Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

ИЕ експо Гуангжу

Од септември 16, 2020 10: 00 до септември 18, 2020 17: 00
+-8621 23521189

http://www.ie-expo.cn

Booking.com
http://www.ie-expo.cn

ИЕ експо Гуангжу

Инспириран од нејзиното родителско шоу ИФАТ, глобален претходник на еколошките изложби во Германија за половина век, IE expo ги истражува еколошките индустрии на Кина за веќе 18 години и стана највлијателна и најпрофитабилна платформа за еколошки технолошки решенија во Азија. Поради зголемената свест за животната средина и политиките ориентирани кон одржлив бизнис, кои ќе се спроведуваат низ цела Кина, IE expo, заедно со Гуангдонг асоцијација за заштита на животната средина индустрија, го лансираше првиот "Гуангжу меѓународна заштита на животната средина изложба и IE expo иновации конференција 2015" . Во 2016, "Гуангжу Меѓународна заштита на животната средина Изложба и IE expo иновации конференција" беше официјално именувана како "ИЕ expo Гуангжу" и стана член на глобалното семејство IFAT.

Големиот успех на IE expo Гуангжу

Големиот успех на IE expo Guangzhou не се потпира само на огромниот потенцијал на пазарот на животната средина во Јужна Кина, туку и на големото искуство на IE expo воопшто. Како спин-оф на ИЕ expo Кина во Шангај, Гуангжу издание има корист од силно бренд име и глобалните ресурси на Messe München како трговски саем организатор.

Категории на производи
 • 1. Третман на вода и отпадна вода
 • Системи за вода и канализација
 • 3. Машински инженеринг и опрема инженеринг во управување со водните ресурси
 • Проекти за зачувување на водата
 • 5. Управување со отпад и рециклирање
 • 6. Енергија и искористување на ресурсите на отпадот
 • 7. Чистење на улиците и одржување
 • 8. Реставрација на локацијата и почвата
 • 9. Контрола на загадувањето на воздухот, прочистување на чад и вентилација
 • 10. Контрола на бучава и вибрации
 • 11. Услуги за животна средина
 • 12. Мониторинг и тестирање на животната средина
 • 13. Образование, научно истражување и трансфер на технологии

Beе присуствува
Секогаш задоволство да присуствувате на ваков важен и меѓународен настан

500 Останати симболи