Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Азија за надворешна трговија

From July 12, 2020 09:00 until July 13, 2020 17:00
18913939507

Азија за надворешна трговија

Азија за надворешна трговија

Азија отворено трговија шоу е првата професионална и најголемата индустрија на отворено индустрија шоу во Азија. Ова е единствениот настан во отворената индустрија во Кина одобрен од UFI. Во текот на четиридневната претстава, повеќе од 600 меѓународни изложувачи ќе ги покажат најновите производи и услуги, покривајќи области како што се кампување опрема, кампување сајтови, кампување образование, RV & само-возење, отворено клубови и повеќе други.

Пекинг бара изложба консалтинг копродукции, Ltd, заедно со Fredric haffen изложба копродукции, ООД, еден од спонзорите на Европската изложба на отворени производи, соработуваше со меѓународниот изложбен центар на Нанџинг за да ја одржи првата изложба на азиски производи за надворешни производи. Ова е професионална изложба за азискиот пазар за надворешни производи. На изложбата се одржаа голем број активности: натпревар за качување по карпи, индустрија BBS, азиски индустриски награди, итн. Во исто време, според состојбата на пазарот во Азија, изложбата додаде работилница, област за водни спортови, клуб и патувања на отворено тематски павилјон и други тематски области.
По неколку години на одгледување и развој, севкупната скала на изложбата, бројот на излагачи, бројот на медиуми кои учествуваат, бројот на професионални посетители и другите аспекти на податоците постепено се зголемуваат, активностите за координација на изложбата исто така се значително надградени, изложувачи и задоволството на посетителите е големо.

историја

Како прва меѓународна професионална изложба за отворени производи, која се одржа во Азија, Азија Outdoor 2006 привлече големо внимание од надворешни производи брендови, трговците на мало, додатоци, производители на опрема и медиуми во земјата и странство, привлекувајќи ги домашните и странските брендови на 174. Добро познати отворени изложувачи, процентот на изложувачи во странство го надмина 55%, а целокупниот размер на изложбата беше квадратни метри 20,000. Во текот на четиридневниот изложбен период, на изложбата присуствуваа вкупно 6,743 професионални посетители; меѓу нив, професионалните посетители од странство учествуваа со 13.5%. Вкупниот промет на изложбениот сайт е околу 30 милиони јуани.

2007 Asia Outdoor беше поддржан од кинеската бизнис-федерација, кинескиот совет за промоција на меѓународната трговија и општинската народна влада во Нанџинг. Со вкупна изложбена површина од речиси квадратни метри 22,000 и 214 изложувачи, повеќе од 50% од нив се од странство, привлекувајќи голем број меѓународни познати брендови како Берганс, Deuter, Duraflex, Ferrino, Garmont, Mountain Hardwear, Mountain Smith, Скарпа, Суунто и Замберлан. Прв пат да се придружите. Изложбата доби вкупно 8,218 професионални посетители, од кои 12% од кои беа странски посетители.

Според 2008 Asia Outdoor, 9,937 професионалните посетители од земјите и регионите на 23 ја посетија изложбата, што претставува зголемување за 15% во споредба со 2007. Најголем дел од публиката потекнува од Азија, а голем дел од публиката доаѓаат од Австралија, Јужна Африка, Европа и САД. Излагачи на 245 учествуваа на изложбата 2008, што претставува зголемување од 14% над 2007, вклучувајќи ги и интернационалните изложувачи на 42. Вкупната изложбена површина се зголеми од 22,000 квадратни метри во 2007 до 24,000 квадратни метри. Покрај тоа, многу брендови одржаа саем за нарачки во Нанџинг за време на изложбата.

Карлос Еспиноса
облека и додатоци на отворено
Јас барам добавувачи на облека и додатоци на отворено, ...., висок квалитет и меѓународен развој на производи.
0

500 Останати симболи