Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Кина Меѓународниот салон за убавина

Од февруари 25, 2020 09: 00 до февруари 27, 2020 18: 00
At Пекинг - Кина Национален конвенционен центар (CNCC) Адреса: 7 Tianchen Е Rd, Ао Јун Цун, Чаојанг Кју, Пекинг Ши, Кина, 100029
020-86259008; 86257099

http://www.cidbe.com/#

Booking.com
http://www.cidbe.com/#
Посети: 5949

Кина Меѓународниот салон за убавина (Пекинг)

Како ветерот исчезнат од кинеската убавина и фризерската козметичка индустрија, бидејќи 1989. Организаторот објави дека се одржува во Пекинг секој јули

ЗА ЦЕБОТ

Кина Меѓународниот салон за убавина, основан во 1989, претходно беше познат како Кантон убавина Експо. Историски светски познатиот салон за убавина индустрија саемот се состои од професионална убавина, за нега на коса и стил, козметички, лична нега и топ-до-botton снабдување синџири.Ова е нашиот 30th години како една од најголемите и водечки индустрии за убавина, се бават со фер организатор во светот. Платформата CIBE сè уште независно работи со поддршка на Сите-Кина федерација за индустрија и комерцијална убавина Култура и козметика Chanber, јули издание во Пекинг, со 790000sqm годишно CIBE е горда што претставува брзорастечка индустрија, игра како негувателски дел како лулка на национални брендови и ги воведува меѓународните брендови за изградба на здрав, конкурентен и соодветен пазар за кинеската индустрија за убавина.

Изјава за млеко

За речиси три децении, мисијата на CIBE е да негува здрава и конкурентна средина и одржлива платформа за професионална трговија за кинеската индустрија за убавина. CIBE поддржува мали и средни претпријатија, ги негува националните брендови, им помага на иновативните бизниси за убавина да растат и да доведат до меѓународна конкуренција, воведува меѓународни брендови на пазарот во Кина и им овозможува да добијат културни чувствителности и сеопфатно разбирање на пазарот во Кина.

Кина Меѓународниот салон за убавина (Пекинг)
 • Споделување на најновиот бизнис модел, следејќи ги трендовите на индустријата
 • Актуелните трендови за ослободување, Модерирањето на отворањето, технологијата и начинот на работа на режимот
 • Поврзете ги традиционалните модели со Интернет за да ја отворите светската транзиција
 • Размена на информации за Crossover, Отварање на супермаркет за убавина, Собирање на модни партии
 • Најдобри во секторот Прикажи ги нивните вештини и се натпреваруваат за титулата на Меѓународниот ноктите &
 • Првенства на трепките и тетоважите; секој од трите специјалистички семинари е заинтересиран за разговор
 • Нов производ е моментален тренд

Категории на производи
 • Професионална убавина
 • Козметика
 • Суровини и пакување


Booking.com

Оди

 • Gravatar

  Lisa

шоу
Здраво, јас сум заинтересиран за посета на саем за убавина во Кина, никогаш порано не сум присуствувал. Јас барам производство на некоја опрема и предмети за малопродажба? Кој би го препорачал?

Со почит
Хелен Тарнер

500 Останати симболи