симболи