Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Меѓународен нафтовод изложба и форум


From September 17, 2019 09:00 until September 19, 2019 18:00
+-86 316 6078315-

Кина меѓународна изложба на гасоводот и ББС под меѓународна конференција и изложба на Ју Џунгзе (Пекинг), основана во 2002, сега стана азиско-пацифистички регион во рамките на најстарите храмови и транспорт на нафта и гас за нафта и гас, нафтено и гасово поле изградба на површини, хемиската индустрија и други области на изложба на нафта и гас, високо-крајниот самит за преговори за понудата и побарувачката, технологијата BBS, договорот за купопродажба и други активности во една интегрирана нафтена и гасна индустрија, конференцијата покрива нафта и гас инженеринг анкета и мапирање, проектирање, набавка, изградба, пуштање во работа, одржување и управување, итна поправка заврши за складирање и транспорт на нафта и гас, рафинирање, нафтено поле, како што се инженерство, итн Целиот индустриски синџир.
Во текот на изминатите 18 години, конференцијата за гасоводот привлече официјални претставници од националната развојна и реформска комисија, енергетското биро, министерството за земјиште и ресурси, Министерството за индустрија и информатичката технологија и домашната провинциска и општинска енергетска управа. Купувачите на раководители на енергетски гиганти како PetroChina, Sinopec, Cnooc, BP, вкупно, Газпром, Иран национална нафтена корпорација, Мексико национална нафтена корпорација, Petrobras на Бразил, ConocoPhillips и норвешката национална нафтена корпорација; Покрај тоа, голем број професионалци вклучени во продажбата на нафтени продукти, локални рафинерии, хемиски компании, општински инженеринг, инвестиции од LNG, претпријатија за јаглен и други полиња, исто така, ја посетија локацијата за да дискутираат за набавките. До крајот на 10th Кина меѓународниот нафтовод конференција 2018, бројот на професионални посетители го надмина 110,000. Со цел да се зајакне техничката и пазарната размена на информации помеѓу кинеската нафтовод и гасоводна мрежа и полето за складирање, сеопфатно ја зајакнуваат ефективната комуникација и соработка помеѓу нагорните и низводно претпријатијата за складирање и транспортирање на нафта и гас, зајакнување на развојот на пазарот на крос-теренски терен претпријатија на меѓународниот пазар и општинската администрација, заштита на животната средина, рафинирање и други области, и постојано го промовира иновативниот развој на кинеските енергетски и други инфраструктурни проекти.

Категории на производи

☆ специјален челик, од нерѓосувачки челик, јаглероден челик, легиран челик, смола, влакна и други суровини
☆ производство и завршна опрема, алатки за обработка и помошна опрема, трансформација и опрема за обновување
☆ пренос на нафта и гас, општински, котел, моќ, комуникации, специјални USES, и други цевки со висок и низок притисок
☆ писка, машина за нишање, дигалки, мобилни централи и други големи градежни машини и алати
☆ нафтоводот заварување опрема и заварување напојување, опрема за сечење и помошна опрема
☆ заварување материјали, заварување СИДА, термално прскање, опрема за заштита на трудот и заштита на животната средина опрема
☆ ултразвукови, зраци, магнетни прав, вртложни струи, ендоскопија, и друга опрема за откривање и откривање
☆ индустриска телевизија, индустриски КТ, гасовод гулаб и друга заштитна опрема и помошна опрема
☆ нафтоводот антикорозија, изолација, оган технологија материјали, индустриски опрема за чистење и материјали
☆ компресор, гасната турбина, вентилатор, пумпа, вентил, побудувач, метар
☆ опрема за регулација на напон, опрема за монтирање на подвижна лента и друга релевантна опрема за станици
☆ SCADA, безбедносно предупредување, ГИС, MIS, и други контроли и мониторинг технологија производи
☆ електрична опрема, електрични жици и кабли, индустриски експлозија-доказ, пожар технологија технологија производи
☆ Морски, кашеста маса опрема за нафтоводот опрема
☆ нафтоводот со работа на притисочната дупка, поправка на цевководи и друга технологија за одржување и опрема
☆ изградба на гасоводот и работење претпријатија, дизајн и истражувачки институции, лаборатории на колеџи и универзитети

Посети: 8317

Најдете го вашето сместување наоколу

500 Останати симболи