Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Автомобилски тестирање Експо Кина

Од септември 14, 2020 09: 00 до септември 16, 2020 18: 00
At Шангај Светот Експо изложба и конвенција центар Адреса: 1099 Guozhan Rd, Пудонг Xinqu, Шангај Ши, Кина, 200126
+ 44 1306 743744

https://www.testing-expo.com/china/en/index.php

Booking.com
https://www.testing-expo.com/china/en/index.php
категории: Авто & Мотоцикл
Посети: 4032

Настанот е најголемото тестирање и валидација на технологијата и услугите на Кина, кое содржи повеќе од 400 изложувачи и привлекува повеќе посетители на 10,000.

Посетителите можат да очекуваат да ги видат најновите алатки за развој на возила и компоненти, како што се ADAS тестирање, алатки за мерење на NVH, тест апаратури, пакети за симулација, технологии за тестирање на издржливост, know-how за испитување на несреќи, динамометри, системи за мерење на емисиите и алатки за динамичка проценка како и безброј даватели на услуги, како што се докажување основи и објекти за тестирање.

Патот до намалени циклуси на развој на производи, поголема ефикасност и подобра издржливост започнува на Тестирање Експо Кина - Автомобилство!

Посетителите на тестовите Expo China - Automotive ќе можат да ги видат најновите технологии и услуги за тестирање кои се користат во целиот процес на производство на автомобили.

Автомобилски тестирање Експо Кина настан е најголемото возило на Кина и компонента тестирање и валидација технологија и услуги изложба. Овде ќе ги видите најновите во развојот на возилата и компонентите - алатки како.

Категории на производи

Посетителите на тестовите Expo China - Automotive ќе можат да ги видат најновите технологии и услуги за тестирање кои се користат во целиот процес на производство на автомобили.

 • Тест симулација
 • NVH анализа
 • Безбедност на патниците / пешаците
 • Испитување на мотор / емисии
 • Симулација на следење и лабораториски испитувања
 • Динамометри
 • Тестирање на динамиката на возилото
 • Тестирање на материјали
 • Аеродинамичен и ветер тунел тестирање
 • Вибрации и шок тестирање
 • Акустично тестирање
 • Тестирање на животната средина
 • Механичко тестирање
 • Тестирање на хидраулика
 • Тестирање на електричен систем
 • Испитување на сигурност / животниот циклус
 • Тест објект
 • Автоматизирана опрема за тестирање (ATE)
 • Горива и тестирање на интегрирани системи
 • Софтвер за управување со тест
 • Анализа на тешките испитувања
 • Тестирање на гуми
 • Стекнување на податоци и анализа на сигнали
 • Тестирање на влијанието
 • Тестирање на електрониката и микроелектрониката
 • Испитување на замор / фрактура
 • Тестирање на торзија
 • Тестирање на компоненти
 • ЕМС / тестирање на електрични пречки
 • Структурни и замор тестирање
 • Испитување на удар и несреќа
 • Сензори и трансформери
 • Тест објект дизајн
 • Квалитетно тестирање и инспекција
 • Системи за телеметрија
 • Симулација на возила
 • Автоматска проверка
 • Тестирање на стрес / вирус
 • Калибрација
 • Лабораториски инструменти
 • Софтверски тест и развој
 • Решенија за управување со квалитет

Booking.com

500 Останати симболи