Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Кина Тијанџин Меѓународниот изложба на роботи

Од март 12, 2020 09: 00 до март 15, 2020 16: 30
At Тијанџин Meijiang конференциски и изложбен центар Адреса: Кина, Тијанџин Ши, Xiqing Qu Тијанџин Meijiang Конференциски и изложбен центар: 300381
+ 86-22-6563 4212; + 86-22-6622 4087

http://www.chinacire.com.cn

Booking.com
http://www.chinacire.com.cn

Кина Тијанџин Меѓународниот изложба на роботи

Кина Тијанџин Меѓународниот изложба на роботи

Тјанџинската меѓународна изложба на роботи (во понатамошниот текст: CIRE) е ѕвезда настан кој е истовремено со CIEX. Под позадина на темелно спроведување на националната важна стратегија на Made in China 2025, CIRE ги интегрира не само глобалните ресурси за производство на интелигентни уреди, но исто така и технологии и информации, индустрии и пазар, за да им служи на индустриската трансформација и надградба во светот.

За многу пати, CIRE е почестен како најголема професионална роботска целина индустрија синџир изложба во Кина од страна на инсајдерите.

300 + познати изложувачи, 30,000 + професионални посетители и 100 + куповни групи од 20 + земји и региони се собраа во CIRE2017, со што силно ја поддржуваа технолошката размена, трговската соработка и трансакцијата што завршија на самото место. За авторитативните медиуми на 100, како што се CCTV, новинската агенција Ксинхуа, sina.com.cn и тн., Дадоа интензивни извештаи за следење. За многу пати, CIRE е почестен како најголема професионална роботска целина индустрија синџир изложба во Кина од страна на инсајдерите. Справувањето е врвна потрага.

Категории на производи:

Роботот системска интеграција, монтажа системска интеграција:

  • Роботот за ракување / палета / собранието
  • маневар манипулатор
  • Картезиски робот
  • манипулатор
  • Авто делови / седиште / мотор / менувач / оска за склопување
  • електроника / апарати / батерија / мотор / медицина / лифт / пакување на храна / лиење и леење / стакло / керамика / цигла индустрија склопување;

Booking.com

500 Останати симболи