Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

DenTech Кина


From October 28, 2020 09:00 until October 31, 2020 18:00
+-86 21 61573955-

DenTech Кина
Кина Меѓународна изложба и симпозиум за стоматолошка опрема, технологија и производи - кратки за - DenTech Кина е водечки професионален настан за стоматологијата технологија индустрија во Кина

Како пионерски настан од ваков вид со инаугуративниот настан кој започнува во 1994, DenTech Кина има повеќе од 20 години искуство во организирање на моралната конференција за стоматолозите кои бараат континуирано акредитирано образование, како и меѓународни купувачи, трговци и дистрибутери кои бараат високо- квалитет и трошоци ефикасни производи и опрема произведена во Кина и низ цела Азија.

Во текот на четири изложбени денови, DenTech Кина привлече вкупно 108,000 трговски посети од повеќе од 61 различни земји и региони. Присутните од Азија-Пацифик и Европа значително се зголемија. Имаше официјални делегации на 9 кои ги посетуваа и ги организираа националните асоцијации од Азија-Пацифик. Земјите што ги застапуваат се Филипините, Малезија, Тајланд, Бангладеш, Авганистан, Камбоџа, Мјанмар и Виетнам.

Кина водечки меѓународен саем за Стоматолошка опрема и производи Производство индустрија - успеа да се затвори. Со значителен раст на посетителите, повеќе бизнис и повеќе меѓународни, DenTech Кина се покажа многу поуспешна од минатата година, импресивно истакнувајќи го статусот на настанот како кинески премиерски саем за меѓународната индустрија за стоматолошки производи. За време на изложбениот период, за 800 изложувачите од 27 различни земји и региони, вклучувајќи ги Австрија, Бразил, Канада, Данска, Финска, Франција, Германија, Израел, Италија, Јапонија, Кореја, Лихтенштајн, Малезија, Мексико, Тајланд, Пакистан, Шпанија, Шведска , Швајцарија, Сингапур, Велика Британија, САД, Кина, Хонг Конг, Кина и Тајван, Кина, беа во рацете во Шангај за да ги презентираат своите иновации за индустриските корисници од целиот свет.

Покривајќи го целокупниот синџир на вредности на стоматолошката индустрија, околу 200 конференциските сесии кои високо ги очекуваат стоматолозите и се стекнаа со ценета поддршка од повеќе академски здруженија на 200, стотици стоматолошки колеџи и болници.

DenTech Кина е водечки професионален настан за индустријата за стоматологија во Кина. Тоа е мора да присуствуваат настан за меѓународни купувачи, трговци и дистрибутери кои бараат да извор на висококвалитетни и економични производи и опрема произведени во Кина и низ Азија Пацифик. DenTech Кина е исто така совршена платформа за стоматолози кои бараат континуирано акредитирано образование и за лидери во индустријата и за клучните носители на одлуки кои бараат богатство на можности за мрежно поврзување.

Со повеќе од 20 години успешно искуство

Со повеќе од 20 години успешно искуство, стана задолжителен настан за стоматолозите кои бараат континуирано акредитирано образование, како и меѓународни купувачи, трговци и дистрибутери кои бараат високо-квалитетни и ефикасни производи и опрема произведени во Кина и низ цела Азија . Широк спектар на производи од основен материјал и опрема за орално здравје во текот на напредните технолошки производи за ортодонција, импланти и дури и дигитална стоматологија 3D, ќе бидат презентирани од Топ претпријатија од 27 земји и региони.

За време на изложбата и околу 200 конференциски сесии, сите посетители ќе можат да го запознаат најновата опрема и технологии, но и да комуницираат со некои од највисоките светски имиња во стоматолошката индустрија, да ги научат своите знаења и техники и мрежа со индустрија професионалци од целиот свет.

DenTech Кина по броевите:
 • 108 посети на 000
 • Конференциски сесии 200
 • 800 изложувачи
 • 50 000 кв.м. експо област
Клучни категории што треба да се претстават:
 • Детергенти, средства за дезинфекција, дезодоранси, производи за стерилизација и други агенси за контрола на инфекција
 • Мебел и опрема за стоматолошка лабораторија
 • Мебел и опрема за стоматолошка пракса
 • Стоматолошки лаборатории
 • Инструменти и алатки
 • Материјали за стоматолошка лабораторија
 • Материјали за стоматолошка пракса
 • Додатоци и помошни материјали за лаборатории за заби
 • Додатоци и помошни материјали за употреба во стоматолошка пракса
 • Протеходични материјали, производи за имплантација и додатоци
 • Ортодонтски производи и додатоци
DenTech China - изложба за оние кои се занимаваа со стоматолошка индустрија, како што се:
 • Стоматолози
 • Техничари
 • Производители на стоматолошки производи
 • Дилери / трговци
 • Трговија на мало / трговија на големо

Тагови: Стоматолошки
Посети: 14337

Најдете го вашето сместување наоколу

Оди

 • Gravatar

  Сид Асиф Риас

Јас сум одобрен член на медицински и стоматолошки совет во Бангладеш. Јас би сакал да учествувам во вашата меѓународна изложба во Кина и симпозиум за стоматолошка опрема.
Јас би сакал да учествувам во вашата земја најважната изложба на меѓународна изложба на Кина и симпозиум за стоматолошка опрема.
0

500 Останати симболи