Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Тајпеј иновативна текстилна апликација шоу


From October 05, 2021 09:30 until October 07, 2021 18:00
--886 2 2341 7251-

Тајпеј иновативна текстилна апликација шоу

Тајпеј иновативна текстилна апликација шоу 
Најдобра дестинација за иновативни текстили

На Тајпеј иновативната текстилна апликација Show (TITAS) ќе се одржи во Тајпеј Nangang изложба сала 1.

TITAS е единствената професионална продавница за текстил што може да ја најдете во Тајван, како и најважната иновативна изложба на текстил во Азија. Овогодинешниот TITAS е за одржливи, паметни и функционални текстили, со фокус на:

● Одржливост - намалување на користењето на ресурсите и оптимизирање на ефикасноста на производството за да се постигне нулта исфрлање на опасни супстанции со донесување еколошки материјали и процеси
● Паметни текстил - комбинирање на облак компјутери и напредна комуникациска технологија за да се обезбеди погоден за носене технологија која е модерна и удобна
● Функционални апликации - примена на мултифункционален текстил на нов начин на живот низ спорт, отворено, мода, фитнес и велнес
● Интелигентното производство ги користеше индустриските 4.0 high-end технологиски процеси за автоматизирање на работата на шиење облека и користејќи ги паметните апликации на Интернет, електронските деловни услуги и мобилните апликации за подобрување на севкупната ефикасност.

Тајпеј иновативна текстилна апликација шоу

Категории на производи:
  • Влакна
  • нишки и предива
  • ткаенини
  • ОЕМ / ODM apparels
  • гарнитури и додатоци
  • технологии и услуги поврзани со текстил

Посети: 12698

Локација


500 Останати симболи