Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Тјанџин Меѓународна изложба за технологија за производство и изработка на автомобилски производи (ТАМТ)

Од јуни 19, 2020 09: 00 до јуни 22, 2020 18: 00
+ 86-22-6622 4087
Посети: 8052

Тијанџин Меѓународна изложба за производство на автомобилски производи и опрема

Кина е најголемиот пазар на автомобили во светот

Брзиот развој на кинеската преработувачка индустрија ја направи Кина да стане најголем автомобилски пазар и една од најзначајните производи и база за снабдување на автомобилите. Кина авто опрема индустрија е формирана во Шангај и Пекинг-Тјанџин-Хебеј за водење на моделот на Северна Кина и Јужна Кина.

Се наоѓа во центарот на Пекинг-Тијанџин-Хебеј простор

Се наоѓа во центарот на Пекинг-Тијанџин-Хебејската област, Тијанџин привлекува неколку автомобилски компании, вклучувајќи го Големиот ѕид, Чаалис, Тојота, Фолксваген, ГМ, Хотаи, Ксингма, Иризар и др. Тијанџин е најзначајната база за истражување и развој .

Тијанџин автомобилската производство вредност е речиси 300 милиони

Тијанџин автомобилски производство вредност е скоро 300 милиони, производството на возила е 1.5 милиони единици. Како што TOYOTA го лоцира во Тијанџин, кинеските компании 100 во близина на јапонските компании и кинеските компании обезбедуваат услуги нагоре, индустријата влијание и зрачење е неизмерим.

TAMT е единствената изложба на автомобилска опрема во Северна Кина

TAMT е единствената изложба на автомобилска опрема во Северна Кина, ќе го покаже целиот синџир на набавка на автомобилска опрема, интегрира бренд, технологија, трговија и маркетинг за да обезбеди подобра платформа за автомобилската индустрија.

Категории на производи:
  • Контрола на квалитет,
  • авто мувла инженеринг,
  • 3D печатење инженеринг

500 Останати симболи