Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Хортифлорекспо Кина

Од април 07, 2020 09: 00 до април 09, 2020 18: 00
010-88102543 или 88102216 или 88102251

https://www.ipm-essen.de/weltleitmesse/ipm-worldwide/hortiflorexpo-ipm/

Booking.com
https://www.ipm-essen.de/weltleitmesse/ipm-worldwide/hortiflorexpo-ipm/

Хортифлорекспо Кина

Изложбената површина на Hortiflorexpo IPM Пекинг достигна невидени 40,000 квадратни метри

Изложбеното подрачје на Hortiflorexpo IPM Пекинг достигна невидени 40,000 квадратни метри, правејќи пробив за прв пат во развојната историја на шоуто, привлекувајќи ги изложувачите на 800 и стотици брендови од речиси 30 земји и региони, имено Австралија, Австрија, Белгија Кореја, Литванија, Малезија, Саудиска Арабија, Сингапур, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Тајван, Кореја, Данска, Еквадор, Естонија, Франција, Германија, Хонг Конг, Турција, Холандија, Обединетите Арапски Емирати, САД, итн. Изложени се нови производи, најнови технологии и нови концепти во областа на цвеќарството, хортикултурни материјали, машини за градинарство, озеленување во градината и хортикултурни објекти. Бевме исто така многу чест да имаме колумбиски павилјон, холандски павилјон, еквадорски павилјон, германски павилјон и Тавивански павилјон. Во меѓувреме, изложбата привлече вкупно 62155 луѓе / време од 46 земји и региони, меѓу кои, 40937 ја посети експо, 35196 се професионални посетители. Беа организирани висококвалитетни истовремени активности, вклучително и форуми, семинари, средби за техничка размена, тематски дисплеи и саем за аранжман со цвеќе, со пријатни одговори и активно учество на посетителите. Експо беше високо признат од домашни и странски изложувачи и професионални посетители.

Богата и шарена дејност организирана со активно учество од посетители

Имаше активности од 15, вклучувајќи го и саемот за цветен аранжман, форум, семинар, соопштение за новиот производ, состанок на продавачот на цвеќиња во Taobao, итн. И делот за статичен приказ на 11, вклучувајќи состанок за размена на набавки и побарувачка, тематски простор за индустрија за малопродажба, Тематска екранска површина за вертикално зелени површини, Taobao цветни градинарство Продавач, површина за комбинирани саксии, површина за извонредни растенија, "Годишен цветен крал" Доделени награди Простор за прикажување, локални работи за изработка на цвеќе на аранжмани, површина за прикажување на статуетките на цвеќе, пионерски Цвеќарска работа Прикажи Површина.

Категории на производи:

Растенија:цветни тенџере растенија, зелени Растенија, сечено цвеќе, бонсаи, speedball, грмушки, Буш, Хидропоника, Биолошки ткива култура, дланка, промоција на продажбата, семиња, зеленчук
Технологија: опрема за ладење, транспорт и лифтинг, Инженеринг за овошје и зеленчук, алатки за градинарски и пејсажни техники, изградба на стаклена градина, греење, системи за наводнување и одводнување на теренот, опрема за мерење и регулација, машини и опрема за одгледување, , продажба промоција, транспорт и опрема за подигнување, млади растенија, тревник
Цвеќарство: уметност и занаети, свеќи, картички, суви цвеќиња, свилени цвеќиња, аранжман за цветни аранжмани, украсни растенија, рачно изработени керамички садови, растенија садови од стакло, керамика, порцелан, пластични садови (стакло, керамика, порцелан, пластика, емајл) , продажба промоција, удирање машини, цвет складирање и свежина зачувување технологија и опрема
Карактеристики на градината: градинарски алат, градинарски декорации, цвет цилиндар, вазна за отворени растенија, хортикултурно опрема и алатка, промоција на продажбата, градење одржување, земјата, тресет и матрица, изградба и декорација на градината, градинарски мебел, меки развој и консалтинг


Booking.com
Надија Метјус
изложба на вештачки свилени цвеќиња
Можете ли да ми кажете кога вашата изложба на вештачки свилени цвеќиња се одржува следната година 2020 и каде.
Дали ќе биде на саемот во кантонот во Гуангжу ??

Џејмс
Вештачки растенија
Почитуван Господине / Госпоѓо,
Јас прашам дали би знаел кој експо ќе биде прикажување на вештачки растенија?
Ова може да вклучи, вештачки ѕидни градини, саксии и вештачки дрвја и осветлени ЛЕР дрва.
Ако знаете кои експо и датуми, тоа ќе биде прифатено.
Ти благодарам
Со почит
Џејмс

500 Останати симболи